Source
КУЧЕРЕНКО Online | Уже понад рік компанія #Укрнафтобуріння (УНБ), перебуває в управлінні ...
505 Views/Reach
2024-07-29 09:55
Message №4522
Уже понад рік компанія #Укрнафтобуріння (УНБ), перебуває в управлінні ПАТ #Укрнафта згідно Розпорядження КМУ та на підставі договору між АРМА та ПАТ «Укрнафта» про передачу в управління корпоративних прав (акцій).Уже понад півроку видобуток УНБ на Сахалінському родовищі було зупинено після ухвалення судового рішення щодо спецдозволу, держава від цього щомісяця втрачає 190 млн грн ренти, 130 млн грн ПДВ і близько 80 млн грн податку на прибуток.Як народний депутат України, я був присутній на двох засіданнях із даного питання. Незважаючи на те, що новий розгляд спору щодо видачі спецдозволу на видобуток для компанії ще не розпочався по суті, одержана інформація з судової справи та з інших джерел, уже поставила ряд запитань до АРМА та суб’єкта управління — «Укрнафти».Два тижні тому я «брудно і маніпулятивно» коментував рівень контролю ефективності управління від АРМА, суть якого вичерпується майже прямою цитатою з їх довідок — «результатом управління є здійснення управління»: https://www.facebook.com/Kucherenko2020/posts/3213990498736496Ну з #АРМА ми обовʼязково проведемо ще «розбір польоту» - це я обіцяю.Днями ж отримав і відповідь від «Укрнафти» на моє звернення, у якому ставив кілька простих питань як до управителя УНБ:- який розмір зарплати керівника УНБ?- чи внаслідок припинення видобутку компанією були зменшені зарплати керівництва УНБ?- чи заброньоване від мобілізації керівництво УНБ, та з якою метою, якщо компанія фактично припинила діяльність?- чи був присутній керівник УНБ на судовому засіданні, де вирішувалася доля спецдозволу на видобуток, та чи перебував він у відрядженні у цей час?- чи надавалася «Укрнафтою» оцінка юридичного супроводу з боку УНБ зазначеної судової справи, або доручення щодо її ведення?Суть відповіді по кожному пункту звернення дивує своєю простотою і відвертістю та зводиться до «не знаємо і не зобов’язані знати». Лишається єдине питання: «А хто з уповноважених суб’єктів хоч щось знає та за щось відповідає?». Розраховував одержати на нього відповідь на засіданні комітету у минулу середу, де мала бути розглянута ситуація з УНБ, але з незапланованою перервою доведеться зачекати до наступного місяця.До речі, дуже актуальним на фоні цієї повної профанації з управлінням держактивами виглядає оголошений «Укрнафтою» тендер на закупівлю трьох потужних газогенераційних установок - як я розумію в рамках оголошеного «гігаВата» розподіленої генерації.У фахівців вже виникає дуже багато питань з цього приводу, але тут треба просто почекати - час покаже. Бо з «додатковим» видобутком газу на «Укрнафтобурінні» ми вже розібралися - тому, погодьтеся, є підстави тривожитися зараз й за «додаткову» генерацію.І остання свіжа новина як «вишенька на торті.Дізнався що в довге закордонне відрядження до Чехії немов би за цими газовими установками було відправлене керівника «Укрнафтобуріння» Мальчика.Де «буріння» і де «газогенерація»?!До чого тут взагалі «Укрнафтобуріння»?!За який кошт і з якою метою відбувається весь цей театр абсурду?!Хто і коли відповість за цей безлад?!До речі, тепер «розподілена генерація» від «Укрнафти» буде під нашим дуже прискіпливим контролем.Тут вже не до жартів.(