Source
КУЧЕРЕНКО Online | Мій виступ на засіданні Комітету з енергетики та ЖКП стосовно псевдоко...
445 Views/Reach
2025-05-10 09:50
Message №5323
Мій виступ на засіданні Комітету з енергетики та ЖКП стосовно псевдоконкурсу та маніпуляцій з тарифом в Києві.«Користуючись нагодою звертаю увагу і Вашу колеги, і профільного міністерства. Ми зараз дуже чітко розуміємо яка проблематика є з контролем за дотриманням тих Законів, які ми приймаємо. У тому числі і в нашому Комітеті.І от є такий закончик про ЖКП, про житлово-комунальні послуги. Частина цього Закону у нас, частина у пані Шуляк в комітеті там де управління.В результаті я беруся стверджувати, що сьогодні ніхто в країні: ні Верховна Рада, ні профільне міністерство, не контролює, як виконується цей Закон.Останній ганебний псевдоконкурс в Києві, столиці України, який показав, що у результаті 11 років реформ, у нас 10 комунальних компаній стали переможцями у цьому так званому конкурсі.Я до Вас, пане Андрію, як ліберал до ліберала звертаюся: ми ж розуміємо, що це щось не те. Коли реформували-реформували, демонополізували-демонополізували, а у результаті виграли 10 компаній монополістів.З КМДА наярюють по телефону, звонять з профільного департаменту керуючим компаніям: які підрядники мають перемогти, які тарифи порахувати "зі стелі" і т.д.Я звертався до профільного міністерства два місяці тому, пропонував обговорити цю проблему. Міністерство робить вигляд, що нічого не відбувається та все нормально. Так не буде, пані Наталю. Це ненормально абсолютно. Ви як міністерство зобов'язані, у вас є для цього ресусрс, моніторити виконання Закону про ЖКП. І тому я просто ще раз закликаю! Повертаємося до дуже ретельного аналізу, що у нас відбувається з Законом про ЖКП, наскільки там дійсно досягнута мета цього Закону, конкуренція, демонополізація, економічна-обгрунтованість і так далі.Ситуація патова в столиці України, я вас в цьому запевняю. Невипадково голова воєнної адміністрації скасував розпорядження свого попередника про проведення цього конкурсу. А кияни зараз розривають, і мене в тому числі, що їм за платіжки приходять.Я особисто підтримую і прошу політично підтримати цей законопроєкт, але з ось тими зауваженнями по доопрацюванню, які безумовно, нам треба буде визначити. За рахунок яких джерел мають бути покриті ось ці недоотримані кошти з боку постачальників послуг.Дякую, вибачте що так довго, але трошки накипіло.»