Source
КУЧЕРЕНКО Online | Ось така неприємна, але дуже стара «новина» від Київтеплоенерго.Ну, по...
418 Views/Reach
2025-03-26 10:55
Message №5178
Ось така неприємна, але дуже стара «новина» від Київтеплоенерго.Ну, по-перше, тарифи на тепло КМДА встановлює з 2018 року і не переглядав їх Кличко виключно у звʼязку з виборами 2021. Тому це питання собі перед дзеркалом треба задавати.Мораторій на тарифи на тепло накладений Верховною Радою тільки влітку 2022 року.По-друге, дійсно в тариф закладена стара ціна на газ (десь 5 грн), а не 7.42 що виставляє Нафтогаз, але різниця вішається поки що на державний бюджет, який на це грошей не дає. 55 млрд грн боргів дістанеться наступникам після заміни влади.По-трете, в цих оголошених 45-50 відсотках різниці між існуючим та «економічно обґрунтованим» тарифом сидять чомусь величезні втрати тепла в київських мережах, втрати тепла в будинках, маніпуляції з торгівлею електроенергією тощо - і все це повна відповідальність КМДА та КМР.По-четверте, на жаль, не схоже що ця проблема може бути швидко вирішеною - 11 років імітації реформи в секторі ЖКГ втрачені майже в пусту.Розповіді про те що «немає грошей» на фоні масштабних корупційних скандалів вже не дуже проходять. Тому після війни мешканців, на жаль, буде чекати неприємна «шокова терапія». Якщо продовжувати нічого не робити звісно.Якось так.