Source
КУЧЕРЕНКО Online | Дуже цікавий діалог відбувся сьогодні на Дні Уряду.З глибинними наслід...
558 Views/Reach
2025-01-17 13:49
Message №4985
Дуже цікавий діалог відбувся сьогодні на Дні Уряду.З глибинними наслідками!)КУЧЕРЕНКО О.Ю.Пан Прем'єр, у нас сьогодні є два ринки: ринок газу і ринок електроенергії, так звані ринки. Скажіть, будь ласка, вам відомий очевидний факт, що на обох цих ринках діють два гіперсупермонополісти. НАК "Нафтогаз" сьогодні на так званому газовому ринку сконцентрував 80 відсотків ринку всього, в тому числі і розподіл газу, Енергоатом мінімум має долю 60 відсотків в збуті електроенергії. Це очевидно, що ці ринки монополізовані і там не може бути ринкової ціни за таких умов. Держава має регулювати ці ринки в таких умовах дуже жорстко.Скажіть, будь ласка, ви зверталися до Антимонопольного комітету з приводу спеціального розслідування цих двох ринків? І чи є очевидним для вас факт, для уряду, що має бути повністю прозорий механізм ціноутворення як на газ, так і на електроенергію? Дякую. ШМИГАЛЬ Д.А.Дякую за ваше питання. У нас механізм ціноутворення і на газ, і на енергію, електроенергію для людей, абсолютно прозорий, кожен знає, як формується тариф. Цей тариф, очевидно, менше ринкової ціни. І це той момент, коли і держава, і державні підприємства дбають про те, щоби люди могли сплачувати, мали спроможність сплачувати адекватну ціну і за газ, і електроенергію в умовах воєнного стану.З точку зору формування ринку, у нас прийнято все необхідне законодавство, і, звісно ж, компанії... не по одній компанії знаходиться в цих ринках. Ринок, очевидно, що не монопольний. Там, де є монопольні ознаки, Антимонопольний комітет включається і працює, це їх обов'язок працювати. Таких звернень зараз, в даний момент, Герман Валерійович доповнить, у нас не було, ми не зверталися. Тому що Антимонопольний комітет включається і проводить розслідування там, де є порушення монопольних умов або антимонопольного законодавства. Як тільки такі факти будуть представлені, якщо вони у вас є, давайте звернемося і розслідуємо там, де такі факти ви бачите. У нас таких звернень не було.ГАЛУЩЕНКО Г.В.Якщо дозволите, ще додам буквально одне речення. Тут ще дуже важлива, мені здається, якраз роль Регулятора, да, НКРЕКП. Тому що насправді сьогодні після ухвалення Закону про REMIT вони мають абсолютно новий рівень повноважень, у тому числі вони отримали повноваження контролю ринку з точки зору можливих маніпуляцій під час роботи самого ринку електроенергії. Дякую.