Source
НСЗУ | РозбиваємоМіфиДосі доводиться руйнувати стереотип радянських часів про...
4 900 Views/Reach
2023-08-04 08:03
Message №1566
#РозбиваємоМіфиДосі доводиться руйнувати стереотип радянських часів про те, що лікар має право вирішувати все. Наприклад, багато людей переконані, що від рішення лікуючого лікаря залежить дозвіл бути поруч із рідною людиною в палаті реанімації. ❌Те, що лікар має право не пускати в реанімацію рідних до пацієнта - є міфом. ✅ Кожна лікарня має забезпечити право на допуск до пацієнта 24/7. Один відвідувач може бути біля пацієнта без обмежень по часу. Одночасно біля пацієнта може бути не більше двох людей. Відвідувачем може бути будь-яка особа незалежно від родинних стосунків. Але ті, хто не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до реанімації лише за умови наявності усної згоди одного з батьків пацієнта-дитини або законних представників.❗Але вільний доступ до реанімації передбачає дотримання певних правил. Наприклад: ✔Потрібно дослухатись до інструкцій, порад та прохань медичного персоналу. Наприклад, медичні працівники можуть попросити тимчасово залишити палату, якщо виникне необхідність проведення у палаті невідкладних дій медичного характеру. Така вимога медичного працівника є обов’язковою до виконання.✔Не можна відвідувати реанімацію у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, маючи інфекційне захворювання. Або якщо нещодавно мали контакт з носієм інфекційного захворювання. ✔Потрібно ставитися з повагою до приватності та спокою пацієнта, у тому числі інших пацієнтів, які знаходяться в палаті ВІТ.✔Категорично заборонено чіпати апаратуру ВІТ та будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.Детальніше про права та обов’язки відвідувачів, а також дії, якщо їх не пускають до реанімації можна прочитати тут, у Наказі МОЗ №592 https://cutt.ly/Sf3tI8P