Source
360° | 📍І тут мала би сказати своє слово українська діаспора в Польщі. Врах...
27 Views/Reach
2026-06-21 12:00
Message №11813
📍І тут мала би сказати своє слово українська діаспора в Польщі. Враховуючи трудову міграцію в Польщу протягом останніх кількох десятків років, етнічних українців у Польщі дуже багато. За різними оцінками ще до великого вторгнення в Польщі осіли мільйони наших співвітчизників. Вони одружилися з поляками, отримали польські паспорти, народили дітей. В будь якому суспільстві така чисельна діаспора була б впливовою і шанованою. Але тільки не українська діаспора в Польщі. Згідно даних за 2016 рік українцями себе ідентифікує аж цілих 0,1% поляків. Тобто з тих мільйонів, що переїхали до Польщі і там осіли, визнають себе українцями менше 40 тис осіб. Якби в Польщі замість українців були мільйони росіян, то зараз би Польщу штормило не від історій про УПА, а від того, що росіяни вимагали б російську мову державною і щоб поляки перед ними вибачилися за звинувачення у розстрілі в Катині польських офіцерів. Навіть не сумнівайтеся. Але у Польщі не росіяни, а українці. Державі Україна на них пох#й. Зробили для галочки якусь заяву про їх повернення в Україну і забули. Ніхто цих українців Польщі не гуртує. Ніхто не допомагає захистити свою ідентичність. Не може бути і мови про українські школи чи ВНЗ, як у угорців в Україні. Українці в Польщі це люди, на яких в Україні всім пох#й. ВІдповідно, цим людям так само пох#й Україна. Є якісь одиничні приклади, коли українці в Польщі публічно підтримували Україну, але ці винятки лише підтверджують правило: величезна діаспора у Польщі у нас є, а впливу ця діаспора на Польщу має НУЛЬ. Вся Європа стала підтримувати Палестину, бо палестинська вулиця активна і постійно демонструє, що вона є багатотисячними демонстраціями. Ми набагато більший народ, але можемо тільки мріяти про українців, які за кордоном підтримують Україну. Якби польські політики розуміли, що зачіпати українців буде для них не плюс, а мінус – тоді все було б зовсім інакше у польсько-українських стосунках. І Навроцький 20 разів би подумав перед тим, як влаштовувати цей безлад з орденами. І ще одне. Якщо ви подумали, що це просто погані українці за кордоном не хочуть підтримувати Україну, то ні. Українці за кордоном нормальні, вони такі ж як і всі інші. Просто ті держави, які працюють з діаспорами, мають вплив і повагу. А ті держави, які забивають болт, просто втрачають своїх громадян і є донорами для розумніших. На жаль, Україна – саме така країна-расп#здяй, нездатна ні утримати своїх громадян в країні, ні використати як адвокатів України за кордоном. І це дуже сумно, що навіть така війна нічого не змінила. Сергій Марченко⚡️ Підписатися ⚡️