👏 Учні Могилева-Подільського підкорили обласний конкурс «Золота спадщина Поділля». Серед учасників із 25 громад Вінниччини наші таланти вибороли призові місця!🔹 Номінація «Майстри подільського слова»• ІІІ місце – Алексєєва Ангеліна (Ліцей №1). Тема: «Коли римує душа: Наталка Фіалка та її дитячий всесвіт». Керівник: Мазур Наталія Олексіївна.• ІІІ місце – Кусняк Анна (Ліцей №3). Дослідження: «Літературна творчість Ольги Прудіус». Керівник: Кордонська Альона Василівна.🔹 Номінація «Поділля, оспіване в рядках»• ІІІ місце – Опаряк Ірина (Ліцей №4). Робота: «Поезія пам’яті і любові: художній світ збірки Ірини Войтюк «Різдво для тата». Керівник: Кордонська Альона Миколаївна.📖 Також на заході презентували збірку «З Кобзарем у серці». До неї увійшли твори учасників гуртка «Поділля» (ВОЦТСКЕ Ліцею №3), яким керує Кордонська Альона Василівна.Щиро дякую вчителям за професіоналізм, а учням - за натхнення! Пишаємося і бажаємо нових творчих злетів! 🙌 Могилів-Подільський міський голова Геннадій Глухманюк
Оригінальні інноваційні препарати з’явилися у програмі «Доступні ліки»! 💊Сьогодні набув чинності оновлений перелік препаратів, які можна отримати за державною програмою реімбурсації — тобто безоплатно або з частковою доплатою. ✅До «Доступних ліків» увійшли оригінальні інноваційні лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, зокрема для профілактики інсультів і тромбозів, цукрового діабету 2 типу та хронічних захворювань легень. Це Ксарелто (ривароксабан), Прадакса (дабігатрану етексилат), Еліквіс (апіксабан), Форксіга (дапагліфлозин), Джардінс (емпагліфлозин). Також до програми включено 19 торгових назв на основі аторвастатину в різних дозуваннях.Для цих препаратів діє новий механізм відшкодування: держава компенсує фіксовану суму за упаковку конкретного лікарського засобу. 👉🏻Тобто для кожного препарату визначено суму, яку покриває держава. Розмір доплати для пацієнта може відрізнятися залежно від ціни препарату в конкретній аптеці. Водночас для кожного з цих препаратів визначено фіксовану суму, яку держава компенсує в межах програми реімбурсації. Решту вартості — залежно від ціни препарату в аптеці — доплачує пацієнт.🔹Еліквіс (апіксабан) 5 мг №60 — держава відшкодовує: 578,09 грн🔹Прадакса (дабігатрану етексилат) 150 мг №60 — держава відшкодовує: 718,29 грн🔹Форксіга (дапагліфлозин) 10 мг №30 — держава відшкодовує: 834,61 грн🔹Джардінс (емпагліфлозин) 10 мг №30 — держава відшкодовує: 848,53 грн🔹Ксарелто (ривароксабан) 15 мг №14 — держава відшкодовує: 252,16 грн🔹Ксарелто (ривароксабан) 15 мг №42 — держава відшкодовує: 755,34 грн🔹Ксарелто (ривароксабан) 20 мг №28 — держава відшкодовує: 509,61 грн🔹Ксарелто (ривароксабан) 20 мг №100 — держава відшкодовує: 1630,94 грн❗️Зберігайте цей перелік, аби мати його під рукою і знати, яку суму віднімати від ціни в аптеці. Розберімо цей механізм на прикладі: для Ксарелто 20 мг № 28 (МНН Ривароксабан) держава відшкодовує 509,61 грн. Якщо препарат коштує в одній аптеці близько 1019 грн, пацієнт доплатить 509 грн. Якщо в іншій аптеці він вартує, умовно, 850 грн — тоді доплата пацієнта зменшиться до 349,39 грн.Водночас для діючої речовини ривароксабан до програми включено генеричний аналог — Фенікс. Для нього вартість у межах Переліку повністю покривається державою, тому пацієнт може отримати препарат без доплати. Окремо щодо препаратів Форксіга — МНН дапагліфлозин — та Джардінс — МНН емпагліфлозин: ці лікарські засоби застосовують для лікування цукрового діабету 2 типу. У клінічній практиці їх також можуть призначати пацієнтам із серцево-судинними або нирковими ускладненнями. Водночас у межах програми «Доступні ліки» ці препарати відшкодовуються саме для пацієнтів із діагнозом цукровий діабет 2 типу.🔗Детальніше про те, як і де отримати препарати в межах програми «Доступні ліки» — читайте за посиланням. 📎Актуальний перелік «Доступних ліків» — знайдете тут.
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 89 ВОРОЖИХ БПЛА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 6 травня (з 18:00 5 травня) противник атакував 2 балістичними ракетами Іскандер-М із Ростовської області, 1 керованою авіаційною ракетою Х-31 з повітряного простору Курської області, а також 108 ударними БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та дронами-імітаторами типу «Пародія» із напрямків Брянськ, Курськ, Міллєрово – рф., ТОТ Донецьк, Гвардійське – ТОТ АР Крим.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 08.00, протиповітряною обороною збито/подавлено 89 ворожих БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та дронів-імітаторів «Пародія» на півночі та сході країни.Зафіксовано влучання 2 балістичних ракет, 1 керованої авіаційної ракети та 9 ударних БпЛА на 8 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 1 локації. Атака триває, в повітряному просторі декілька ворожих БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки!✊ Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
Ворог здійснив масовану атаку на Україну. Що наразі відомо про наслідки:▪️Найбільшого удару завдано по Дніпру. Зруйновано підʼїзд 4-поверхового будинку. Постраждали 18 людей.11 з них госпіталізовані. 26-річна жінка – «важка». Решта – у стані середньої тяжкості. Загалом в місті після ударів пошкоджено житлові будинки, автівки, підприємства та магазин.▪️Під ударами було кілька районів Харкова, зокрема житлові будинки. Також є влучання в обʼєкт транспортної інфраструктури міста - зокрема, знищено зупинку громадського транспорту. Є пошкодження газогону.▪️У Білій Церкві, Київської області після ударів противника почалась пожежа. Місцева влада просить щільно зачинити вікна і без нагальної необхідності не виходити на вулицю.▪️У Черкаському районі уламки збитої ракети пошкодили покрівлю приватного будинку, обійшлось без постраждалих. Протягом ночі сили ППО збили на Черкащині 5 ракет та один БПЛА.▪️На Миколаївщині внаслідок нічної атаки противника пошкоджено ЛЕП, без світла тимчасово лишились 6 населених пунктів.На фото Дніпро✅ Ми у WhatsApp | Telegram | Viber
ℹ️ Забезпечення реалізації прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на отримання належних виплатВ умовах воєнного стану одним із пріоритетних завдань держави є забезпечення соціальних гарантій та всебічна підтримка дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа. Особлива увага приділяється забезпеченню соціальних гарантій та своєчасній фінансовій підтримці.Наразі держава гарантує та забезпечує право дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на отримання таких видів допомог, зокрема:🔹 одноразова допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, що є базовою державною гарантією підтримки на старті самостійного життя (постанова Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2005 року № 823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку»);🔹 одноразова грошова допомога та забезпечення одягом, взуттям, м’яким інвентарем та обладнанням (або грошова компенсація).Протягом 60 днів після отримання документа, що підтверджує здобуття базової загальної середньої/повної загальної середньої/ професійної/фахової передвищої/вищої освіти, випускникам закладів освіти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа за рахунок такого закладу освіти виплачується одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року, а також видається одяг, взуття, м’який інвентар і обладнання суму не менш як 40 (або 16) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або, за бажанням випускників закладів освіти, їм може бути виплачена грошова компенсація у відповідному розмірі (постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування»).
Зайти в гості на новосілля - це завжди радість, але цього разу почуття особливі. Адже двері власної оселі відчинив наш ветеран - Олексій Данилюк.Історія Олексія - це ще один приклад незламності наших земляків. У 2024 році він отримав важке поранення та втратив одну кінцівку, другу - лікарям вдалося врятувати. 🏔Його позивний «Еверест» - і цим все сказано. Він продовжує підкорювати свою вершину стійкості, надихаючи кожного з нас.З Олексієм ми познайомилися на початку січня 2025 року, коли після тривалого лікування, протезування й реабілітації він повернувся до рідного Могилева-Подільського.Відтоді підтримували звʼязок.Допомогли ветерану стати на квартирну чергу, пройшли всі процедури з оформлення необхідних документів.І ось результат: наприкінці минулого року Олексій отримав державну компенсацію, а вже в березні 2026-го став господарем у власній оселі.Дякую Олексію та його мамі - Лідії Костянтинівні за запрошення.Для мене велика честь розділити таку теплу подію разом з вами!Насамкінець додам, що за 2025 рік п’ятеро наших ветеранів з інвалідністю отримали кошти на придбання житла.Тож важливо, що Програма продовжує працювати.🤝Вдячний за підтримку Президенту, Уряду, особисто Наталі Заболотній та кожному, хто допомагає нам піклуватися про наших героїв.Це наш спільний обовʼязок перед тими, хто віддав здоров’я за нашу свободу.
Могилів-Подільський міський голова Геннадій Глухманюк
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔹Активне енергоспоживання доцільно перенести на денний час🔹Будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 18:00 до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок російських дронових атак на енергетичну інфраструктуру атак – на ранок найскладнішою є ситуація на Сумщині. Там знеструмлена значна кількість споживачів через пошкодження ворогом енергооб’єктів. Також за добу є нові знеструмлення на Дніпропетровщині, Харківщині та у Запорізькій області. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх абонентів. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 22 квітня, станом на 09:30, його рівень був на 5,7% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня – у вівторок. Причина – ясна погода на всій території України. Це зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі.Вчора, 21 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,2% вищим, ніж максимум попереднього дня – у понеділок, 20 квітня. Причина таких змін – утримання холодної погоди із заморозками у більшості регіонів, що зумовлює застосування споживачами електричних обігрівачів. Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій – з 11:00 до 16:00. У вечірні години зберігається необхідність в ощадливому споживанні електроенергії. Будь ласка, обмежте користування потужними приладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ🔹Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання🔹Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо у вечірні години 🔹Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно з 18:00 до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок ворожих дронових атак та артилерійських ударів по енергетичній інфраструктурі прифронтових регіонів — на ранок є знеструмлені споживачі у Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській і Херсонській областях. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити всіх споживачів. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні, 20 квітня, станом на 09:30, його рівень був на 3,7% вищим, ніж в цей час попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причина змін — похолодання у більшості регіонів України. А також — хмарна погода у західних, частині центральних та північних областей, що зумовлює низьку ефективність побутових сонячних електростанцій та відповідне зростання рівня енергоспоживання із загальної мережі. Вчора, 19 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й максимум попередньої неділі — 12 квітня. Необхідність в ощадливому споживанні у вечірній час зберігається. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
СБУ влаштувала результативне «полювання» в Криму: уражено 3 кораблі, РЛС і логістику ворогаБійці Центру спецоперацій «Альфа» СБУ провели комплексну операцію на ТОТ АР Крим, під час якої уражено одразу три військових кораблі рф:▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Ямал»▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Азов»▪️ Військовий корабель невстановленого типу.Також є дані про ймовірне ураження протидиверсійного катера проєкту 21980 «Грачонок».Окрім того, безпілотники «Альфи» СБУ пошкодили блок антен комунікаційної системи «Дельфін», РЛС МР-10М1 «Мис-М1», резервуари з паливом на нафтобазі «Югторсан». СБУ системно і послідовно нищить ворога по всій лінії фронту, включно з тимчасово окупованим Кримом. Воїни Служби знижують боєздатність флоту, цілеспрямовано підривають логістику та позбавляють противника можливості повноцінно використовувати півострів як військову базу. Кожне ураження кораблів та критичної інфраструктури має накопичувальний ефект і напряму впливає на здатність рф вести війну. Ця робота не зупиниться: інтенсивність і глибина операцій СБУ лише зростатимуть, поки ворог не втратить можливість діяти на українській території.
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 667 ВОРОЖИХ ЦІЛЕЙ: 31 РАКЕТУ ТА 636 БПЛАІнформація за добу (з 07.00 15 квітня по 07.00 16 квітня)➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖Протягом вказаного періоду противник здійснив дві хвилі комбінованих атак по території України із застосуванням ракет наземного, повітряного базування та ударних безпілотників.Всього радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід 703 повітряних цілей:- 19 балістичних ракет Іскандер-М/С-400;- 20 крилатих ракет Х-101;- 5 крилатих ракети Іскандер-К;- 659 БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та безпілотників інших типів.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 07.30, протиповітряною обороною збито/подавлено 667 ворожих цілей:- 19 крилатих ракет Х-101;- 8 балістичних ракет Іскандер-М/С-400;- 4 крилаті ракети Іскандер-К; - 636 БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та безпілотників інших типів.Зафіксовано влучання 12 ракет та 20 ударних БпЛА на 26 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 25 локаціях. Інформація щодо однієї крилатої ракети уточнюється.Атака триває, в повітрі декілька ворожих БпЛА.✊ Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!