Source
💼 Сумка Лисенка | Сьогодні в Україні традиційно відзначали День української мови та писе...
6 560 Views/Reach
2025-10-27 20:31
Message №950
🇺🇦Сьогодні в Україні традиційно відзначали День української мови та писемності: хтось, як Іра Геращенко з Пєтіної Євросолідарності писала диктант і как всігда кічилась цим з усіх сторінок в сомережах (Іра, ти хоч би раз результатми покічилась, бо шось ніразу не публікувала 🙄), хтось по звичці, со слєзамі на глазах, клав квіти до памʼятника Шевченку (нафіга сьогодні - вообщє не понятно), хтось не особо напрягаючись писав пафосні пости про МОВУ в соцмережах. Ну всьо як всігда.А от я рішив всім напомнить, шо імєнно СУМЩИНА всігда була КЛАДЄЗЄМ скарбів української мови і Батьківщиною мовних талантів...Сидячи у бліндажі, з ноткою ностальгії вспоминаю легендарно-мемний перл мого папєрєдніка Геннадія Мінаєва про "калізію" і "пізпиздесь чи підпиздесь" - охх тоді ж врємєна були. Пєріод лютой "українізації" імені нашого земляка Віктора Ющенка!🍯🇺🇦😁 А якою високоморальною "українською" ще до недавна голова Сумської ОВА генерал Артюх проводив свої наради і роздавав задачі падчіньонним...ммммм.... а собливо коли був під мухою 🥃😆... там без слова "йоб..." і "нах..." речення просто не складалися до купи.А ТікТоки нашого любімого доктора Поцелуєва дивилися колись? Не дивилися - ПОДИВІТЬСЯ! Там реально сокровєщніца: союз мови, язика, коньяка🥃 і багатої фантазії творчої команди лікарні імені святого Пантелеймона 🤣Ну а наш легендарний майже мій колєга - правдоруб Анатолій Почечун у виконанні чудового коміка, який січас вже доріс до національного масштабу - Фелікса Редьки? Ну це ж ходячий збірник сумського діалекту української мови!😁Не відстав від своїх "прабатьків" і нинішній в.о. мера Сум Артьом Кобзар! Його легендарне «ознаёмлений» (яке автоматично зробило з Кобзар-Кобзьор) продовжило плеяду легендарних перлів української мови із Сумщини!Тож з Днем української мови та писемності, дорогі сумчани (чи сумʼяни😁) і простіть мене, вашого покорного слугу, за таке паплюження нашої рідненької у цьому ТГ-каналі 🙏 Но без того б і не так інтєрєсно б читати було, правда ж?😊