Source
Лариса Ніцой. Larysa Nitsoi | Відкрию Вам "америку", в законі про мову мовні інспектори – це всі укр...
7 590 Views/Reach
2022-07-19 13:56
Message №72
Відкрию Вам "америку", в законі про мову мовні інспектори – це всі українці. Може ви й будете здивовані, бо хоча посади з зарплатою «мовний інспектор» в законі немає (її прибрали на догоду зросійщеним) – але функція/робота мовного інспектора в законі є. То хто слідкує, згідно з законом, за порушниками, хто виконує цю інспекторську роботу?От як скажімо,За входом в парадне слідкує консьєрж (на зарплаті) і камери спостереження.За проїздом у метро слідкує контролер (на зарплаті) і турнікети.За правилами дорожнього руху слідкує поліція (на зарплаті) та камери на дорогах.Ви скажете, за мовою слідкує мовний омбудсмен. Умгу. В Україні близько 400 тисяч шкіл. Чи може мовний омбудсмен їх проінспектувати на предмет дотримання закону про мову? Ні, не зможе. В Україні мільйон магазинів. Чи зможе проінспектувати їх мовний омбудсмен? Ні, не зможе. Або, скажімо, в Мандюківці є злісний порушник-посадовець і противник мовного закону? А мовний омбудсмен сидить у Києві. Звідки йому знати про порушника з Мандюківки? То хто ж слідкує за порушниками мови?Виииииии! Ви слідкуєте. Ви всі мовні інспектори! Автори Закону про мову поклали функцію мовних інспекторів на вас, звичайних людей. На жаль, не посадовці на зарплаті слідкують за мовними порушниками, а ви змушені слідкувати. Усі українці - мовні інспектори. А що тоді робить мовний омбудсмен? Він не інспектор – він «суддя». Він реагує на вашу скаргу. Ви виявили порушення. Зафіксували його на відео. Написали скаргу мовному омбудсмену – він реагує (принаймні повинен). Є ВАША скарга – штрафує. Немає ВАШОЇ скарги – не штрафує. Тобто, все зводиться до вас, вашої реакції на порушення. УСЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за втілення мовного законодавства - НА ВАС, люди. Будете небайдужими, тобто, інспекторами (робитимете зауваження, сваритиметеся, конфліктуватимете, писатимете скарги) – будуть інші в Україні дотримуватися закону про мову, і наша країна швидко українізовуватиметься, швидко долатиме колоніальну політику асиміляції українців. Швидко міцнітиме і стверджуватиметься.Що? Не хочете бути інспекторами? Тоді нам ще довго лишатися совком.Ну а тепер вдихніть – і до роботи, інспектОри!---------------------Не забувайте в коментарях замовляти в мене книжечки з автографом вашим і сусідським дітям. Нехай читають і зростають українчиками. Вибирайте книги тут.