Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Київ Комунальний - офіційний канал
Added 06 Jan 2025

Київ Комунальний - офіційний канал

@KyivKomynalny_Official
Number of subscribers: 2 899
Photos: 1,070
Videos: 118
Links: 192
Description:
Все про ЖКГ Києва і не тільки ЖКГ: • новини, • міські сервіси та програми, • енергозбереження й підготовка до зими, • доступно про законодавство й права споживачів. Розказуємо і показуємо реальні приклади ефективних рішень.

👥 Number of subscribers

2 899
Average/Day:: -2
Average/Week:: -6
Average/Month:: -21

👁️ Average views per message

1 233
Average/Day:: 1,340
Average/Week:: 1,705
ERR: 42.53%

📊 Messages per Day

0.2
Last day: 0
Week average: 0.3
Average per day: 0.2

Status change history

Officially not confirmed 2025-01-06

Wall

Telegram statistics channel

Також сьогодні Київрада має ухвалити рішення про залучення місцевого запозичення до бюджету столиці. Йдеться про кредит Державного Ощадбанку України у 2,5 млрд грн. Та кредиту від ЄБРР у 50 мільйонів євро. Для «Київтеплоенерго». Це кошти, які підуть на забезпечення заходів Плану стійкості Києва. Хочу зазначити, що місто готується до зими. Наразі в межах наших можливостей і можливостей, які знаходимо додатково. Коли держава, замість того, щоб допомагати, постійно підкидає якісь шаради і створює перешкоди. То план не такий, то уточніть, то переуточніть… То договорилися вже до того, що план стійкості Києва, нібито, не затверджений! Так його схвалила Київрада! Місто здійснило роботу щодо формування саме того переліку заходів, які б максимально враховували виклики минулої зими та ризики наступної. Провели експертні консультації на рівні уряду, профільних міністерств, а також міжнародних партнерів. На основі аналізу перших етапів реалізації план уточнили та удосконалили. Він має чітку структуру критично важливих пріоритетів. Із відповідальними виконавцями та реалістичними обсягами фінансування. Держава обіцяла і Київ має домовленість з урядом стосовно пріоритетності заходів з енергостійкості. – Втілення яких коштуватиме близько 30 млрд грн. А також, що фінансування заходів і роботи здійснюватимуться у пропорції 50/50 – містом і державою.  Тепер уряд нам заявив, що йдеться тільки про фінасування. А до робіт відношення практично не матиме. Державне Агенство відновлення та розвитку інфраструктури України займатиметься створенням резервного теплопостачання тільки в зоні ТЕЦ-4. А все інше – будівництво когенерації, систем резервного живлення, системи резервного теплопостачання – має робити місто самотужки. Ми сьогодні робимо, що можемо. Зокрема, вже встановили три дизель-генераторні установки потужністю понад 15 МВт, які працюватимуть для безперебійного живлення об’єктів водопостачання. Загалом цьогоріч плануємо забезпечити близько 40 МВт резерву для систем водозабезпечення.Завершене будівництво нових об’єктів розподіленої когенерації потужністю 45 МВт. Іще понад 100 МВт потужності — в роботі. Загалом цього року повинні отримати близько 200 МВт додаткової когенераційної потужності. Але, ми розуміємо, що для Києва цього замало. І що все зробити місту, без участі держави, — нереальноІ І ми наполягаємо на виконанні урядом попередніх домовленостей. Бо має бути державницька позиція. А не політична тяганина!Ми внесли зміни, які ще більш деталізують заходи плану, оптимізують вартість проектів. Із пріоритетом саме на наступний опалювальний сезон. А також, що важливо, містять фіксацію участі міста і держави,  як в фінансуванні так і в проведенні робіт — 50/50.І сьогодні пропонуємо Київраді підтримати таке рішення.
Столиця продовжує готуватися до наступної зими та реалізовувати Комплексний план стійкості міста, який Київрада ухвалила в березні.Сьогодні оглянув когенераційне обладнання на одному з об'єктів критичної інфраструктури. В межах реалізації плану стійкості нещодавно тут встановили 4 потужних когенераційних установки. Кожна з них — 4,5 МВт, а загальна потужність — 18 МВт. Наразі установки, працюють та видають електроенергію в єдину енергосистему України. Паралельно завершують будівництво захисту другого рівня.Завершене будівництво нових об’єктів розподіленої когенерації потужністю близько 60 МВт. Іще понад 100 МВт потужності — в роботі. Загалом цього року повинні отримати близько 200 МВт додаткової когенераційної потужності.На сьогодні вже, зокрема, встановили три дизель-генераторні установки потужністю понад 15 МВт, які працюватимуть для безперебійного живлення об’єктів водопостачання. Загалом цьогоріч плануємо забезпечити близько 40 МВт резерву для систем водозабезпечення.Київ здійснив роботу щодо формування саме того переліку заходів, які б максимально враховували виклики минулої зими та потенційні ризики наступної.Ми провели низку експертних консультацій на рівні уряду, профільних міністерств, а також міжнародних партнерів. На основі аналізу перших етапів реалізації план уточнили та удосконалили. Він має чітку структуру критично важливих пріоритетів. Із відповідальними виконавцями та реалістичними обсягами фінансування.Загалом це майже 200 проєктів, завдань та заходів за ключовими сегментами. Інженерно-технічний захист, відновлення об'єктів та обладнання після нищівних атак ворога минулої зими, розбудова розподіленої електричної та теплової генерації, резервних систем водо- й теплопостачання. Та низка інших проєктів з підготовки до зими — сонячна генерація в закладах освіти, енергостійкість житлових будинків за програмами співфінанасування, капремонт електрощитових, заходи енергостійкості в закладах охорони здоров’я та соціальної сфери.За всіма напрямами тривають роботи. На різних локаціях та будівельних майданчиках.
🏭Споживачі ТОВ "ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ" отримають перерахунок за тепло, надане у січні 2026 рокуПерерахунок здійснили автоматично – звертатися до компанії не потрібно. Його врахують у міжопалювальний період, щоб зменшити фінансове навантаження на мешканців.📌Розмір перерахунку залежить від фактичної кількості днів надання послуги в конкретному будинку. У разі перебоїв із теплопостачанням або відхилення від нормативів вартість послуги зменшували.За періоди повної відсутності теплопостачання плата не нараховувалась.🧮Перерахунок провели відповідно до постанов Кабінету Міністрів України №№ 118 та 683, які визначають порядок перерахунку плати за комунальні послуги у випадках, коли через надзвичайні ситуації послуги не можуть надаватися належної якості.🥶Нагадаємо, що минулої зими система теплопостачання Києва працювала в надзвичайно складних умовах через масовані атаки на об’єкти критичної інфраструктури. Ситуацію ускладнили й рекордно низькі температури, через що відновлення опалення в окремих будинках потребувало більше часу.↪️Детальніше – на kyivcity.gov.ua
Відкрив Київський форум ОСББ, який уже втретє проводимо у столиці. Цьогоріч він присвячений підготовці до наступного опалювального сезону. Одним із головних викликів для Києва є відновлення критичної інфраструктури та підготовка до зими. Столиця сформувала комплексний План енергостійкості з головними напрямками – відновлення пошкоджених внаслідок російських обстрілів обʼєктів, їх інженерно-технічний захист, розбудова розподіленої когенерації, збільшення обсягів резервного живлення для роботи критичної інфраструктури.За усіма цими напрямками тривають роботи на локаціях, будівельних майданчиках.Уже побудували об’єкти розподіленої когенерації потужністю близько 40 МВт, які одразу оснащують захистом другого рівня. Запустили в роботу 2 дизельних енергокомплекси потужністю понад 10 МВт, які забезпечать резервне енергопостачання на об’єкти водопостачання.Столиця забезпечила безпрецедентні обсяги фінансування проектів та заходів плану коштами міського бюджету. Залучає й кредитні гроші від Європейського банку реконструкції та розвитку. Сподіваємось на паритетну участь держави та належну допомогу українській столиці.Говорячи про план стійкості, маємо ще один ключовий напрямок – енергостійкість житлового фонду, перетворення багатоповерхівок у більш автономні, комфортні та безпечні оселі. У Києві понад 12 000 багатоквартирних будинків. Діють 5 програм фінансової та технічної підтримки для модернізації житла. Від початку повномасштабної війни місто інвестувало в енергостійкість та енергоефективність будинків майже 2 млрд грн.На поточний рік тільки на програму 70/30 виділено 420 млн грн, що є рекордною сумою за 10 років дії програми. 
Сьогодні Київрада має ухвалити рішення та спрямувати ще понад 9 млрд грн на підготовку до наступної зими та заходи плану енергостійкості столиці. З них із бюджету міста виділять 1 млрд 250 млн грн Державному Агентству відновлення та розвитку інфраструктури України. На закупівлю тепло-технічного обладнання для побудови резервної системи теплопостачання.Сьогодні за всіма напрямки плану:•відновлення енергооб'єктів, пошкоджених ворожими обстрілами;•встановлення інженерного захисту;•розбудова розподіленої когенерації та стійкості систем водопостачання й водовідведення;•збільшення резервних джерел теплопостачання — активно тривають роботи і вже є збудовані об'єкти.Крім того, нагадаю, Київ реалізовує масштабні проєкти з підвищення енергетичної автономності житлового фонду.  Майже дві тисячі житлових будинків вже стали енергонезалежними завдяки міським програмам підтримки й співфінансування.  Наш головний пріоритет — забезпечити ресурс, щоб виконати критично важливі завдання з енергостійкості столиці.
🏭У межах плану енергостійкості у столиці побудували об’єкти розподіленої когенерації потужністю 40 МВтВони вже оснащені необхідним захистом другого рівня.🔧Заходи плану енергостійкості за всіма напрямами тривають уже безпосередньо на майданчиках. Так, наразі встановлюють, налагоджують і тестують обладнання та системи.💬"Для потреб систем водопостачання міста збудований перший дизельний енергокомплекс потужністю 5 МВт. Загалом план передбачає отримання близько 16 МВт резервного енергопостачання за рахунок дизель-генераторних установок. Для більшої ефективності їх роботу доповнять частотні перетворювачі", – зазначив в. о. першого заступника голови КМДА Петро Пантелеєв.✔️План енергостійкості передбачає десятки проєктів і робіт за такими напрямами:▫️відновлення пошкодженого минулої зими обладнання;▫️встановлення на об’єктах елементів захисту відповідного рівня;▫️розбудова моделі розподіленої генерації електричної та теплової енергії;▫️зміцнення засобів і систем резервного живлення для критичної інфраструктури.↪️Детальніше – на kyivcity.gov.ua.
☝️Контактний центр 1551 посилює готовність до можливих пікових навантажень наступної зимиПро це керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний розповів у ефірі програми "Київ.Вголос" на КиївFM.💬"Ми вже зараз системно готуємося до можливих пікових навантажень наступного сезону. Додатково навчаємо працівників, посилюємо взаємодію з виконавцями, вдосконалюємо мобільні сервіси та базу знань для операторів, щоб мешканці могли отримувати інформацію та допомогу максимально швидко", – зазначив він.📱У КМДА також вдосконалюють цифрові сервіси 1551. Частину звернень система вже автоматично передає відповідальним службам разом із геолокацією та фото проблеми. Це допомагає швидше реагувати, зокрема на питання благоустрою чи незаконної реклами.🫶Контактний центр також продовжує розвивати напрям інформаційної безбар’єрності: приймає звернення жестовою мовою та надає відповіді заявникам у такому форматі.Досвід минулої зими показав: ефективність роботи залежить як від фахівців контактного центру, так і від якості реагування безпосередніх виконавців – РДА, комунальних підприємств і профільних служб.Найчастіше кияни звертаються до 1551 із питань ЖКГ, водопостачання, благоустрою, транспорту та сезонного утримання міста.🎥Детальніше – у відео.
🤝У Києві мешканці будинків, де інженерні мережі були пошкоджені внаслідок ворожих атак, можуть отримати 40 тис. грнОдноразова матеріальна допомога надається в межах міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам".Право на виплату мають власники/співвласники житла, пошкодженого після 1 січня 2026 року.Кошти можна спрямувати на:▫️відновлювальні роботи у квартирі;▫️усунення наслідків пошкодження;▫️придбання необхідних опалювальних приладів.Для отримання допомоги необхідно подати заяву та пакет документів, зокрема:▪️документ, що посвідчує особу;▪️реєстраційний номер платника податків (за наявності);▪️довідку про пошкодження житла від організації з обслуговування житлового фонду;▪️реквізити банківського рахунку.Подати документи можна:▫️особисто – Київ, просп. Любомира Гузара, 7, каб. 115 та 116;▫️електронною поштою – [email protected].📞Телефони для консультацій: 0443665976, 0443665970.📞Телефон виплатного центру: 0444085488.Зразок заяви – за посиланням.ℹ️За перший квартал 2026 року вже 200 мешканців отримали допомогу на загальну суму 8 млн грн.
🤝Київ збільшуватиме бюджетну підтримку програм співфінансування для підвищення енергостійкості житлових будинківПро це заявив під час брифінгу в пресцентрі "Київінформ" в. о. першого заступника голови КМДА Петро Пантелеєв.Цьогоріч на Конкурс енергоефективних проєктів "70/30%" для ОСББ та ЖБК подали 113 заявок майже на 400 млн грн. Місто планує коригувати фінансування, щоб максимально покрити потреби мешканців. Такі проєкти дозволяють будинкам підвищити автономність і зменшити ризики перебоїв із послугами під час зими.Загалом у Києві діє 5 програм співфінансування: ▫️Конкурс енергоефективних проєктів "70/30%" для ОСББ та ЖБК;▫️Порядок часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії (генератори, сонячні станції, інвертори та інше);▫️Капремонти. Співфінансування капітальних ремонтів у багатоквартирних будинках;▫️Револьверний фонд, що надає пільгові позики та кредити;▫️програма надання одноразової фінансової допомоги новоствореному ОСББ.↪️Детальніше за підсумками брифінгу – на kyivcity.gov.ua.
ℹ️Запрацював Сервісний центр Київтеплоенерго (https://kteservice.com.ua/), де кияни можуть подавати онлайн-заявки на повірку квартирних лічильників тепла й води. Це додаткова платформа для пришвидшення організації повірки.Тут також можна замовити заміну або встановлення нових лічильників. Функціонал доступний для фізичних і юридичних осіб. Гаряча лінія (044) 207-88-88 продовжує працювати. 💻Для замовлення через Сервісний центр Київтеплоенерго на сайті https://kteservice.com.ua/ необхідно обрати, який саме прилад потрібно повірити, встановити чи замінити. Далі – заповнити онлайн-форму. З клієнтом зв’яжеться менеджер для уточнення деталей та організації повірки. Дані про повірку автоматично вносяться до бази підприємства, клієнтам не потрібно самостійно передавати документи. Послуги розпломбування та опломбування лічильників включені до пакету замовлення.❗️Нагадуємо:• Повірку квартирних лічильників тепла необхідно проводити раз на 4 роки;• Дізнатись дату завершення терміну повірки можна у паспорті чи свідоцтві лічильника. Інформація також доступна в особистому кабінеті Київтеплоенерго.• Якщо термін повірки лічильника завершився, нарахування здійснюються за середніми обсягами споживання: для гарячої води – за останні 12 місяців, для опалення – за попередній опалювальний період (урядова Методика №315).