На бульварі Лесі Українки рух транспорту частково обмежено через поточний ремонтНа бульварі Лесі Українки розпочався поточний ремонт, через це рух транспорту частково обмежено. Роботи виконують на ділянці від вул. Генерала Алмазова до вул. Басейної в обидва напрямки. Про це повідомляє КК «Київавтодор». Нині триває підготовчий етап. Зокрема, дорожники вирівнюють бордюри, люки, решітки зливостоків. Згодом на асфальтове покриття нанесуть захисний шар. Це дозволить продовжити термін експлуатації й відтермінує проведення капітального ремонту. Загалом на цій частині бульвару облаштують захисне тонкошарове покриття площею майже 48 тис. кв. м. Після влаштування захисного шару на покриття нанесуть розмітку за новою схемою організації дорожнього руху. На бульварі будуть смуги для руху громадського транспорту, якими зможуть їздити і велосипедисти, а також велосмуги на ділянках, де їх можливо виокремити. Крім того, облаштують місця для паркування. Ремонт планують завершити до кінця липня.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/na_bulvari_lesi_ukranki_rukh_transportu_chastkovo_obmezheno_cherez_potochniy_remont/#Київ_та_міська_влада
У середу Північний апеляційний господарський суд поновить розгляд справи про демонтаж незаконної частини «будинка-монстра» на ПодоліУ середу, 21 червня, Північний апеляційний господарський суд поновить розгляд справи про демонтаж незаконної частини «будинка-монстра» на вулиці Нижній Вал, 27-29 у Подільському районі. Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко у своєму Telegram-каналі. За словами Володимира Бондаренка, цей будинок є невід'ємною частиною ландшафтного комплексу Подолу як історичного центру, тому позиція міської влади незмінна – поверховість цієї будівлі має бути приведена до первинних показників. «Міська влада продовжує відстоювати позицію киян у судових спорах стосовно «будинка-монстра». Наразі експертиза підтвердила три прості та банальні речі. По-перше, будівля не відповідає вимогам нормативних актів щодо будівництва в історичному ареалі міста Києва, охоронних зонах та зонах регулювання забудови. По-друге, будівля негативно впливає на збереження культурного ансамблю історичної забудови Подолу. По-третє, виконання демонтажу поверхів вище 8-го поверху без заподіяння непоправної шкоди іншій частині будівлі та оточуючим будівлям можливе. Чекаємо оцінку судом цього доказу. І готові далі працювати з громадою», – наголосив Володимир Бондаренко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_seredu_pivnichniy_apelyatsiyniy_gospodarskiy_sud_ponovit_rozglyad_spravi_pro_demontazh_nezakonno_chastini_budinka-monstra_na_podoli/#Київ_та_міська_влада
Віталій Кличко розповів, де у столиці триває ремонт дорігУ Києві тривають капітальні та поточні ремонти доріг. Дорожники оновлюють найбільш проблемні за станом об’єкти і ті, ремонт яких розпочали раніше. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу «Київ». «Навіть в умовах війни столична влада продовжує оновлювати дороги міста, бо інфраструктура потребує належного утримання й оновлення. Наприклад, у березні дорожники відновили капітальні ремонти шести вулиць, які призупиняли через повномасштабне вторгнення російських варварів. Роботи на майже всіх об’єктах мають завершити цього року», – зазначив Віталій Кличко. Зокрема, наприкінці травня вже завершили капітальні ремонти вулиць Гетьмана Скоропадського та Шумського. Відновили капремонт Кільцевої дороги на ділянці від Одеської площі до вулиці Територіальної Оборони (колишня вул. Ватутіна). Також капітальні ремонти та реконструкція тривають ще на восьми об’єктах – на вулиці Липківського, Повітрофлотському проспекті, вулицях Татарській, Трускавецькій, Довженка, Ентузіастів, проспекті Івасюка (колишній просп. Героїв Сталінграда), на Дегтярівському шляхопроводі. Через ремонт цей шляхопровід, який вже перебував в аварійному стані, закрили до 30 листопада. На час робіт проїзд забезпечено в усі напрямки, працюють тимчасові світлофори. До 30 вересня частково обмежений рух транспорту і на вулиці Щербаківського. Там розпочали масштабний поточний ремонт. Покриття оновлюють на ділянці від площі Марченка до вулиці Вовчогірської (колишня назва – вул. Ставропольська). Частково обмежили рух до 30 вересня і на проспекті Воскресенському (колишній бульвар Перова). У рамках ремонту на асфальтове покриття нанесуть захисний шар. Це продовжить термін експлуатації дорожнього покриття й відтермінує проведення капітального ремонту. Поточні ремонти також тривають на вулицях Милославській та Пирогова. «Останніми роками ми взялися і за ремонти вулиць із бруківки. Після ремонту Володимирського і Подільського узвозів та вулиці Грушевського ремонтують зараз дорожники вулиці Богдана Хмельницького та Шовковичну. Це – поточний, не капітальний ремонт. І роблять його силами ШЕУ з метою економії коштів», – зауважив Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_rozpoviv_de_u_stolitsi_trivaye_remont_dorig/#Дороги
У Київському університеті Грінченка за участю Посла Японії Мацуда Кунінорі відкрили аудиторію Кіото – майбутнього Центру японської мови і культуриУ Київському університеті Грінченка відкрили аудиторію Кіото – майбутнього Центру японської мови і культури. Відкриття відбулося під час візиту до Університету Посла Японії в Україні Мацуда Кунінорі. Як повідомили в університеті Грінченка, японську мову у виші вивчають понад 120 студентів, а станом на червень 2023 року 25 студентів-грінченківців перебувають на стажуванні в дев’яти закладах вищої освіти Японії: як в університетах-партнерах (Університет Тойо, Університет Ріцуменйкан, Університет Яманаші, Університет Ямагата), так і в інших ЗВО Японії: Університет Хірошіма, Університет Нагасакі, Університет Мейдзі, Університет Акіта, Міжнародний університет Хігаші Ніппон. Під час зустрічі проректор, голова комісії з реорганізації Олександр Турунцев подякував послу за підтримку України та підкреслив, що японознавчі традиції в Університеті мають тривалу історію, а японська мова викладається в Університеті з 1997 року. Наразі Університет Грінченка є одним із небагатьох українських університетів, де здійснюється підготовка фахівців-японознавців на бакалаврському та магістерському рівнях освіти, а також єдиний заклад вищої освіти України, який присвоює професійну кваліфікацію «вчитель японської мови». Крім того, професори Університету відзначені однією з найвищих нагород Японії – Орденом Вранішнього Сонця Імператора Японії: Микола Кулініч (2016 р.) та Володимир Резаненко (2017 р.). Посол Мацуда Кунінорі також зустрівся зі студентами-грінченківцями – японознавцями, журналістами, з міжнародних відносин, економістами. Під час зустрічі зі студентами посол зачитав офіційний лист мера Кіото – почесного професора Університету пана Дайсаку Кадокава на адресу Київського університету імені Бориса Грінченка з нагоди відкриття аудиторії Кіото. Представники посольства відвідали мистецьку Галерею імені Віктора Огнев’юка, де ознайомилися із фотовиставкою, присвяченою японознавчим студіям в Університеті Грінченка та візиту мера Кіото – почесного професора Університету пана Дайскаку Кадокава. На зустрічі університет представляли – проректор, голова комісії з реорганізації Олександр Турунцев, голова Вченої ради Університету Наталія Віннікова, декан Факультету права і міжнародних відносин Микола Кулініч, декан Факультету східних мов Іван Семеніст.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kivskomu_universiteti_grinchenka_za_uchastyu_posla_yaponi_matsuda_kuninori_vidkrili_auditoriyu_kioto_maybutnogo_tsentru_yaponsko_movi_i_kulturi/#Освіта_та_навчальні_заклади
Віталій Кличко: Німеччина продовжить допомагати Україні та надасть озброєння, якого потребує наша держава (+фото)Німеччина, разом з партнерами, продовжить підтримувати та допомагати Україні. Й надасть озброєння, якого потребує наша держава. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі, зазначивши, що це питання його брат Володимир обговорював у Німеччині на великій виставці озброєння, що відбулася до Дня армії Німеччини. «Мій брат Володимир, на запрошення німецької сторони, відвідав велику виставку озброєння, що відбулася в ФРН до Дня армії Німеччини. На виставці представляли найновіше озброєння — зокрема, зенітні ракетні комплекси IRIS-T, реактивні системи залпового вогню HIMARS, зенітні установки Gepard, танки Леопард, БМП Marder, самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000, дрони і багато іншого», – зазначив Віталій Кличко. Він повідомив, що Володимир мав зустрічі з німецькими та американськими генералами, міністром державної канцелярії Німеччини Флоріаном Германном. Говорили про подальшу підтримку і допомогу Україні. «Партнери України зазначили, що необхідне озброєння наша держава отримає. Зокрема, нададуть ще озброєння для захисту неба від атак російських варварів. Також Володимир поспілкувався з військовими, які навчали українських захисників застосовувати зброю, яку надають нам партнери. Німці, зокрема, відзначили високий рівень підготовки наших бійців для ефективного використання німецької найсучаснішої зброї», – підкреслив Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_nimechchina_prodovzhit_dopomagati_ukrani_ta_nadast_ozbroyennya_yakogo_potrebuye_nasha_derzhava/#Безпека_та_правопорядок
Біля станції метро «Житомирська» проводиться демонтаж незаконних тимчасових споруд на площі 700 кв. мНа Берестейському проспекті проводиться демонтаж тимчасових споруд, які, згідно з результатами перевірки, не відповідають вимогам паспортів прив'язки. У зв'язку з виявленими порушеннями Департамент містобудування та архітектури анулював відповідні документи. Як повідомив директор Департаменту міського благоустрою Михайло Буділов, силами КП «Київблагоустрій» 15 червня розпочався демонтаж цих тимчасових споруд. «Інспектори благоустрою перевірили величезну конструкцію з тимчасовими спорудами, яка розташована неподалік від входу у підземний перехід до станції метрополітену «Житомирська». Під час перевірки було виявлено, що ця споруда значно перевищує встановлену площу вказану у паспортах прив'язки. Вона займає цілих 700 кв. м. Незважаючи на те, що перехід до станції метрополітену наразі не працює, розміщення такої торгової споруди у столиці є неприпустимим. Це виглядає неестетично та загромаджує громадський простір. Тим паче, наразі проводяться роботи з благоустрою території вздовж Берестейського проспекту, який є однією з найбільших транспортних магістралей Києва», – розповів Михайло Буділов.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/bilya_stantsi_metro_zhitomirska_provoditsya_demontazh_nezakonnikh_timchasovikh_sporud_na_ploschi_700_kv_m/#Київ_та_міська_влада
За минулий тиждень у Києві виявили 110 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекціюУ столиці за минулий тиждень виявили 110 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Про це повідомили в ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ». Серед захворілих: 65 жінок від 18 до 95 років і 45 чоловіків від 19 до 85 років. А також дві дівчинки 2 і 4 років та 5 хлопчиків від 1 до 9 років. Також захворіли троє медичних працівників. Госпіталізували 23 особи. Найбільше випадків захворювання зареєстрували у Деснянському районі – 25, у Дарницькому – 21 і у Солом'янському – 12 випадків. Двоє людей померли минулого тижня від захворювання на СОVІD-19. Одужали минулого тижня 108 осіб. Усього за період пандемії в столиці зафіксовано 519 349 випадків захворювання, а також 9 526 летальних випадків від вірусу. Загалом СОVІD-19 подолали 509 719 мешканців столиці. У Департаменті охорони здоров’я нагадують, що найнадійнішим захистом від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація. Отримати щеплення можна у центрах первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичних центрах. Також продовжується робота Центрів масової вакцинації у ТРЦ «Gulliver», «River Mall», ТРЦ «Універмаг «Україна», ТРЦ «SilverBreeze». Крім того, на базі комунальних закладів охорони здоров’я функціонують мобільні бригади, які за заявками можуть виїжджати на вакцинацію організованих колективів.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/za_minuliy_tizhden_u_kiyevi_viyavili_110_novikh_vipadkiv_zakhvoryuvannya_na_koronavirusnu_infektsiyu_984789/#Київ_та_міська_влада
У Києві перевірили всі укриття: понад три тисячі (65%) визнані придатними як укриття, ще 21% – можуть бути такими за умови облаштуванняУ Києві комісія завершила проведення позапланової перевірки захисних споруд. Загалом міські та районні служби спільно з представниками поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій проінспектували всі 4 655 укриттів і сховищ. Придатним є 3041 об’єкт, тобто 65%, ще 973 (21%) можуть бути укриттями за умови належного облаштування. Не відповідає технічним умовам приміщень, де можуть бути укриття – 641 (14%). Про це повідомляє заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. «Ми отримали від Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України фінальні результати перевірки, що тривала 10 днів: 65% укриттів визначені придатними до використання, при цьому 15% – взагалі без жодних зауважень. Ці укриття мають необхідне обладнання і устаткування – від примусової вентиляції і санвузлів до засобів пожежогасіння і надання першої медичної допомоги. Наголошую, всі 65% або 3041 укриття кияни можуть використовувати під час повітряної тривоги, і будь-які маніпуляції та викривлені факти з цього приводу лише дезорієнтують людей. Така важлива під час воєнного стану інформація для населення повинна доноситись об’єктивно, а не бути інструментом політичного впливу. Бо деякі урядовці маніпулюють цифрами, заявляючи про нібито лише 15% придатних укриттів. Крім того, ситуація з непридатними укриттями та укриттями, що потребують облаштування, в розрізі сфер управління має наступний вигляд: 851 об’єкт (53%) – відноситься до сфери управління районних у місті Києві державних адміністрацій, 575 об’єктів (35%) – до приватної форми власності, 170 об’єктів (11%) – до державної сфери управління, 18 об’єктів (1%) – до сфери управління КМДА», – підкреслив Петро Пантелєєв. Він також зазначив, що в ході інспекцій фіксували оперативність відкриття укриттів. Так, вільний доступ забезпечений до 2048 приміщень (67%), доступ забезпечується протягом 5 хвилин – у 993 приміщеннях (32,7%), виявлені зачиненими – 28 (0,3%). «Для міста ці дані є підставою для роботи і покращення стану укриттів. І ми запускаємо два важливих проєкти, що суттєво покращать ситуацію з системою цивільного захисту у столиці: оснащення близько 3 тисяч укриттів і сховищ автоматизованою системою відкриття, щоб доступ до них під час повітряної тривоги був гарантованим. А також плануємо придбати як додаткові близько двох сотень модульних залізобетонних укриттів швидкого розгортання» – зазначив Петро Пантелеєв.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_perevirili_vsi_ukrittya_ponad_tri_tisyachi_65_viznani_pridatnimi_yak_ukrittya_sche_21__mozhut_buti_takimi_za_umovi_oblashtuvannya/#Керівництво
Віталій Кличко: Гідрослужби «Київавтодору» усувають підтоплення, що виникли через сильну зливуГідрослужби «Київавтодору» усувають підтоплення на кількох столичних вулицях, що виникли через сильну зливу. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі. «Сильна злива в столиці спричинила підтоплення ділянок доріг на вулицях Ташкентській, Грузинській, Сергієнка, Драгоманова, Вересневій та у районі станції метро «Лівобережна». Дорожні служби «Київавтодору» працюють на місцях підтоплень. Надзвичайних подій на даний час не трапилось», – повідомив Віталій Кличко. Мер столиці також додав, що рятувальна служба КАРС перебуває у режимі очікування і готова до надання допомоги, якщо вона буде потрібна. Нагадаємо, що у разі виявлення підтоплень на проїжджій частині доріг чи на тротуарах, необхідно звертатись до диспетчерської «Київавтодору» за телефоном: 044-284-74-19. Якщо впало дерево чи зламалися гілки, телефонуйте до аварійно-диспетчерської служби «Київзеленбуду»: 044-272-40-18; 044-483-40-45; 044-383-58-59; 067-230-42-38; 094-928-28-59. Також при падінні дерев чи гілок можна викликати рятувальників: 101 або 044-430-37-13 (телефон КАРС). При травмуванні людей негайно телефонуйте 103.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_gidrosluzhbi_kivavtodoru_usuvayut_pidtoplennya_scho_vinikli_cherez_silnu_zlivu/#Київський_міський_голова
У Києві встановили інформаційні конструкції, присвячені дружнім країнам ЄвропиДепартамент суспільних комунікацій КМДА проводить інтерактивну виставку, присвячену сталому партнерству країн Європейського Союзу та України. Її концепція – віддячити нашим партнерам за допомогу, надану Києву у перший рік повномасштабного вторгнення росії, та підтримку нашого суверенітету й незалежності у великій війні між добром і злом. Експозиція розміщена по всьому Києву у форматі 28 кубічних конструкцій, кожна з яких присвячується окремій державі та розташована на локації, що пов’язана з відповідною країною. Це вулиці, парки та сквери, назви яких суміжні з нашими міжнародними партнерами або ж територія біля іноземного представництва європейської країни у столиці. «Київ – символ незламності України та хоробре серце Європи. Від 24 лютого 2022 року, з моменту повномасштабного вторгнення росії на територію суверенної України, нам допомагають партнери та дружні сусідні країни, які розуміють що ми – важливий форпост Європи перед обличчям агресора. Сьогодні Київ віддячує країнам Європейського Союзу, які підтримують нас у боротьбі за нашу волю, честь, гідність, свободу та незалежність та за допомогою виставки розповідає про співпрацю і допомогу дружніх країн Європи киянам і гостям столиці», – зазначив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк. На кожній конструкції експозиції розміщено описову частину про сенси та цінності Дня Європи в Україні, інформацію про допомогу країни, адресовану Києву? та історична довідка про локацію розташування конструкції. Департамент суспільних комунікацій запрошує киян шукати на мапі вулиці та сквери, які названі на честь міжнародних партнерів, та зустрічати у місті інформаційні конструкції, присвячені дружнім країнам Європи.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_vstanovili_informatsiyni_konstruktsi_prisvyacheni_druzhnim_kranam_yevropi/#Про_Київ