Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Новини з офіційного порталу Києва
Added 18 Aug 2021

Новини з офіційного порталу Києва

@KyivCityChannel
Number of subscribers: 27
Photos: 6,780
Links: 25,800
Description:
Новини з офіційного порталу Києва: https://kyivcity.gov.ua. Усі права на публікації належать джерелу, яке вказане у кожному повідомленні. Неофіційний канал.

👥 Number of subscribers

27
Average/Day:: 0
Average/Week:: 0
Average/Month:: 0

👁️ Average views per message

4
Average/Day:: 4
Average/Week:: 5
ERR: 14.81%

📊 Messages per Day

6.7
Last day: 14
Week average: 7.3
Average per day: 6.7

Status change history

Officially not confirmed 2022-05-25

Wall

Telegram statistics channel

Тренди в екоосвіті: в Києві відбувся захід з нагоди Міжнародного дня екологічних знань (+презентація)15 квітня в Київській міській державній адміністрації пройшов захід «Тренди в екоосвіті: від питань до рішень» з нагоди Міжнародного дня екологічної освіти. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний. «Ця дата покликана нагадати: екологічна освіта – це не просто окремий напрям роботи, це ключ до сталого розвитку нашого суспільства. Саме з неї починається формування відповідального ставлення до природи та готовності діяти заради збереження довкілля», – зазначив Олександр Возний. Він додав, що місто відкрите до співпраці з освітянами та готове об’єднувати зусилля для реалізації спільних ініціатив – від надання актуальних даних про стан довкілля міста до організації природоорієнтованих подій. І саме комунальне підприємство «Київський міський Будинок природи» лишається ключовим майданчиком для такої взаємодії. Під час заходу також були представлені результати загальноміського опитування «Екосвідоме місто», в якому взяли участь понад 30 тисяч людей. За словами виконувачки обов’язків директора КП «Київський міський Будинок природи» Аліни Приходько, 34,6% респондентів вже мають екологічні звички, а 21,2% мають бажання більше дізнатися про них. «Метою цього опитування було оцінити рівень обізнаності населення та з’ясувати рівень зацікавленості містян у питаннях довкілля та екологічної просвіти. Отримані результати допоможуть нам визначити подальший вектор розвитку екопросвітницької діяльності, також вони будуть передані в роботу освітнім та просвітнім закладам столиці», – зазначила Аліна Приходько. Із повними результатами опитування можна ознайомитися у презентації.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/trendi_v_ekoosviti_v_kiyevi_vidbuvsya_zakhid_z_nagodi_mizhnarodnogo_dnya_ekologichnikh_znan/#Київ_та_міська_влада
Місто звернулось до керівників релігійних громад із проханням обмежити проведення масових великодніх богослужінь і забезпечити їх онлайн-трансляціїМісто звернулось до керівників релігійних громад із проханням обмежити проведення масових великодніх богослужінь і максимально забезпечити онлайн-трансляції з культових споруд на українських медіа та через інтернет. Про це повідомили в Департаменті культури КМДА. Також з огляду на підвищений ризик ворожих атак Департамент закликав керівників релігійних громад вжити необхідних заходів безпеки під час святкових богослужінь. Зокрема, поінформувати громаду про порядок дій у випадку повітряної тривоги та підготувати інформацію про найближчі укриття. Також наголошуємо, що на Великдень у столиці не планують змінювати час комендантської години. Вона діятиме, як завжди, з 00:00 до 05:00. Крім цього повідомляємо, що на час проведення у 2025 році поминальних днів у столиці організують перевезення до міських кладовищ. Детальний перелік маршрутів – на Офіційному порталі Києва.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/misto_zvernulos_do_kerivnikiv_religiynikh_gromad_iz_prokhannyam_obmezhiti_provedennya_masovikh_velikodnikh_bogosluzhin/#Київ_та_міська_влада
Віталій Кличко висловив співчуття родині та близьким директорки Музею історії Києва Діани ПоповоїМер Києва Віталій Кличко висловив співчуття родині та близьким генеральної директорки Музею історії міста Києва Діани Попової, яка померла після тривалої боротьби з тяжкою хворобою. «Ми працювали разом більше 10 років. Діана Попова була професійною, талановитою і світлою людиною. Та дуже сильною. Навіть тяжко хворіючи останні роки, вона працювала, втілювала проєкти, піклувалася про колектив, надихала життям Музей історії міста Києва, який очолила після початку повномасштабної війни. Минулого тижня ми презентували в музеї мистецьку інсталяцію з оригамі-птахів. Міжнародний проєкт, який став останнім для Діани. Презентували, на жаль, без неї. Світла памʼять Діані… Щирі співчуття родині та близьким», – написав Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_visloviv_spivchuttya_rodini_ta_blizkim_direktorki_muzeyu_istori_kiyeva_diani_popovo/#Київський_міський_голова
Рішення Київради, яке було ухвалене 3 квітня, жодним чином не суперечить Конституції та законам України, не розширює та не звужує повноваження органів державної влади – Київська міська радаЯк заявили в Київській міській раді, сьогодні, 11 квітня, її представники з медіа дізналися про призупинення Київським окружним адміністративним судом рішення Київради, яке було ухвалене 3 квітня. У Київраді наголошують, що ухвала суду надійшла до неї засобами електронного документообігу вже після оголошення в медіа та окремими посадовими особами Київської міської військової адміністрації про її існування. Що може свідчити про політичний тиск і політичну мотивацію в ухваленні такого судового рішення. Рішення Київської міської ради жодним чином не суперечить Конституції та законам України, не розширює та не звужує повноваження органів державної влади або їх посадових осіб. Відтак Київська міська рада продовжить відстоювати законність ухваленого рішення та оскаржуватиме ухвалу Київського окружного адміністративного суду в апеляційному порядку.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/rishennya_kivradi_yake_bulo_ukhvalene_3_kvitnya_zhodnim_chinom_ne_superechit_konstitutsi_ta_zakonam_ukrani_ne_rozshiryuye_ta_ne_zvuzhuye_povnovazhennya_organiv_vladi/#Київська_міська_військова_адміністрація
На правому березі Києва облаштують безбар’єрний маршрут від ЦНАПу Оболонського району до Центрального залізничного вокзалуУ столиці облаштують ще один безбар’єрний маршрут – від ЦНАПу Оболонського району (вул. Левка Лук’яненка, 16) до Центрального залізничного вокзалу (Вокзальна площа). Маршрут довжиною 17,1 км об’єднає низку соціально важливих об’єктів, зокрема управління соціальної та ветеранської політики Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, Центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Дитячу клінічну лікарню № 8, Центр реабілітації та оздоровлення, «Охматдит», заклади освіти та інші. Транспортне сполучення забезпечуватимуть автобуси № 50. Для зручності та безпеки пасажирів облаштують тактильну навігацію (направляючу, попереджувальну) до найближчих зупинок громадського транспорту. Також працівники поліпшать технічний стан зупинок, зокрема встановлять електронні інформаційні табло на зупинках: «Ст. м. Мінська» на вул. Левка Лук’яненка та «Супермаркет» на просп. Оболонському в обох напрямках руху. Крім цього, понизять бордюрний камінь на шляху слідування маршруту. Нагадаємо – нещодавно у столиці представили 10 безбар’єрних маршрутів, які планують облаштувати з урахуванням соціально важливих об’єктів на шляху потенційних користувачів. Кожен із цих маршрутів – це конкретний транспортно-пішохідний шлях, який місто організує максимально доступним для маломобільних груп: людей з інвалідністю, на кріслі колісному, осіб старшого віку, батьків із дітьми тощо. Так, кожен із цих маршрутів – це конкретний транспортно-пішохідний шлях, який місто організує максимально доступним для маломобільних груп населення: людей з інвалідністю, на кріслі колісному, осіб старшого віку, батьків із дітьми тощо.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/na_pravomu_berezi_kiyeva_oblashtuyut_bezbaryerniy_marshrut_vid_tsnapu_obolonskogo_rayonu_do_tsentralnogo_zaliznichnogo_vokzalu/#Безбар'єрність
«In memoriam. Реальність крізь мистецтво»: в Києві відкрилась виставка французької художниці Фанні Лешевальє (+фото)У Музеї історії міста Києва презентували виставку французької художниці Фанні Лешевальє «In memoriam. Реальність крізь мистецтво». Організатором заходу виступив благодійний фонд Solidarity, який опікується відбудовою України та наданням допомоги постраждалим від війни. Про це повідомили в Департаменті культури КМДА. Виставка є візуальним діалогом між минулим і сучасністю, між класичним європейським живописом і воєнними реаліями в Україні. Фанні Лешевальє використовує техніку фотомонтажу. Вона накладає фотографії, зроблені воєнними кореспондентами, на репродукції класичних європейських картин. Так художниця створює новий зміст, який допомагає краще зрозуміти сучасні події. Проєкт спрямований на те, щоб привернути увагу світу до війни в Україні. Він створює новий інформаційний привід для залучення допомоги. Також проєкт розповідає особисті історії людей, які постраждали від війни. Його мета – точно передати український досвід європейській аудиторії. Також одна з цілей виставки – показати підтримку та солідарність Європейського Союзу з Україною. Усі кошти, зібрані від продажу робіт художниці, спрямують на створення першого в Києві освітнього хабу для військових, де вони зможуть пройти професійне навчання та психологічне відновлення. Також кошти направлять на розширення реабілітаційного хабу, що функціонує на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України. «Для мене це шанс уперше відвідати Україну, прожити разом із вами ці моменти й поділитися власним поглядом на події. Із початку 2022 року у Франції було багато фото з України. Ці світлини, зроблені з ризиком для життя, стали правдою, яку ми не можемо ігнорувати. Я захотіла поєднати ці зображення з європейським мистецтвом – зупинити час, створити міст між нашими країнами, між минулим і теперішнім. Це, перш за все, вшанування українського народу – його мужності і бажання захищати свободу. Це також крик про те, як я захоплююся стійкістю українського народу. Ви не здаєтеся. Ви створюєте нове. Ви надихаєте далеко за межами України», – зазначила під час відкриття виставки Фанні Лешевальє. Відвідати експозицію можна до 20 квітня у мистецько-виставковому центрі Музею історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7, 1-й поверх) у середу – неділю з 12:00 до 19:00; понеділок, вівторок – вихідні.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/In_memoriam_realnist_kriz_mistetstvo_v_kiyevi_vidkrilas_vistavka_frantsuzko_khudozhnitsi_fanni_leshevalye/#Культура
Володимир Бондаренко заявив про добровільне дострокове припинення повноважень та написав відповідну заявуЗаступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко склав свої повноваження за власним бажанням, хоча до цього депутати таємним голосуванням не підтримали його відставку. Свою заяву Володимир Бондаренко оголосив з трибуни Київської міської ради сьогодні, 7 квітня, під час пленарного засідання. І акцентував на безпрецедентному тиску, що здійснюється на місцеве самоврядування з боку центральної влади. Як зазначив Володимир Бондаренко, депутати Київради впродовж останнього місяця зазнавали спроб впливу з боку правоохоронних органів, зокрема погрози, обіцянки створити нові проблеми або «вирішити» вже наявні – все це стало інструментом централізованого тиску на місцеве самоврядування. «Перш за все я маю подякувати цій сесійній залі за довіру, 5 років ми працювали з вами разом. У нас багато перемог, у нас багато здобутків, але у нас є і низка невирішених проблем. Позаду місяць тиску через правоохоронців. Місяць депутатів Київради вмовляли, погрожували, переконували, тиснули. І про це мені відверто говорили колеги, аби тільки проголосували. Але навіть під цим тиском Київрада пройшла це випробування. І за його результатами я маю кредит довіри цієї зали. Однак ми маємо і ще один результат. Який для нас з вами, для киян важливіший за інші – це відновлена робота Київради – представницького органу киян. Робота, яку хочуть заблокувати, аби всі повноваження всупереч закону перейшли до військової адміністрації. На депутатів тиснуть заради складання мандату, аби на їх місце зайшла одна потрібна людина. І під неї далі збирати голоси, усунути міського голову та керувати Києвом всупереч волі киян. І про це також відверто говорять колеги. Але ні, цього не буде», – наголосив Володимир Бондаренко. Володимир Бондаренко зауважив, що у нього на руках витяг про те, що станом на 7 квітня він не притягався до кримінальної відповідальності, не має судимості, не перебуває у розшуку. «Але я не тримався за крісло, ніяке і ніколи. Не тримаюсь за нього і сьогодні. Не хочу знову наражати вас, колеги, на цей тиск та погрози. Ще раз дякую вам за довіру та спільну роботу, але для мене є принциповим, аби Київрада працювала для киян. Я хочу подякувати професійній команді секретаріату Київради, яка пройшла ці п'ять років зі мною та з вами. Сьогодні я заявляю про дострокове припинення повноважень на посаді заступника міського голови – секретаря Київради, відповідно до своєї заяви», – додав Володимир Бондаренко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/volodimir_bondarenko_zayaviv_pro_dobrovilne_dostrokove_pripinennya_povnovazhen_ta_napisav_vidpovidnu_zayavu/#Київська_міська_рада
Віталій Кличко відвідав ситуаційний центр Річкової флотилії Військово-Морських Сил Збройних Сил УкраїниМер Києва Віталій Кличко відвідав ситуаційний центр Річкової флотилії Військово-Морських Сил Збройних Сил України і взяв участь у ритуалі присвоєння чергових військових звань та в нагородженні особового складу. Про це Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі. «На запрошення командира Річкової флотилії Військово-Морських Сил ЗСУ відвідав її ситуаційний центр та ознайомився з його роботою. Взяв участь у ритуалі присвоєння чергових військових звань та в нагородженні особового складу. Обговорили з командиром питання подальшої співпраці між міською владою та флотилією. Громада Києва допомагає підрозділам річкової флотилії від початку повномасштабної війни. Зокрема, в 2024-му на виділені з міського бюджету кошти річкові сили придбали сучасні засоби РЕБ для оснащення катерного складу та вантажний автокран для переміщення катерів. Столиця продовжує допомагати військовим – і за кошти громади, і в якості благодійної допомоги», – написав Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_vidvidav_situatsiyniy_tsentr_richkovo_flotili_viyskovo-morskikh_sil_zbroynikh_sil_ukrani/#Захисникам
Відзавтра рух поїздів метро на ділянці «Лісова» – «Дніпро» буде відновлено: заплановані небезпечні роботи з демонтажу завершені достроковоЗавдяки злагодженій роботі будівельників та технічних служб небезпечні роботи з демонтажу завершені достроково. Відтак рух поїздів між станціями «Лісова» – «Дніпро» буде відновлений із 6 квітня. Про це інформують у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА. Бригади працювали в посиленому режимі – з ночі п’ятниці безперервно майже 24 години. Особливу увагу приділили безпеці: демонтували аварійні балки та ригелі над коліями метро, що становили загрозу падіння крихкого бетону. Наразі тривають завершальні будівельні роботи та підготовка до відновлення роботи метрополітену, зокрема подача напруги та перевірка систем безпеки. Відзавтра поїзди курсуватимуть наземними ділянками «червоної» лінії метро у звичайному режимі. У Департаменті перепрошують за тимчасові незручності та дякують за розуміння і терпіння.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vidzavtra_rukh_pozdiv_metro_na_dilyantsi_lisova__dnipro_bude_vidnovleno_zaplanovani_nebezpechni_roboti_z_demontazhu_zaversheni_dostrokovo/#Київ_та_міська_влада
У застосунку «Київ Цифровий» триває опитування щодо перейменування 11 міських об’єктів у процесі дерусифікаціїУ застосунку «Київ Цифровий» до 11 квітня триває опитування щодо перейменування 11 міських об’єктів у процесі дерусифікації. Проголосувати можуть усі авторизовані користувачі застосунку «Київ Цифровий». Як повідомила депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, результати опитування будуть враховані під час ухвалення рішень Київрадою. «Це фактично завершальний етап дерусифікації топоніміки Києва, яка розпочалася ще у 2022 році. Наразі залишилось лише 11 об’єктів, які ще потребують перейменування. Усі вони вже пройшли фаховий розгляд експертної топонімічної комісії, і тепер слово за киянами. Запрошую долучатися до голосування та разом завершити цей важливий етап очищення нашого міського простору від радянської та імперської спадщини. Ми не просто змінюємо назви. Ми відновлюємо історичну справедливість, ушановуємо свої видатні постаті та героїв. Сучасна топоніміка Києва повинна відображати нашу історію та українську ідентичність», – підкреслила Вікторія Муха. Депутатка додала, що процес перейменування відбувається відкрито, прозоро, з максимальним залученням громади. На кожному етапі важливу роль відіграють як експерти, так і мешканці столиці. Перелік об’єктів із запропонованими новими назвами: — вулиця Волго-Донська – вулиця Павла Петриченка; — вулиця Левітана – вулиця Лукрецька; — вулиця та провулок Дунаєвського – вулиця та провулок Цундарівські; — вулиця Суворова – вулиця Людмили Фої; — вулиця Червона – вулиця Василя Копаня; — провулок Макаренка – провулок Софії Окуневської; — вулиця Сулеймана Стальського – вулиця Ігоря Юхновського; — вулиця Макаренка – вулиця Шейха Мансура; — проспект Маршала Рокоссовського – проспект Дмитра Павличка; — вулиця Повітрофлотська – залишити без змін або перейменувати; — провулок Балакірєва – рекомендовано вилучити з переліку поіменованих об’єктів Києва. У процесі розвитку міста провулок фактично зник із мапи.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_zastosunku_kiv_tsifroviy_trivaye_opituvannya_schodo_pereymenuvannya_11_miskikh_obyektiv_u_protsesi_derusifikatsi/#Київська_міська_рада