Source
Новини з офіційного порталу Києва | Київ має найбільший в Україні резерв енергоживлення: близько 1 000 ген...
6 Views/Reach
2026-01-15 16:38
Message №31403
Київ має найбільший в Україні резерв енергоживлення: близько 1 000 генераторів для потреб критичної інфраструктури та 4 500 одиниць обладнання для житлових будинківКиїв щороку нарощує кількість резервного обладнання для енергопостачання в умовах знеструмлення чи відсутності тепла. Це близько 1 000 генераторів різної потужності для потреб критичної інфраструктури та закладів соціальної сфери, а також 69 одиниць мобільних пересувних котелень. Ще 4 500 одиниць обладнання встановлені в житлових будинках. Про це сьогодні, 15 січня, повідомив в.о. першого заступника Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв. «Близько 1 000 генераторів працюють у комунальному секторі та сфері охорони здоров’я, 4 500 одиниць резервного живлення закуплено для житлового сектора в межах міських програм енергоефективності та енергостійкості. Наразі розгортаються додаткові генераторні потужності, зокрема з боку ДСНС – на 6,8 мВт та з боку міста – 7 мВт», – зазначив він. Також Петро Пантелеєв підкреслив, що міські служби, як і озвучувалось раніше, змонтували когенераційні установки, більшість з яких місто закупило самостійно. У межах міжнародної допомоги Київ отримав лише одну газопоршневу установку потужністю 1,5 мВт. Ще з минулого року вона працює для потреб одного зі стратегічних об’єктів. «Київ – єдине місто в країні, яке самостійно закуповувало когенераційні установки. Наразі на 3 таких електростанціях проводиться експлуатаційне тестування, на 2 таке тестування проведуть наступного місяця. Зазначу, що термін будівництва таких об’єктів включав у себе будівництво захисту 2-го рівня, що в нинішніх умовах є ключовою складовою. 2 когенераційні установки працюють на об’єктах критичної інфраструктури. Для диверсифікації ризиків, пов’язаних із постачанням пального, закуплено та будується дизельна електростанція для резервного живлення об’єктів критичної інфраструктури», – сказав посадовець. Петро Пантелеєв наголосив, що з огляду на обсяги споживання електроенергії в Києві, особливо взимку, ці джерела не можуть замінити чинну систему енергопостачання столиці, адже призначені лише для використання в надзвичайних ситуаціях. Разом з тим вони є важливим елементом енергостійкості і будуть нарощуватись.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/kiv_maye_naybilshiy_v_ukrani_rezerv_energozhivlennya_blizko_1000_generatoriv_dlya_potreb_kritichno_infrastrukturi/#Будинок_та_комунальні_послуги