Source
Новини з офіційного порталу Києва | Київ поєднує енергозбереження та безпеку: вуличне освітлення працює в ...
6 Views/Reach
2025-12-10 13:55
Message №31073
Київ поєднує енергозбереження та безпеку: вуличне освітлення працює в режимі регульованої економіїСистема зовнішнього освітлення столиці працює з урахуванням режиму енергозбереження. Вуличне освітлення не вимикається повністю: на окремих ділянках його інтенсивність зменшено до 30%. Про це інформує комунальне підприємство «Київміськсвітло». Враховуючи, що освітлення вулиць є важливим для безпеки як пішоходів, так і водіїв, навіть у періоди підвищеного навантаження на енергосистему фахівці забезпечують його роботу в режимі регульованої економії. Робота ліхтарів визначається графіком режиму освітлення. А також типом встановлених ламп, що дозволяє максимально раціонально використовувати електроенергію. Світлодіодні світильники (LED) працюють у динамічному режимі з плавним регулюванням яскравості. Нині зовнішнє освітлення працює на рівні 30% до початку комендантської години, після чого інтенсивність світла знижується до 20%. Водночас під час стабілізаційних відключень, які діють у місті, частина мереж зовнішнього освітлення може тимчасово вимикатися разом з іншими споживачами. Це пов’язано з тим, що освітлення живиться від єдиного оператора електропостачання – ДТЕК, а тому підпадає під графіки відключень на відповідних лініях. У місті наголошують, що система вуличного освітлення займає дуже малу частку (менше 1%) загального енергоспоживання столиці. Водночас фахівці продовжують працювати над оптимізацією режимів освітлення, аби забезпечити баланс між енергозбереженням і збереженням необхідного рівня безпеки на вулицях Києва.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/kiv_poyednuye_energozberezhennya_ta_bezpeku_vulichne_osvitlennya_pratsyuye_v_rezhimi_regulovano_ekonomi/#Київ_та_міська_влада