Source
Кілія.ua 🇺🇦 🏳️🌈 | Памʼятник який мовчить, але говорить більше ніж здаєтьсяУ самому центр...
1 190 Views/Reach
2026-03-21 20:54
Message №45983
Памʼятник який мовчить, але говорить більше ніж здаєтьсяУ самому центрі міського парку міста Кілія, стоїть скульптура родини.Можливо, колись вона вважалась символом турботи, сім’ї та зразкового радянського життя.Сьогодні це символ байдужості.Місцеві мешканці справедливо і не вперше звертають на це увагу. Ось коментар, який днями залишили під одним із дописів голови громади:«…у дівчинки вже 30 років відламана рука… Невже нема кому відремонтувати цей пам’ятник? Це обличчя міста…»І це не просто коментар. Це питання, яке давно потребує відповіді.Це питання яке ми особисто в групі підіймали багато разів. Але є ще один показовий факт.Насправді ми навіть не знаємо, що це за скульптура. У місцевих прижилась назва «Сімʼя».Біля памʼятника немає таблички, немає інформації про автора, немає дати встановлення, немає навіть офіційної назви.Знайшла загальну інформацію, такі скульптури масово встановлювались у 1970–1980-х роках, тоді це була типова садово-паркова скульптура радянського періоду, часто вони не мали індивідуального автора, а виготовлялись за типовими проєктами або на місцевих комбінатах. Але ж цікаво дізнатися більше інформації. Скульптура стоїть десятки років, але її історія в нашому місті, для багатьох поколінь втрачена або забута.І це вже не просто про зламану руку.Постає логічне питання: хто відповідає за такі об’єкти в місті?Парк – це комунальна територія. А отже, профільні служби, балансоутримувач і міська влада мають забезпечувати належний стан таких об’єктів.Так склалося, що це не просто бетон. Це частина міського простору і нашої ідентичності.Що бачать наші діти, які гуляють у парку?Зруйновану скульптуру, яку ніхто не ремонтує роками. Простір без догляду.І приклад того, що спільне = нічиє.І з цього формується проста думка: піклуватися не обов’язково.Але ж місто – це не лише звіти і документообіг.Обличчя міста це сквери, парки, деталі і ставлення до простору.Можливо, прийшов час приділити цьому увагу?Провести обстеження скульптури, з’ясувати її радянську історію, встановити інформаційну табличку. І нарешті відновити її. Або прибрати. Як і багатьом відомий постамент.Бо коли 30 років — це не «не на часі».Це системна байдужість. Багатьох…Як ви вважаєте, чи важливо знати історію таких об’єктів у місті, чи достатньо просто «щоб стояло»?Або якщо ви знаєте історію цієї скульптури і інших, розповідайте в коментарях. #кілія #парк #кілійська_громада