Source
Ігор Копитін | Миколаївщина засіває майбутнє: четверта посівна в умовах війни Миколаї...
165 Views/Reach
2025-03-25 12:00
Message №353
Миколаївщина засіває майбутнє: четверта посівна в умовах війни Миколаївські аграрії розпочали цьогорічну посівну кампанію – вже четверту після початку повномасштабного вторгнення. Нині ярими зерновими та зерно-бобовими культурами вже засіяли близько 50 тисяч гектарів сільгоспугідь в області. Попри заміновані поля, зруйновані зрошувальні системи та постійні загрози, наші фермери не зупиняються. Мене вразила історія Сергія – фермера Галицинівськоі громади, яка є однією з найбільш постраждалих громад Миколаївщини. Він мусив самотужки розміновувати свої паї, щоб повернутися до роботи. Наразі йому вдалося очистити лише половину з 600 гектарів. Восени він засіяв 100 гектарів озиминою, нині – стільки ж ярим ячменем, а згодом планує висадити ще 100 гектарів соняшнику. І таких, як Сергій, – сотні. Вони, ризикуючи життям, роблять усе, щоб українці мали хліб на столі. На жаль, навіть сьогодні, хліб Україні дістається потом і кров’ю. З початку 2023 року на Миколаївщині було обстежено 320 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, з яких понад 33 тисячі виявилися забрудненими вибухонебезпечними предметами. Ще понад 17 тисяч гектарів залишаються такими й досі. Роботи з розмінування тривають. Я дякую кожному, хто причетний до посівної кампанії! Українська земля належить тим, хто її обробляє!