Source
Першоджерела. Ігор Фріс | Вчора Рада проголосувала про викуп комунального та державного майна бе...
1 640 Views/Reach
2025-04-17 11:52
Message №614
Вчора Рада проголосувала про викуп комунального та державного майна без врахування норми «про невідʼємні покращення». Тобто з моменту прийняття закону викуп буде йти за прозорою формою - аукціон і хто більше заплатить той і власник. Нормально і абсолютно прозоро. Я не голосував за закон. Тому що 😈 як правило в деталях. Є правила законотворчості, які називаються нормами зворотної сили закону. Тобто не може закон порушувати права тих, які їх мають і сумлінно виконують норми закону до моменту його прийняття. Так і тут. Якщо особа застосувала норми закону і отримала рішення про викуп з такими невідʼємними покращеннями (пройшла всі процедури та процеси визначені законом на сьогодні) і не встигла оформити договір щодо викупу - закон не може обмежити її в такому праві. Правка 133, мого авторства вирішувала цю проблему і дозволяла дооформити таким особам свої права. І друге. Якщо особа здійснила весь комплекс дій та покращень, але закон який прийнято говорить про те, що тепер викуп лише на аукціоні, така особа повинна мати переважне право придбати таке майно за найвищою ціною яка запропонована на аукціоні або вимагати від переможця відшкодування своїх внесків в покращення. Це була 16 правка. Обидві не підтримані парламентом. Тому я не підтримую такі закони, коли закон застосовує зворотню силу для осіб, які законно отримують права і виконують обовʼязки, а держава порушує їх право. ПС. Нічого не приватизовую, не покращую і не маю знайомих і ти більше рідних які це роблять. Так зразу для дописувачів.