Source
Фофан | Я просто задумався в цьому плані: об'єктивно для AI-агентів потрібна і...
257 Views/Reach
2026-02-24 16:46
Message №959
Я просто задумався в цьому плані: об'єктивно для AI-агентів потрібна інфраструктура з повноцінною платіжною системою. Банківська інфраструктура для цього не підходить через велике навантаження та бюрократію в багатьох країнах — їм буде складно все це відстежувати.У цьому контексті простіше використовувати крипту як основну платіжну систему для штучного інтелекту. Суть технології x402 полягає в тому, що AI-агенти матимуть можливість самостійно купувати собі ресурси. Я зараз спостерігаю за сферою AI-агентів і там просуваються дуже цікаві тези. Агенти зможуть самостійно купувати API або токени (наприклад, токени Claude), щоб оплачувати свій «енергетичний ресурс» або сервери, функціонуючи автономно.Я не вірю, що платежі для AI-агентів проходитимуть через SWIFT. У Європі чи Америці традиційна платіжна система для такого масштабу буде занадто повільною. Крипта ж виглядає як швидка, автономна та прозора-система. Складається реальне відчуття, що вся ця інфраструктура створювалася саме для того, щоб AI-агенти використовували її як основу. Це прекрасне поєднання.