Source
Донецька обласна прокуратура | Вели вогонь по ЗСУ та охороняли захоплені шахти і заводи – до 15 років...
369 Views/Reach
2026-05-01 13:02
Message №5698
🔹Вели вогонь по ЗСУ та охороняли захоплені шахти і заводи – до 15 років ув’язнення засуджено 8 чоловіківЗа публічного обвинувачення Донецької обласної прокуратури ухвалено вироки 8 чоловікам за державну зраду та колабораційну діяльність (ч. ч. 1, 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України). Їх засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.У суді доведено, що у 2014-2025 роках мешканці Донеччини, Луганщини, АР Крим та московської області рф вступили до ворожого війська. Двоє з них підписали контракти, перебуваючи у виправних колоніях.Засуджені обіймали посади стрільців, старшого гранатометника, заряджаючого розрахунку САУ 2С1 «Гвоздика» та механіка-водія. Вони вели артилерійський вогонь по позиціях підрозділів Сил оборони, контролювали дороги, якими могли пересуватись українські військовослужбовці. Також несли службу на території захоплених шахт та заводів, зокрема, у Авдіївці, Ясинуватій та Донецьку, укріплювали бойові позиції і розвантажували боєприпаси.Окупантів затримано у березні 2024 року – грудні 2025 року на Бахмутському, Покровському та Краматорському напрямках.Під час останнього слова в суді один із них не визнав своєї провини, заявивши, що залишається «русским в душе» та впевнений у перемозі держави-агресора.⚖️Досудове розслідування здійснювалось ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.