Source
Дмитро Разумков_Офіційно | Компенсації за зруйноване житло. І чи є на це гроші? Важливе обговорен...
6 700 Views/Reach
2024-07-12 13:08
Message №3244
Компенсації за зруйноване житло. І чи є на це гроші? Важливе обговорення важливого законопроєкту №11161. Він дозволяє ВПО і мешканцям зони активних бойових дій отримати компенсацію за знищене житло без обстеження його комісією.В Оріхів, Купʼянськ чи Гуляйполе комісії просто не приїздять. Виходить, мешканці Київщини можуть отримати компенсацію, а Харківщини чи Запоріжжя – ні. Проект усуває цю несправедливість. Єдина умова – відмовитись від права власності. Тобто, людина отримує компенсацію і купує житло де-інде в Україні. Якщо згодом її рідне місто буде деокуповане, активні бойові дії припиняться і домівка вціліє – вона перейде у власність держави. Це чесно.«Розумна Політика» доєдналась до колег з інших фракцій та асоціацій, щоб спільно напрацювати законопроект №11161. Разом ми завели його в парламент і проголосували в першому читанні. Упродовж наступних сесійних тижнів він має бути прийнятий в цілому.Я дуже сподіваюсь, що не втрутиться політика. Адже цей законопроект не про політику. Він про людей і для людей. Він для держави, в якій люди – головна цінність, запорука майбутньої відбудови і взагалі майбутнього.Важливе питання, яке може постати, – а чи є гроші на житлові компенсації? Запевняю, є. Було б бажання.Нагадаю, що бюджетна декларація, яку монобільшість вочевидь, затвердить, передбачає повернення дорожнього фонду і поступове збільшення його фінансування. Наприклад, на 2025 рік планується 43,8 млрд грн, у 2026 – 124 млрд грн, а у 2027 році — вже 233,7 млрд грн. Збираються на третину збільшити фінансування БЕБ, на пʼяту частину збільшити штат (а відповідно і видатки) Офісу президента.Через російську війну тисячі українців не мають даху над головою. Люди вимушені або виїздити за кордон, або повертатись додому – на ТОТ/прифронтову зону. Кожен такий виїзд чи повернення – біда для нашої держави. Як на мене, в цій ситуації влада зобовʼязана збавити апетити і в першу чергу подбати про людей, а не про бюрократичний апарат і не про вигодонабувачів «великого будівництва».