Source
Дмитро Разумков_Офіційно | Українців меншає, а влада імітує турботу! В Україні — демографічна ка...
4 330 Views/Reach
2026-02-28 11:58
Message №4707
Українців меншає, а влада імітує турботу! В Україні — демографічна катастрофа. Народжуваність упала до мінімуму. Мільйони людей виїхали за кордон. Загиблі й поранені через війну. Ми навіть не розуміємо точно, скільки нас залишилося в країні. Але очевидно одне: людей стає все менше, і війна лише прискорює цей процес. Люди живуть у постійному стресі: обстріли, фінансова та економічна нестабільність. У таких умовах рішення народжувати дитину — це велика відповідальність. Її треба виховати в нормальних умовах, поставити на ноги, дати освіту і дорогу в життя. Багато родин чесно визнають, що вони цього не потягнуть. Єдиний ефективний механізм сьогодні, щоб підвищити рівень народжуваності – фінансовий. Роками держава обмежувалась ганебними виплатами сімʼям з дітьми – 860 грн на місяць. Лише з цього року вони підвищились «аж» на 8 тис грн! Але це не демографічна політика, а імітація турботи перед виборами. Бо навряд чи менше ніж 200 доларів мотивують сім’ю народити дитину. У Верховній Раді вже близько двох років лежать зареєстровані законопроєкти команди «Розумної Політики» про суттєве підвищення виплат при народженні дитини. Один із них передбачає 304 тис грн. Це стало б реальним стимулом для народження дітей і повернення молодих родин в Україну. І якби він був прийнятий після реєстрації, ми б уже мали результат – тисячі маленьких українців не лише які народилися, а й ті які повернулися б в Україну. Якщо держава сьогодні не почне реально підтримувати сім’ї, завтра допомагати буде нікому. Без людей не працює ні економіка, ні армія, ні держава. І це вже питання не політики, а виживання країни!