Source
Дмитро Разумков_Офіційно | Соціальні стандарти в проєкті бюджету-2026: приниження, замасковане пі...
1 860 Views/Reach
2025-09-27 12:36
Message №4407
Соціальні стандарти в проєкті бюджету-2026: приниження, замасковане під турботуПроєкт бюджету на 2026 рік знову показує справжні пріоритети влади. І, на жаль, це не люди.Мінімальну зарплату в наступному році уряд планує збільшити на 647 грн. Це не перекриє навіть рівень інфляції, яка продовжує знецінювати доходи українців. Зрозуміти це дуже просто: зараз на 8647 грн людина зможе купити в магазині набагато менше, ніж на 8000 грн рік тому. Грошей начебто більше, але кошик у магазині – легший. Із пенсіями взагалі ганебна ситуація. Мінімальну піднімуть «аж» на 234 грн – до 2595 грн. Ми з командою пропонували підвищити мінімальну пенсію удвічі – до 4722 грн – ще в цьому році: у квітні зареєстрували законопроєкт №13214. І ми показали, де взяти на це кошти. Їх можна знайти, якщо підходити до формування бюджету розумно і з думкою про людей. Ось лише деякі цифри з проєкту бюджету-2026: 📍 5,25 млрд грн — на Офіс президента і Державне управління справами.📍 5,5 млрд грн — на телемарафон і «стратегічні комунікації».📍 13,5 млрд грн — на утримання Кабміну.📍 майже 900 млн грн — на фінансування політичних партій.Загалом це понад 25 млрд грн. А щоб підняти мінімальну пенсію удвічі для 1,7 млн людей — потрібно близько 21 млрд грн. І навіть після цього залишаться гроші, які можна було б направити, наприклад, на підвищення зарплат учителям на 30%.Ще один важливий показник – це виплати для сімей з дітьми. Уряд планує підвищити такі виплати до 50 тис грн. Загалом підняття – трохи більше, ніж на 8 тис грн. Не щомісяця, а загалом! Чи може така сума стати реальною мотивацією народжувати дітей? Навряд чи.Ми ще півтора року тому зареєстрували законопроєкт про суттєве збільшення виплат при народженні дитини – до 304 тис. грн. Якби його ухвалили тоді, сьогодні маленьких українців точно було б більше.Уряд може звітувати про «зростання» соціальних стандартів, але за цими цифрами — не турбота про людей, а лише імітація роботи. Ми з командою вже подаємо правки і будемо робити все, щоб державний бюджет став справедливішим і працював на добробут українців, а не на комфорт чиновників.