Source
Дмитро Разумков_Офіційно | Людям — борги, енергокомпаніям — мільярдні прибутки. Влада знову зібра...
1 600 Views/Reach
2025-09-09 12:23
Message №4385
Людям — борги, енергокомпаніям — мільярдні прибутки. Влада знову зібралася підвищувати тарифи! За прогнозами Міністерства економіки, у 2026–2028 роках тарифи на електроенергію зростатимуть на 10–20% щороку.І це в умовах війни, коли 9 млн українців живуть за межею бідності, а борги за комуналку вже перевищують 100 млрд грн. При цьому енергетичні компанії за перше півріччя 2025 року заробили 46,6 млрд грн (натомість, у першому кварталі 2024 році — відмічались збитки у 790 млн). Хтось наживається, тоді як люди рахують копійки.За час повномасштабної війни тарифи на електроенергію вже піднімалися двічі: на 70% у 2023-му та на 64% у 2024-му. Ми з «Розумною Політикою» ще у 2023 році зареєстрували постанову № 9102 про мораторій на підвищення тарифів, бо непідйомні рахунки люди просто не сплачуватимуть! Але влада прикриваючись війною, повторює: «Іншого виходу немає» або «Це вимагає МВФ». Але вихід є. Треба лише вміти працювати.- Розвивати альтернативну енергетику — з накопиченням енергії та балансуванням у пікові навантаження. Для цього потрібні інвестори. А щоб їх залучити – необхідні прозорі і чесні правила, пільгове оподаткування і захист від тиску податкової і силовиків.- Впровадити диференційовані тарифи: хто має більше — платить більше, а найменш захищених держава підтримує реальними субсидіями.- Чи не найважче сьогодні людям, які отримують мінімальну пенсію 2361 грн. Ми зареєстрували законопроєкт № 13214, який дозволить збільшити її удвічі – до 4722 грн. Сьогоднішня політика влади веде країну не просто у боргову яму, а до соціальної катастрофи. І ми не маємо права заплющувати на це очі!