Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Демократична Сокира Одеса | D7 NEWS
Added 14 Jul 2024

Демократична Сокира Одеса | D7 NEWS

@D7_Odesa
Number of subscribers: 256
Photos: 5,290
Videos: 1,730
Links: 2,230
Description:
Вітаємо у публічному каналі одеського осередку Демократичної Сокири! Обговорення новин відбувається у @D7_Odesa_chat (проханнячко не флудити) . За флудом — у @D7_Odesa_flood_chat.
Source

Демократична Сокира Одеса | D7 NEWS | Serg Marco: Коли проведена правильна робота.Нещодавно ви бачили штурм ...

Telegram community logo - Демократична Сокира Одеса | D7 NEWS Демократична Сокира Одеса | D7 NEWS @D7_Odesa
63 Views/Reach 2025-04-21 14:45 Message №11765
Serg Marco: Коли проведена правильна робота.Нещодавно ви бачили штурм ВС РФ на Запоріжжі. 320 типів особового складу на 40 од. техніки. Штурм був розмотаний дронами та артою, перша БМП була знищена в 8 км від ЛБЗ, після чого начався террор, результатом якого став втрати противника в 29 одиниць техніки та 140 особового складу. Колона просто не дійшла до ЛБЗ.Штурм, який повинен був взяти під контроль логістичний вузол біля Оріхова - провалився.Але такі випадки - це не просто "вони пійшли в штурм - ми відбили". Щоб щось вийшло, над цим треба було попрацювати. І я вам розповім як над цим працювали підрозділи БПЛА.Наприкінці 2024 року, коли зʼявилася інфо по можливому наступу на Запоріжжя, питання організації оперативної обізнаності передали на СБС. Вадим Сухаревський почав організовувати штаб, який повинен був відповідати за взаємодію підрозділів у 2-3 ешелоні.Тоді ж я отримав БР-ку, в складі свого екіпажу зʼявитись на Запоріжжі. Коли ти в 21.00 отримуєш БР-ку бути БГ у 18.00 в іншому секторі - ну така собі задача. З зірочкою. Я в цей день тільки повернувся після навчання нового екіпажу "Немезіса". Але, як то кажуть, яйця в кулак і ось ми вже на наступний день у Запоріжжі, а через два дні - вже даємо стрім з Токмака.Стан справ на Запоріжжі був... ну такий. Це була Спарта з легенд. Але не та, де войовничі воїни з кубиками преса, а там де беруть дитину, дивляться на неї, і кажуть: «Ну ні, таке нам не треба». І херак ту дитину з обриву.Ось цим спартанським обривом було Запоріжжя. Там з часів контрнаступу не було активних двіжів, тому небоєздатні підрозділи, некомплектні ТРО та розйобані на інших напрямках підрозділи відводили туди. Рівень координації - ну, ви зрозуміли. Почалась робота над підвищенням координації та боєздатності підрозділів на цьому напрямку. СБС та ГУР поставив свої підрозділи щоб взяти під контроль 2-3 ешелон. Я особисто працював у взаємодії з підрозділами 14-го полку та ГУРа, і можу сказати що це була приємна робота. Круто працювати з профі, які знають що робити, з якими ти розумієш все з полуслова, і всі працюють як єдиний організм. Не сказати що в нас було багато всього, але ми використовували свої засоби на максимум. І не дивлячись на погану погоду - виконали завдання. Тому з Запорізького напрямку почали сипатись відео зі знищеними Торами/Буками і іншими коштовними машинами 3 ешелону. Бо СБС та ГУР своїми "довгими руками" дотягнулися до них. Також піднімали координацію та роботу в 1 ешелоні, але я там не був задіяний, як там було - розповідати не стану.Запорізький рельєф не дуже зручний для наступу. Посадки дуже рідкі. Багато полів. Дрон бачить тебе здалеку. Це ідеальне поле бою для роботи дронами. Лише залишилось зрозуміти хто в цьому кращий.Кращими стали ми. Десь навіть були перехоплення, типу "Зачєм еті угрози про наступлєніє трансліруєм, єсли нас в отвєт так мєсіть сталі, а ми стоім?".Там потім був невеликий штурм, щоб підтримувати легенду про наступ з цього напрямку, але ми вже надавали інфо, що не бачимо ознак, що тут щось будуть концентрувати великі сили для наступу. Командування проаналізувало звіти та прийняло до уваги. Частина підрозділів СБС була переміщена на Покровським напрямок. Частина ніт. Але система залишилась. Система, яка повинна була відреагувати у випадку концентрації великих сил та засобів для наступу на Запоріжжя. І як бачимо - система спрацювала. Батальонно-тактична група росіян почала закінчуватись, навіть не побачивши ЛБЗ.І це результат роботи, правильної системної роботи великої групи людей на Запорізькому напрямку. Ну і приємно коли ти сам був в ній "маленьким гвинтиком".