Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Тарас Чорновіл 🇺🇦
Added 14 Jul 2024

Тарас Чорновіл 🇺🇦

@Chornovil_official
Number of subscribers: 47 491
Photos: 14,800
Videos: 4,450
Links: 5,310
Description:
Офіційний канал Тараса Чорновола Official channel of Taras Chornovil
Source

Тарас Чорновіл 🇺🇦 | Вечірній запис у мене на ютюб-каналі. І я таки долучився до цієї безгг...

Telegram community logo - Тарас Чорновіл 🇺🇦 Тарас Чорновіл 🇺🇦 @Chornovil_official
7 200 Views/Reach 2024-09-03 17:52 Message №21920
Вечірній запис у мене на ютюб-каналі. І я таки долучився до цієї безгглуздої теми, про безглуздя й говорю: "Дерусифікація українських копійок дрібними шагами та «шажочькамі»? Ну, дуже на часі!" Запрошую:https://www.youtube.com/watch?v=mhsHiudfqSw===Втягуватися в доволі безглузду дискусію про перейменування копійки на шаг точно не хотів. А потім з подивом побачив, як солідні дядьки й тітки з награною впевненістю у важливості обговорюваного проповідували велику національну значимість такого дійства й добряче здивувався: та про що, властиво, суперечка, для чого вся ця дріб’язкова ахінея. От ви коли останній раз до цієї дискусії слово копійка вимовляли. Як вона сама вже втратила значення в грошовому обігу, так і її назва вивітрилася із розмовної мови. Кажемо: «три двадцять», «сорок сім п’ятдесят». Інших, окрім 10 і 50, номіналів уже й нема. То що ж то за така термінова «дерусифікація» назріла, коли московським попам після п’яти років блокування закону, додали ще 9 місяців, щоб московські кінці у воду поховати, а з копійками треба так невідкладно попрощатися.А потім таки глянув учора на першооснову, а це позиція Нацбанку, де довгий і помпезний виклад починається аж таким високим штилем: «Для відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу України Національний банк України ініціює зміну назви розмінних монет з "копійка" на "шаг"». От лише з протилежним спрямуванням, але вже щось подібне чув. А! То ж з обвинувального акту Антоненку-Ріфмастеру при цій самій владі. А хто в нас, до речі, Голова НБУ? Це тільки перше, що приходить на згадку, що Андрій Пишний колишній соратник Арсенія Яценюка. А нині в нього значно важливіше звання – кум головного завгоспа України Єрмака.От і стало для мене все на свої місця. Тут дві основні підстави (саме в обох значеннях цього слова): або від чого нас хочуть відволікти, або ж, на чому нас бажають зайвий раз обікрасти? А запуск такого проєкту з новими лініями, технологією та купою всього за розрахунками мого товариша потягне так на $200 мільйонів. Доларів, а не гривень! Якщо перший варіант, то цю дискусію будуть максимально підігрівати, протиставляти людей, доводити до кипіння, щоб потім забути й більше не згадувати. Якщо ж друге, то після запуску пропагандистської складової ця машина викачування грошей піде вже потиху молотити: закон і підзаконні акти й жорстке та бандитське використання коштів, що мали б служити перемозі.Отакі основні версії. А на додачу нагадав і перший етап на початку 90-их, коли про це вже дискутували і я тоді був учасником обговорень. А ще про деякі мотиви й контраргументи. А поки дякую за ваші перегляди, запрошую підписуватися на мої канали в ютюб і телеграм та прошу про поширення, рекомендації, коментарі і вподобайки.Для заставки використав картину "Платіж" ("У лихваря") з колекції Львівської національної галереї ім.Б.Возницького.