Source
Тарас Чорновіл 🇺🇦 | Сьогодні на основну тему дня не мав змоги щось опублікувати, зате підг...
9 300 Views/Reach
2025-06-01 19:19
Message №26337
Сьогодні на основну тему дня не мав змоги щось опублікувати, зате підготував сюжет на ютюб-каналі з деякими своїми власними оцінками: "Стратегічна поразка москви. А буде кому скористатися? Вікно можливостей і згадка про вагнергейт". Запрошую:https://www.youtube.com/watch?v=S8kC16xAmrM===Неймовірний і дуже жорсткий удар по стратегічній авіації рф. Вперше у світовій історії основні сили стратегічної авіації, носії ядерної зброї розгромлені прямо на своїх базах груповим ударом дронів. Ця поразка росії - одна з найдорожчих за наслідками та вартістю втрат, вона серйозно зменшує кількість стратегічних ядерних сил рф. Частково зруйновано ядерний паритет і баланс. А ще раші буде вже не так просто наносити ракетні удари по наших містах. За більшістю даних зафіксовано ураження 41 літака стратегічної та військово-транспортної авіації зс рф на чотирьох (інші дані: п’ятьох) базах. І це відбулося 1 червня, коли на раші «День создания военно-транспортной авиации» - їй також дісталося, хоча головні втрати для авіації стратегічної, спроможної грозити світу ядерною зброєю. Подія неймовірна і тут не може бути жодних інших акцентів, окрім захоплення.А от з імовірними обставинами підготовки, особливо, якщо згадати вагнергейт, усе не так просто й однозначно. Показово й те, як поступово корегували ім’я, з яким буде асоціюватися ця операція. Моя версія, що вся тривала робота могла закінчитися так само, як і спецоперація «Авеню» проти вагнерів. Півтора роки роботи, звіт про повну готовність і… заборона, «щоб не зірвати переговори». Схоже, що відкобзонення Портнова й паніка та явна гризня на Банковій створили несподіване вікно можливостей. Лише тиждень-два. Без Зе не могли почати підготовку та й запустити виконання теж. Схоже, що отримати добро Малюку вдалося в час, коли основні кроти були зайняті чимось зовсім іншим – поділом «спадщини Портнова», а сам «найверховніший» просто не в’їхав у суть та масштаби й повівся на те, що буде «круто і вперше в історії». Так і вийшло. Але хоч раз виявилася корисною його дрімуча некомпетентність.І ще один блок на сьогодні – чим це все закінчиться. Розглядаю три варіанти. Перший – жорстока відплата, аж до ядерки чи отого «Орєшніка», як на мене, не відбудеться. Уже запустили інший сценарій. Інша крайність – геополітичний крах раші й жорсткий пресинг від США також малоймовірний. У Білому Домі, на жаль, сидить не мачо, а щось більше схоже до євнуха… А тут потрібна була б жорстка й миттєва рішучість. Дивіденди для США могли б бути історичними, та ще й усе зроблено чужими руками. А для України настало б завершення війни на стерпних умовах. Проміжний і найбільш реальний варіант – поки все піде так, ніби нічого не сталося. Делегація мединського поїхала в Стамбул, ніби все, як завжди. Рашистське міноборони заперечує катастрофічні ураження. Нас чекають навряд, чи кращі переговори, ніж були до того, попри колосальне вікно можливостей. Але тут потрібно стратегів для переговорів, а там Умеров… Однак, у всьому іншому все вже буде не так – раша зганьблена перед усім світом і втратила частину своїх стратегічних потужностей. А крім усього, їм доведеться тепер тратити мільярди доларів на захист усього того, що, як виявилося, можна так легко вразити…