Завершив роботу у Закарпатті на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України — одному з основних майданчиків, де формується спільна державна політика разом із громадами.Цей день був насиченими: панельні дискусії, предметні обговорення, відкриті діалоги з Урядом і Парламентом. Говорили не формально — про конкретні рішення, ресурси та інструменти, які потрібні громадам уже сьогодні.Разом зі мною Київщину представляли голови 11 громад: Білоцерківської, Броварської, Бучанської, Боярської, Білогородської, Бориспільської, Зазимської, Васильківської, Миронівської, Петрівської та Гатненської. Водночас, у режимі онлайн долучилися представники всіх інших громад області — це важливо, адже кожна громада має бути почутою.У центрі уваги — стійкість громад, освіта, відновлення та розвиток. І ключове: стійкість — це не лише про інфраструктуру чи безпеку. Це також про економіку. Сильні громади — це ті, які мають ресурс для розвитку, забезпечують стабільні надходження і можуть інвестувати у майбутнє.Київщина демонструє цю стійкість на практиці. За І квартал 2026 року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло понад 10,2 млрд грн. План виконано на 113,9%, перевиконання — 1,24 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 27,4%.До обласного бюджету надійшло 1,53 млрд грн — це +31,3% до минулого року. Основу складає податок на доходи фізичних осіб — понад 1,09 млрд грн, що становить 71,3% усіх надходжень. Це показник того, що економіка працює, бізнес адаптується і розвивається навіть в умовах воєнного стану.Завдяки цим результатам Київська область утримує 1 позицію серед регіонів України за темпами зростання доходів у порівнянні з минулим роком.Станом на сьогодні в області працює 230,6 тисяч суб’єктів господарювання: 89,8 тисяч юридичних осіб та 140,8 тисяч ФОПів. Лише за перший квартал зареєстровано ще 5,3 тисячі нових платників податків.Важливо, що бізнес не лише працює, а й заходить у регіон. Маємо позитивну динаміку перереєстрації підприємств зі столиці, а також релокації з прифронтових територій.Мікро-, малий і середній бізнес формує основу економіки області — 78,2% надходжень до бюджетів.Ми системно працюємо з підприємцями. Провели вже понад 100 зустрічей у форматі діалогу влади та бізнесу, де оперативно вирішуємо практичні питання.Паралельно з відновленням і посиленням критичної інфраструктури системно працюємо над економічним розвитком — розвиваємо індустріальні парки, залучаємо інвестиції та створюємо нові робочі місця і точки зростання в регіоні.Конгрес під головуванням Президента України Володимира Зеленського — це не просто платформа для обговорень. Це дієвий механізм координації між державою та громадами, який дозволяє швидко реагувати на виклики та знаходити спільні рішення.Дякую Президенту за лідерство і чітке розуміння ролі громад у стійкості країни. Дякую Уряду, парламентарям, головам громад і всім учасникам за відкритість, професійність і спільну роботу.Продовжуємо працювати далі — системно, злагоджено і з фокусом на результат. Сильні громади — основа сильної держави.@Mykola_Kalashnyk
Сьогодні провели виїзну нараду з мешканцями військового містечка в Гостомелі — безпосередньо на місці, де вже почалося нове будівництво житла.Разом із першим заступником голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Миколою Бойком, генпідрядником та ініціативною групою детально проговорили всі ключові питання.Станом на сьогодні на будівельному майданчику розпочалися підготовчі роботи: розкопка котлованів під майбутні багатоквартирні будинки. Це означає, що проєкт перейшов із паперу в реальну площину.Загалом замість зруйнованих 272 квартир тут буде збудовано 360 нових квартир у сучасних 7-поверхових будинках. Реалізація проєкту передбачена у 6 черг. Мова йде не лише про самі будинки. Проєктом передбачено будівництво підземного протирадіаційного укриття, комплексний благоустрій території — у цілому створення безпечного і комфортного простору для життя. Важливо, що всі пропозиції місцевих щодо вигляду житла, планувань і прибудинкової території максимально враховуються. Бо в першу чергу це житло для людей — і ми робимо його разом із людьми.Окремо обговорили механізм розподілу житла. Люди мають чітко розуміти, як саме відбуватиметься цей процес, які критерії та етапи передбачені. Усі необхідні роз’яснення ініціативній групі вже надані, і цю роботу будемо продовжувати.Принципова позиція — постійний діалог. Такі зустрічі будуть регулярними: між представниками служби відновлення, місцевою владою, громадою та підрядником. Без закритих рішень і без невизначеності.Відновлення житла — це не лише про будівництво стін. Це про повернення додому. Про відчуття безпеки. Про життя, яке у людей відібрали — і яке ми маємо відновити.Саме тому цей процес має бути відкритим, чесним і зрозумілим для кожного.@Mykola_Kalashnyk
Сьогодні ми дякували тим, хто всю зиму працював у найскладніших умовах, щоб у кожній домівці Київщини завжди було світло — нашим енергетикам. Людям, які під обстрілами, у холоді, без вихідних і свят повертали світло в оселі, лікарні, школи. Вони працюють тихо, але їхня праця визначає комфорт і безпеку мільйонів людей. Разом із ДТЕК та Укрзалізницею організували проєкт вдячності «Потяг світла». Поїздка Київ — Фастів — Біла Церква — Київ. Це символічне завершення опалювального сезону і можливість передати тепло і повагу тим, хто всю зиму працював за кадром.Мав честь особисто подякувати енергетикам, вручити цінні подарунки — памʼятні годинники, а для дітей підготували іграшки. Бо за кожним фахівцем стоїть родина, яка також переживає, підтримує і чекає. Цей день — для них усіх.Особлива подяка громадам, які приймали «Потяг світла». У Фастові та Білій Церкві вони створили справжній простір вдячності. Концерти, виступи творчих колективів, майстер-класи, демонстрація виробів народних умільців, частування і теплі зустрічі — усе було організовано з душею. У Білій Церкві гостей пригощав фудтрак з шефом Олегом Бібіковим — гаряче харчування, смаколики та подарунки для сімей. Це не просто програма — це щире відчуття вдячності, контакт «очі в очі» і тепло людських сердець.Дякую громадам Київщини за цю атмосферу. Дякую ДТЕК та Укрзалізниці за партнерство і спільну організацію, завдяки яким «Потяг світла» став справжнім святом вдячності.Бо це важливо пам’ятати: взимку енергетики повертали світло в домівки. Сьогодні громади повертають їм тепло. І це саме той баланс, який робить життя сильнішим і теплішим.@Mykola_Kalashnyk
Сьогодні Київщина стала майданчиком для важливої розмови про підтримку тих, хто захищав і захищає Україну.У Бучі разом з громадами, ветеранами та фахівцями із супроводу провели засідання у форматі «Діалог з громадами» в межах Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України під головуванням Керівника Президії Конгресу Віктора Микити, за участю Керівниці Офісу Конгресу Лілії Пашинної та Міністерки у справах ветеранів Наталії Калмикової та народних депутатів Андрія Мотовиловця, Олександра Федієнка та Тараса Тарасенка. Обговорили ключові завдання ветеранської політики на 2026 рік та її реалізацію безпосередньо на рівні громад.Працюємо чітко за завданням Президента України Володимира Зеленського — формуємо системну, дієву та справедливу політику підтримки ветеранів. Це не про формальності, а про реальні рішення: від соціального захисту до житла, від реабілітації до працевлаштування.Сьогодні Київщина — одна з областей, яка демонструє гарний результат. У 2025 році ми забезпечили виконання програм підтримки ветеранів на всіх рівнях — обласному та в громадах. Загалом профінансовано понад 600 млн грн місцевих програм, а також реалізовано адресну підтримку для тисяч родин.Особлива увага — забезпеченню житлом. За державними програмами Київщина показала один із найкращих результатів у країні: 100% виконання плану — житло отримали всі 263 ветерани з інвалідністю та родини загиблих, які були визначені на рік. І цю роботу продовжуємо.Станом на сьогодні в області проживає близько 80 тисяч ветеранів війни. Це велика спільнота людей, які потребують постійної уваги, підтримки і поваги. І наше завдання — щоб кожен із них відчував цю підтримку не на словах, а в конкретних рішеннях.Ми розбудовуємо інфраструктуру підтримки: вже працює 17 ветеранських просторів за принципом «єдиного вікна», понад 250 фахівців супроводжують ветеранів у громадах, розвиваємо мережу реабілітаційних і ментальних центрів, впроваджуємо програми професійної адаптації та працевлаштуванняОкремо розвиваємо доступність послуг для ветеранів у громадах.Запустили соціальне таксі для ветеранів, яке працює при ветеранських просторах. Цей транспорт закуплений за кошти обласного бюджету, щоб забезпечити зручний і безбар’єрний доступ Захисників і Захисниць до медичних, реабілітаційних та соціальних послуг.У 2026 році тільки з обласного бюджету на підтримку ветеранів передбачено понад 209 млн грн. Це — конкретні виплати, медична допомога, реабілітація, освіта для дітей, підтримка родин.Діалог із громадами сьогодні — це про чесну розмову, про проблеми і про рішення. Бо саме громади є першою точкою контакту для ветерана.Київщина і надалі буде серед лідерів у впровадженні ветеранської політики. Наше завдання — не просто виконувати програми, а формувати нову якість державної підтримки для тих, кому ми завдячуємо всім.@Mykola_Kalashnyk
У Бучі відкрився Центр комплексного розвитку та підтримки дітей.Сьогодні разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні Паком Кічангом, міським головою Анатолієм Федоруком, міжнародними партнерами взяли участь у відкритті цього важливого простору для дітей та їхніх родин.Це більше ніж соціальний об’єкт. Це сучасний центр підтримки, де діти зможуть отримувати комплексну допомогу — від раннього втручання та реабілітації до психологічної підтримки і соціалізації. Важливо, що допомога надаватиметься не фрагментарно, а за цілісною моделлю супроводу дитини та родини.Для громади це справді важливий крок. Сьогодні в Бучанській громаді близько 150 дітей раннього віку мають порушення розвитку. Загалом 375 дітей з інвалідністю потребують постійної реабілітації, підтримки фахівців та допомоги у розвитку. Саме тому створення такого центру — це реальна відповідь на потреби сотень родин.Водночас Бучанська громада активно розвиває систему інклюзивної освіти. Станом на сьогодні в інклюзивних класах і групах навчається 284 дитини з особливими освітніми потребами: 173 — у закладах дошкільної освіти та 111 — у школах. Для них створено 139 інклюзивних класів і груп із асистентами вчителів. Ще 35 дітей навчаються за індивідуальними програмами педагогічного патронажу. У громаді також працює інклюзивно-ресурсний центр, який проводить комплексну оцінку розвитку дітей та надає корекційно-розвиткові послуги.Саме тому відкриття такого центру є логічним продовженням системної роботи громади у сфері підтримки дітей та родин.У центрі працюватиме мультидисциплінарна команда фахівців — психологи, логопеди, фізичні терапевти та інші спеціалісти. Для кожної дитини формуватиметься індивідуальний план підтримки. Тут працюватимуть програми раннього втручання для дітей від 0 до 4 років, реабілітаційні програми для дітей до 18 років, а також психосоціальна підтримка для батьків.Важливо, що центр працюватиме за принципом єдиного маршруту допомоги: від первинної оцінки потреб до довготривалої підтримки розвитку дитини та зміцнення стійкості родини.Реалізація такого проєкту стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів, які профінансували створення центру. Щиро дякую Надзвичайному і Повноважному Послу, донорам та всім партнерам за підтримку Київщини. У час війни така допомога має особливе значення, адже вона спрямована на найцінніше — наших дітей.Наше завдання — щоб у кожній громаді Київщини діти мали доступ до якісних послуг розвитку, реабілітації та підтримки. І щоб жодна родина не залишалася сам на сам із труднощами.@Mykola_Kalashnyk
Сьогодні разом із Міністром економіки, довкілля та сільського господарства Олексієм Соболевим, народним депутатом Дмитром Кисилевським, представниками Місії Світового банку в Україні та міжнародними партнерами відвідали індустріальний парк на Київщині.Ознайомилися з роботою підприємств, які вже працюють на території парку, та поспілкувалися з представниками бізнесу. Тут розвиваються виробництва у різних сферах — від поліграфічної промисловості до контрактного виробництва косметики та переробки сировини. Зокрема, на території парку працює виробник косметичної продукції, підприємство з виробництва матеріалів для поліграфії, компанії з переробки та пакування продукції, а також логістична інфраструктура. Це приклад того, як індустріальні парки стають реальними точками економічного зростання, де створюються нові підприємства та робочі місця.Для Київщини розвиток індустріальних парків є одним із ключових напрямів економічного відновлення та розвитку. Сьогодні область посідає друге місце в Україні за їх кількістю. Станом на сьогодні в регіоні функціонує 16 індустріальних парків, включених до державного реєстру. Лише у 2025 році до Реєстру було включено чотири нові парки — «TR FORGE», «Рокитне Еко Парк», «Миронівка» та «Фурси». А вже у 2026 році додано ще один — індустріальний парк «Сталева Київщина».Попри війну, окупацію частини територій у 2022 році та постійні ракетні й дронові атаки, бізнес продовжує інвестувати в Київщину. Підприємства, які працюють на території індустріальних парків області або мають з ними економічні відносини, вже сплатили понад 466 мільйонів гривень податків до зведеного бюджету, з яких понад 105 мільйонів гривень надійшли безпосередньо до бюджетів громад.Область також активно підтримує розвиток індустріальних парків. У 2025 році державне стимулювання отримав індустріальний парк «КИТ» — 147,7 млн грн спрямовано на будівництво внутрішньої інженерної інфраструктури. Ще 8,3 млн грн державної підтримки отримав індустріальний парк «Місто скла» для будівництва мереж газопостачання. З обласного бюджету в межах програми «Конкурентоспроможна Київщина» було спрямовано понад 1,27 млн грн на підтримку інфраструктури індустріальних парків.У 2026 році область продовжує цю підтримку. 10 млн грн передбачено на компенсацію витрат для підготовки проєктної документації та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків.Паралельно працюємо над підтримкою підприємців. Зокрема, через програму «5–7–9%». В обласному бюджеті на 2026 рік передбачено 25 млн грн для додаткового відшкодування відсотків за кредитами, що дозволяє знизити кредитну ставку для бізнесу фактично до 0% річних. Лише у 2025 році 240 підприємств отримали 370 кредитів, що дозволило зберегти понад 700 робочих місць.Важливо, що такі проєкти реалізуються у тісній співпраці з міжнародними партнерами. Зокрема, у межах програми RISE, яку Україна реалізує разом зі Світовим банком, спрямовано понад 540 млн доларів фінансування на підтримку розвитку підприємництва та економічного відновлення. Загалом програма передбачає понад 1 млрд доларів фінансування до 2027 року, що дозволить підтримати понад 20 тисяч підприємств та створити або зберегти близько 40 тисяч робочих місць. Дякую нашим міжнародним партнерам за підтримку України та довіру до українського бізнесу навіть у час війни. Київщина продовжує працювати над розвитком індустріальних парків, залученням інвестицій та підтримкою підприємців.@Mykola_Kalashnyk
Провів нараду щодо організації роботи обласних підприємств бюро технічної інвентаризації, зокрема з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно.Це питання не лише про технічні рішення чи внутрішню організацію роботи. Насамперед, вони про зручність і справедливість для людей. Сьогодні значна частина інформації про нерухомість, сформована до 2013 року, досі зберігається лише в паперових архівах БТІ та відсутня в цифрі. Через це люди змушені проходити зайві бюрократичні процедури, довше чекати на послуги, звертатися до різних установ і фактично платити кожного разу за довідки та підтвердження, які мають бути доступними в єдиній системі.Разом із представниками Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації, Київської обласної прокуратури, Бюро економічної безпеки, Державної податкової служби, ДП «Національні інформаційні системи», керівниками органів місцевого самоврядування та підприємств БТІ обговорили ситуацію з функціонування місцевих БТІ. Очевидно, що цей процес необхідно прискорити.Підключення БТІ до державного реєстру дасть змогу значно скоротити строки надання послуг, прибрати залежність від паперових архівів, зменшити корупційні ризики, підвищити прозорість операцій з нерухомістю та розширити доступ людей до державних сервісів, зокрема й тих, що пов’язані з відновленням пошкодженого майна.Це важливо і для громад. Адже об’єкти, які не внесені до реєстру, не потрапляють до податкової бази, а отже місцеві бюджети недоотримують кошти. Тому мова йде не лише про цифровізацію, а й про фінансову спроможність громад.Розуміємо, що є низка проблемних питань — технічних, організаційних, кадрових. Але це не може бути причиною для подальшого затягування.Працюємо над вирішенням цього питання системно. Наше завдання — зробити послуги у сфері нерухомості простішими, швидшими і прозорішими для людей.@Mykola_Kalashnyk
Провів чергове засідання Ради оборони Київщини.Заслухав доповіді військових та силовиків щодо поточної безпекової ситуації в регіоні. Окремо розглянули виконання попередніх рішень Ради оборони та визначили нові завдання для районів, громад і відповідальних служб на найближчий період.Перший і незмінний пріоритет — підтримка наших оборонців. Допомога підрозділам сил безпеки й оборони має залишатися ключовим напрямом для кожної громади Київщини. Це питання відповідальності кожного керівника на місці й нас всіх вцілому.Окремим блоком обговорили програми стійкості громад. Протягом минулих тижнів громади презентували свої плани перед командою облдержадміністрації. Наразі вже погоджено 30 таких планів, які знаходяться в безпосередній реалізації.Цього тижня провели виїзну нараду у Броварах. Ця громада сьогодні є прикладом правильного підходу та ефективної роботи за напрямом роботи над стійкістю.Хочу ще раз наголосити для всіх громад: цю роботу необхідно виконати. Ви відповідаєте не лише за територію, а насамперед за людей. У цьому питанні відсидітися не вдасться. Енергетична стійкість регіону перебуватиме на постійному контролі. Ми повинні бути готовими до будь-яких викликів. Усі необхідні роботи мають бути завершені до вересня.Окремо розглянули початок посівної кампанії. Райони області вже активно входять у сезон весняних польових робіт. Наголосив на необхідності забезпечення безпеки під час проведення робіт, їх узгодження з військовими та дотримання вимог комендантської години.Важливо підтримувати постійний діалог з аграріями та розуміти їхні виклики цього року — зокрема щодо забезпечення паливом і наявності сезонних працівників. Також необхідно оперативно інформувати аграріїв про можливості державної підтримки, зокрема чинні програми кредитування.Під час засідання також обговорили весняний благоустрій громад. Після зимового періоду громади мають приділити увагу прибиранню територій, наведенню порядку та ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Окремо звернув увагу на пожежну небезпеку, пов’язану з палінням сухостою та старого листя.Також наголосив на необхідності обрізки дерев у місцях проходження ліній електропостачання. Маємо досвід цієї зими, коли через складні погодні умови та намерзання гілля дерев падало на лінії електропередач. У результаті понад 400 тисяч абонентів на Київщині залишалися без електропостачання. Тому громади мають заздалегідь провести необхідні роботи разом з енергетиками, щоб мінімізувати подібні ризики в майбутньому.Важливим питанням є підготовка до річниці звільнення Київщини від російських загарбників. 2 квітня 2022 року після 38 днів запеклих боїв наші сили оборони витіснили ворога з Бучанського, Броварського та Вишгородського районів.Райони та громади мають належно відзначити цю дату: провести зустрічі із Захисниками та Захисницями, навести лад у пам’ятних місцях, відзначити військових, лікарів, волонтерів та всіх, хто боровся і зробив свій внесок у звільнення Київщини.Окремо обговорили питання соціальної стабільності у громадах. Керівники громад мають підтримувати постійний діалог із мешканцями та своєчасно інформувати людей про державні програми підтримки, ситуацію у громадах та можливості отримання житлових сертифікатів.Зупинилися також на питаннях медицини. Не всі громади подали свої медичні заклади до програми check-up для людей 40+. У кожній громаді має бути доступна точка отримання медичних послуг. Це завдання для керівників громад та закладів первинної медицини.Не менш важливим є медичний супровід наших ветеранів. Допомога має бути доступною, зрозумілою і своєчасною. Усі ветерани повинні бути поінформовані про можливості медичних послуг у своїх громадах.Окремий напрям — розвиток адаптивного спорту. Громадам варто сприяти створенню команд, проводити змагання та підтримувати ветеранів через спорт і соціальну адаптацію.Київщина продовжує системну роботу над безпекою, стійкістю та розвитком наших громад. Ми повинні бути готовими до будь-яких викликів і працювати на результат для людей.@Mykola_Kalashnyk
Мощун — місце, де зупинили ворога на шляху до Києва.Сьогодні разом з Президентом України Володимиром Зеленським вшанували пам’ять українських Захисників і Захисниць, які загинули під час оборони Мощуна.У березні 2022 року саме тут відбулися одні з найважчих і найважливіших боїв за столицю. Мощун став одним із ключових рубежів оборони Києва. Ворог кинув сюди значні сили та елітні підрозділи, намагаючись прорватися до міста. Але українські воїни вистояли і зупинили наступ.Ціна цієї перемоги — життя наших Героїв. На стелі меморіалу «Янголи Перемоги» сьогодні викарбувані імена 136 Захисників і Захисниць, які загинули під час оборони Києва та боїв за Мощун. Кожне ім’я — це історія мужності, самопожертви та любові до України.Разом із Президентом поклали квіти до Стели Героїв і вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя, щоб ворог не зміг дійти до столиці.Мощун став символом мужності українських воїнів і ціни, яку Україна платить за свободу.Пам’ятаємо кожного.Вічна шана і вдячність нашим Героям.@Mykola_Kalashnyk
Долучилися разом з громадами Київщини до першого засідання платформи «Діалог з громадами» у межах роботи Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.Засідання відбулося під головуванням заступника Керівника Офісу Президента Віктора Микити та керівниці Офісу Конгресу Лілії Пашинної за участю Міністра освіти і науки Оксена Лісового.Головною темою першого засідання стала реалізація державної політики у сфері освіти та впровадження реформи «Нова українська школа». Участь у роботі платформи взяли керівники обласних та районних військових адміністрацій та представники громад з усієї країни.Для Київщини освітня реформа є одним із ключових напрямів розвитку. Сьогодні область демонструє стабільну динаміку впровадження змін. Зокрема, демонструє один із найвищих показників реалізації субвенції на створення сучасних освітніх просторів — 99,26% використання коштів. Окрім цього, 98% становить рівень реалізації субвенції на облаштування осередків предмета «Захист України», що дозволяє школам створювати сучасні навчальні простори для практичної підготовки учнів. Такі результати свідчать про ефективну взаємодію області та громад у впровадженні освітніх змін. Окремо варто відзначити, що саме на Київщині буде найбільша кількість пілотних закладів старшої профільної школи — 14, що є найвищим показником серед усіх областей України. Це означає, що наші громади будуть серед перших, де впроваджуватимуться нові підходи до навчання старшокласників.Водночас, під час засідання відверто обговорили і питання, які потребують додаткової уваги. Йдеться про ефективність реалізації окремих освітніх проєктів на рівні громад, підготовку інфраструктури та управлінські рішення, від яких залежить якість змін у школах.Наше завдання — зробити так, щоб реформа освіти відчувалася не лише на рівні державної політики, а передусім у кожній школі та кожній громаді. Щоб наші діти навчалися у сучасних освітніх просторах, мали доступ до якісної освіти та можливості для розвитку.Разом із громадами Київщини продовжуємо працювати над тим, щоб реалізація освітньої реформи в області була максимально ефективною і дала найкращий результат для учнів, вчителів та батьків.Дякую Президентові України Володимиру Зеленському за послідовну підтримку розвитку освіти та створення платформи Конгресу місцевих та регіональних влад, яка стала ефективним майданчиком для відкритого діалогу між державою та громадами.@Mykola_Kalashnyk