Source
Броварська районна військова адміністрація | Сьогодні відкрили другу чергу соціального житла для внутрішньо переміщ...
85 Views/Reach
2026-03-05 19:09
Message №24890
Сьогодні відкрили другу чергу соціального житла для внутрішньо переміщених осіб у Томашівській громаді.Йдеться про приміщення, яке переобладнали у сучасний житловий простір для родин, що були змушені залишити свої домівки через війну. Тут облаштовано квартири для сімей, які евакуювалися з Донеччини, зокрема з Дружківки.Проєкт вдалося реалізувати завдяки співпраці громади з міжнародними партнерами — за підтримки УВКБ ООН та благодійного фонду «Рокада». Саме завдяки такій співпраці вдалося створити комфортні умови для людей, які пережили втрату дому.Квартири повністю облаштовані для проживання: зроблено ремонт, встановлено необхідні меблі та побутову техніку. Люди можуть одразу заїжджати і починати новий етап життя.Поспілкувався з мешканцями. Більшість із них приїхали до Київщини, рятуючись від постійних обстрілів. У кожного — непроста історія вимушеного переїзду. Але водночас люди говорять про вдячність за підтримку і за можливість почати все з нуля у безпечнішому місці.Особливо важливо, що родини не залишаються осторонь життя громади. Люди знаходять роботу, діти ходять до школи, поступово інтегруються в нове середовище. Громада допомагає адаптуватися і підтримує у цей непростий період.Загалом сьогодні на Київщині проживає понад 238 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це люди з різних куточків України, які були змушені залишити свої домівки через війну.В області функціонують 33 місця тимчасового проживання, у тому числі 17 модульних містечок, де проживає майже 5,8 тисяч людей.Паралельно працюємо над створенням постійних рішень для проживання переселенців. Уже реалізовано 7 проєктів реконструкції житла для ВПО — це переобладнані гуртожитки та соціальні приміщення у різних громадах області.Окремо Київська обласна рада ухвалила програму «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб» на 2026–2027 роки, яка передбачає створення 278 житлових приміщень для 775 ВПО шляхом перебудови недіючих будівель.Київщина продовжує приймати людей, які змушені залишати свої домівки через російську агресію. Ми працюємо разом із громадами, міжнародними організаціями та благодійними фондами, щоб люди отримували не лише тимчасовий прихисток, а й можливість почати все заново.Бо поки ворог нищить українські міста і домівки, наше завдання — підтримати кожну родину, яка шукає безпеки, і зробити все можливе, щоб тут, на Київщині, люди відчули турботу, підтримку та надію на майбутнє.@Mykola_Kalashnyk