Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - КнигомАнка
Added 06 Dec 2025

КнигомАнка

@AnkaKnigomAnka
Number of subscribers: 964
Photos: 797
Videos: 36
Links: 199
Description:
...все ще чекаю на лист з Гоґвортсу. Блог про книжки По питанням пишіть: @AnkaKryvoblotska
Source

КнигомАнка | Облиш цю фантазію, Ґреме. (с)Майже 15 років тому під час медового міся...

Telegram community logo - КнигомАнка КнигомАнка @AnkaKnigomAnka
669 Views/Reach 2026-04-28 14:39 Message №1064
Облиш цю фантазію, Ґреме. (с)Майже 15 років тому під час медового місяця я читала “Кроки по склу”(1985) шотландського письменника Єна Бенкса. Я нічого не зрозуміла, але мені сподобалося. Памʼятаю, як мене вразив цей твір, а точніше, світ (світи?), який створив автор.Ось я перечитала цю книгу. Зрозуміла вже наааабагато більше, хоча точно не все. І мені все ще подобається, проте трохи свідоміше🤞 І я все ще під враженнями від світу (світів?), який створив автор.Я не буду розповідати сюжет книги, бо до неї треба підходити, на мою думку, з чистою головою, тобто чим менше про неї знаєш, тим краще.Але взагалі ця книга складається з трьох сюжетних ліній. Вони зовсім різні, але не хвилюйтеся: в останньому розділі вони, можна сказати, поєднуються. І плюс, і мінус цієї книги в тому, що інтерпретувати її можна зовсім по-різному. У кожного читача своя реальність, в яку він вірить.Саме про реальність, а точніше, хиткість нашої реальності. Саме про це для мене “Кроки по склу”. Ось це відчуття, що наша реальність може в будь-який момент розсипатися у нас під ногами. Сьогодні ти найщасливіша людина, а завтра виявиться, що ти жив у вигаданому тобою ж світі, у фантазіях і ілюзіях. А коли ти усвідомлюєш, що наш світ нестабільний, непередбачуваний, крихкий, то приходять страх, невпевненість і питання, як жити далі. За що триматися, коли ґрунту під ногами немає (привіт, Домонтович)? Який вихід: суїциднутися, тікати від реальності, жити лише минулим, адаптуватися, змінюватися? Кожен обирає свій Ключ і Вихід.До того ж “Кроки по склу” - критика автора політики того часу, та й суспільства загалом.Постійні натяки на ядерну зброю, боротьба консерваторів на чолі з Тетчер та лібералів, брудний (в усіх значеннях) Лондон з жорстокістю, брехнею та інцестом сексом. …брехню і біль, узаконені вбивства, привілейовані крадіжки, геноциди, ненависть і немислиму людську жорстокість, кволу красу дедалі більшої вбогості й немочі тіл та умів, життєненависне убозтво міст і таборів, задушливий шал вірувань і релігій, геніальні тортури і обережну цивілізованість дикунських технологій болю та економіку жадоби; всі порожні, крикливі, брехливі слова, якими виправдовують і пояснюють невимовну, відчайдушну скорботу нашої жорстокості й тупості. Суспільство наводить лад у своїх справах, готується до кінця, підводить риску. Все це і література про бомбу... Ми перетворюємося на суспільство, засноване на смерті, з любовʼю до минулого; а попереду бачимо лише знищення: ми зачаровані цим знищенням, але безсилі перед ним. Голосуйте за Тетчер! Голосуйте за Рейґа-на! Помрімо всі! Хо-бляха-хо!». Назва книги ідеально описує цей роман. Кроки по склу - це про вибір та зміни. Герої шукають протягом книги відповідь на питання:З: Що станеться, коли неспинна сила зіткнеться з непорушним об’єктом?В: Неспинна сила спиниться, непорушний обʼєкт зрушиться. Ти можеш стояти, не рухатися. Жити в світі Банальності та Закостенілості. Але світ навколо тебе вже змінюється. Тріщини вже йдуть... Непорушний обʼєкт (консерватизм, статичність, минуле) приречений на розпад. Ти можеш стрибнути з цього скла - знову ж обрати суїцид.Або обрати рух та зміни. Жити з Цікавістю до цього світу. Але невідомо, куди тебе це все приведе.І найкращий, як на мене, вихід, не звертати увагу на світ навколо, просто читати книги. Тому мій покемон герой/їня - це Аджаї😍ПРОТЕце моє інтерпретування. Можливо, у вас буде своє🙃“Кроки по склу” - філософсько-соціально-фантастично-реалістичний роман. Автор постійно грається з читачами. Не даремно Бенкс сам каже, що надихався Борхесом та Кафкою. Замок, який побудований повністю з книг, розмита межа між реальністю та ілюзією, абсурдність, сюрреалістичність, параноїдальність.І взагалі тут купа тем, думок, емоцій (від сміху до розчарування від героїв, але не від автора). Це та книга, яку точно треба читати, якщо любите погратися з автором в гру, правил яких ви не знаєте🙈Читали? Яка для вас історія реальна?Мені подобається думка, що світ Стівена реальний, як в “Бугонії”4,5⭐️#Анка_прочитала#Анка_рекомендує