Source
Алекс про усе | Цілий день грався з Claude Design.І от яка штука мене зачепила. У свій...
1 230 Views/Reach
2026-04-18 20:32
Message №561
Цілий день грався з Claude Design.І от яка штука мене зачепила. У свій час Figma була не просто ще одним продуктом для дизайнерів. Це було їбануте маніакальне зусилля програмістів.Adobe і купа інших компаній теж із задоволенням зробили б свою “фігму” сильно раніше, але браузери тоді тупо не витягували такий рівень графіки, інтерактиву і кількість елементів. Тому зробити черговий клон Uber на Next.js це одне, а зробити Figma це зовсім інше. Там люди не просто прикрутили d3.js. Вони фактично викинули з браузера все і заюзали його чисто доступу до компа, а поверх побудували свій шар рендерингу і логіки. Це тобі не вища матиматика. Там реально треба було думати.А в антропіків прям протилежний підхід. Є модель. Далі поверх неї натягуються скіли, шаблони, приклади, нормальні пайплайни під конкретні задачі. Для того ж екселю вони не просто описали словами як має виглядати табличка, а дали приклади коду, який треба писати, і який не треба.Claude Design тупо пише код і піднімає проєкт, щоб зібрати прототип той саий код як і Claude Code, ніякої платформи для дизайну не створили.Та і Claude Code CLI взагалі, якщо дивитися по зливах, місцями дуже простий і навіть трохи кривувато написаний тайпскріптовий продукт. І це геніально. Вони не придумують окремий суперскладний рушій під кожен сценарій. Просто модель пише код і запускає. А далі вже пофіг що робити: лендоси, дизайни, фінанси чи таблички. Просто окрема підкоманда зверху написує скіли і шаблони. Тому вони і штампують нові продукти як не в себе.Я чомусь довго думав, що чим складніше все в реалізації, тим більше там цінності. Але це хуйня. Ще до AI скрипт, який ти написав за 10 хвилин, але який економить бізнесу тисячі годин, уже міг приносити мільйони. Цінність не в тому, скільки ти героїчно страждав з архітектурою. Цінність в тому, наскільки сильно ця штука економить час, гроші або дає новий результат.