Трохи заспокійливого та пояснювального від людини, яка на ЛБЗ давно і глибоко. І яка вміє в аналітику та логіку маючи достатньо різнопланової інформації від усіх підрозділів. .......«Я каліндарь пірівєрну»…а нє, чекайте, то ще не зараз😂Перше вересня значить, да? Діткам - в школу, батькам - заспокійливого та алкогольного…але зараз не про це. Зараз про вєлікій та потужний ру3ький літній наступ. Я не інтернетний експерт з лінійками та калькуляторами, хай площі із відсотками вони рахують. Я більш по практичній частині. І вважаю, що в пдрв не вийшло ніхуа. Ніхуа з того, що вони декларували на початку «лєтнєй кампаніі». Такі карти красиві малювали, такі стрєлочкі, охвати і виходи на опєратівниє простори…і де воно все? Так, наші відходять то там, то тут на пів куща. І ми так само робимо, чо уж.Але всі діємо в рамках оборонної(прописом - оборонної) стратегічної операції. І, якщо не помиляюсь, головні завдання: перемолоти побільше пдрв - тіре - зберегти побільше наших. Ці два пункта мають йти одним рядком, серед них не може бути більш і меньш важливого, вони працюють тільки в парі. Ну а далі - зустрічаємо осінь, чекаємо поки впаде зеленка, морщім руsню і не падаємо духом. Нє, хто хоче - може припхатись в коментарі і попрічітать умірающім голосом. Це ж у нас прям національна забава. Саме для прічітальщіков повторюю ще раз свою думку - із запланованого на це літо армагедону орки не здобули ніфуя. Доповідь закінчив.
Штош…Я давну пишу, що найбільш реалістичний сценарій закінчення війни - це коли в Ху@ла закінчаться гроші, щоб ту війну вести. Тоді, власне, може бути два варіанти - або сам Ху@ло буде давати задню та згортати військову кампанію під різними приводами, або його забаранять свої, щоб врятувати те, що ще можна врятувати. Але ж ніт, під кожним таким моїм постом зʼявлялися представники секти свідєтєлєй вєлічія, які розказували, що Під@рашка можєт воювати вєчно, що її врятує Китай і тд.А тут - опача, новина, яких не було ніколи з 24 лютого 2022 року - Совєт Федерації заявив, що на війну не вистачає 2 трлн рублів, які потрібно забрати з інших статей бюджету, та направити на війну. 🙂А шо такоє? А гдє вєлічіє? І знову прилетять коментатори, які скажуть, що «так оні і дальше будут брать з нєвоєнних расходов і перекідивать на воєнні і так бєсконєчно».А от ніфіга! БоРозхідна частина федерального бюджету 42 трлнПри цьому військов расходи 16 трлн або 40% (це разом з видатками на силовиків)Тобто не військова частина 42-16=26.А тепер заберіть звідти поточний дефіцит бюджету- залишиться 22 трлн. А тепер ще 2 трлн на війну - залишиться 20 трлн. І це тільки перше півріччя!!! А там 13 трлн - це пенсії та соцвиплати. Їх не забереш, бо гайки. А там 2 трлн це держ апарат. В нього не забереш, бо це гайки владі. А там 1 трлн - обслуговування держ боргу. Звідти не забереш, бо дефолт. Тож маємо з 20 трлн - 16 трлн, які забрати не можна навіть в теорії. Тобто лишається 4. Але там прогнозують що до кінця року дефіцит збільшить ще на 3 трлн. Отже… 🙂Денис Пятигорець (с)
Редакційна колегія одного з найбільш консервативних видань США New York Post, яке любить читати Трамп, написало у себе звернення до американського президента....Пане Президенте, ми знаємо, що ви розумієте: основною перешкодою для миру в Україні є російська агресія. Ви сказали, що були «розчаровані» розмовою з російським диктатором Путіним, і що «не думаєте, що він шукає способу зупинитися». Путін знову наполіг, що не готовий до припинення вогню, доки не будуть вирішені «корінні причини» конфлікту. І «корінна причина» — це існування України.Він пішов далі після вашої розмови, провівши найбільший удар дронами та ракетами за всю війну. Натомість Пентагон призупинив поставки протиракетної та протидронової зброї, необхідної для захисту цивільного населення. Ви пам’ятаєте відчай на обличчі української журналістки, з якою ви зворушливо говорили в Нідерландах, її страхи за чоловіка та сім’ю.Чому ми маємо залишити її напризволяще?Існує переконання, яке просувають викривлені ідеологи, що допомога Україні якось шкодить Сполученим Штатам і не відповідає нашим інтересам. Це не може бути істиною. Посадовці стверджують, що у нас бракує зброї, але багато з цих озброєнь уже були виділені — деякі вже були в Польщі. Україна платить за них, частково з конфіскованих російських активів та європейських грантів, що стимулює наші галузі до виробництва більше.Насправді, наша військова промисловість може використати ці кошти та розвідувальну інформацію, яка нам дістається завдяки успішному опору України для створення кращих дронів та технологій протиракетної оборони. Але найважливіше — доля України надсилає світові повідомлення про Америку. Росія — це не економічна наддержава. Це вмираюча терористична держава. Путін готовий витрачати кров свого народу в останній спробі створити імперію.Якщо ми дозволимо йому досягти успіху, це загрожуватиме не лише Європі. Це дасть зрозуміти Китаю, що наші альянси мінливі, а наша терплячість коротка. Це не позиція «або/або», як стверджує Елбрідж Колбі, заступник міністра оборони. Ми не допомагаємо Україні замість боротьби з Китаєм. Ми допомагаємо Україні, щоб стримати їх обох. Росія та Китай мають одну стратегічну мету: протистояти Сполученим Штатам.Одна ракета, «збережена» сьогодні на складі, — це 50 ракет, які нам доведеться запустити в майбутньому, бо ця вісь буде сильнішою.Пане Президенте, у вас був історичний ряд успіхів. Ви прийняли свій «Великий Прекрасний Закон». Ви виграли справи в Верховному суді. Ви укладаєте торгівельні угоди. Ви зробили сміливий крок, щоб обеззброїти Іран, знаючи, що це зробить Близький Схід безпечнішим. Бомбардування ядерних об’єктів могло змусити аятолу сісти за стіл переговорів.Те саме з Україною. Путін розуміє лише силу. Він продовжуватиме вас знецінювати та ігнорувати, якщо Сполучені Штати не зобов’яжуть себе стати на захист Києва.Звіти свідчать, що розмова з українським президентом у п’ятницю пройшла добре, і що ви говорили про зміцнення протиповітряної оборони країни. Це чудова новина.Падіння України — це не катастрофа, в якій можна звинуватити когось іншого або пояснити її як несуттєву. Це дестабілізує світ, послабить Америку та негативно відобразиться на вашій президентській каденції.Не відходьте.
МАНИФЕСТ КАПИТУЛЯЦИИ РоZZии. (По признанию кремлевского политолога С. Маркова "так думают очень многие в системе")#Димитриев Постепенно исчезает даже память о той короткой эйфории, которая сопровождала ввод ОДКБ в Казахстан в январе 2022 года. Тогда казалось, что Россия — гарант стабильности, арбитр, центр силы. Сейчас от этого ощущения не осталось ничего.Казахстан уверенно идёт своим путём, формирует собственную стратегию безопасности. Подписал план военного сотрудничества с Великобританией, включающий подготовку офицеров в британских военных академиях. Строит с сингапурскими партнёрами завод по производству боеприпасов калибра 155 мм, стандарта НАТО. Вводит систему территориального резерва по западным образцам. (Даже недавно был там скандал с местным аналогом ТЦК). И всё это в парадигме, где Россия рассматривается не как союзник, а как потенциальная угроза.Азербайджан окончательно ликвидировал армянский Арцах без оглядки на ОДКБ и с погибшими российскими миротворцами. А после сбитого самолёта в декабре 2024 года публично потребовал от Москвы извинений и компенсаций, закрыл офисы российских государственных структур. Алиев играет в открытую — наращивает сотрудничество с Украиной, поставляет гуманитарную помощь, избегает даже формального нейтралитета.Армения - в прошлом основной союзник в Закавказье - фактически покинула российскую орбиту. Пашинян неоднократно заявлял о выходе из ОДКБ, страна отозвала постпреда в организации, закрыла российские пропагандистские каналы. Узбекистан игнорирует ОДКБ с 2012 года, зато активно развивает партнёрства с Европой через саммиты и секторальные соглашения. В прошлом году наблюдалось напряжение между Москвой и Ташкентом в связи с покушением на одного из госчиновников и предполагаемым "чеченским следом".Вместо нейтральной Финляндии теперь 1300 км границы с НАТО. Швеция, сохранявшая нейтралитет даже в годы Второй мировой, участвует в натовских военных учениях, поставляет оружие Украине. Весь север Европы перестраивает вооружённые силы под совместные действия в Арктике и Балтике. Вся Европа превращается в единую антироссийскую коалицию. Германия переориентирует производственные мощности на военные заказы. Оборонные расходы ЕС ориентированы на 5% ВВП. Впервые появился единый европейский оборонный бюджет. Сирия, недавно игравшая роль витрины российского геополитического влияния, теперь — площадка для массовой казни пророссийских элементов. А российские базы в Сирии — самое уязвимое место африканского влияния.За три года радикально изменилась архитектура безопасности в Евразии. Россия больше не региональный лидер, не политический центр, не гарант стабильности. Геополитический вес не просто уменьшается — он обнуляется. Фактически весь внешнеполитический масштаб России сегодня — это тактические бои в Донецкой и Сумской областях. То, что задумывалось как быстрая смена режима в Киеве, превратилось в затяжную мясорубку, пожирающую геополитический капитал страны. Вся военная машина сосредоточена на штурмах украинских деревень. Все ресурсы выжимаются ради фронта, который почти не двигается.Куда всё катится, было понятно ещё в 2022 году. Тем не менее руководство Российской Федерации с маниакальным упорством долбилось в украинскую оборону. Видимо, в Кремле верят, что если удастся разрушить Украину, все проблемы сами собой растворятся и вернётся 2021 год. Хотя к тому времени, когда Украина рухнет — если она вообще рухнет, — мир вокруг будет совсем другим.Ну да, мы ещё не коснулись вопроса санкций, потери рынков, тотальной зависимости от Китая. Что получает Россия взамен? Комплименты неадекватного американского президента и визиты африканских вождей. А ну, ещё регулярные звонки и визиты мировых лидеров с предложением ... завязывать.Такого рода тектонические сдвиги не обратимы. Сам этот факт говорит, что геополитическая «спецоперация» привела к прямо противоположному результату.
Трамп більше не згадує Маска в соцмережах, інсайдери серед республіканців кажуть, що з ним "покінчено"Президент Дональд Трамп більше не згадує Ілона Маска у своїй стрічці в Truth Social, яка потім транслюється на інші соцмережі. Аналіз Politico показує, що в лютому і березні Трамп згадував Маска в середньому чотири рази на тиждень, але з початку квітня не згадав про нього жодного разу.Маск, якого було призначено головою Департаменту урядової ефективності (DOGE), щоб допомогти скоротити федеральні витрати, також зменшив кількість публічних згадок про Трампа на своїй платформі X. До квітня мільярдер публікував пости про президента США майже щодня, але зараз ці згадки практично припинилися.Республіканські інсайдери повідомили Politico, що політична зірка Маска впала. "З ним покінчено. У нього жахливі рейтинги. Люди його ненавидять", - сказав один з представників Республіканської партії.Перебування Маска на посаді "спеціального державного службовця" обмежене 130-денним лімітом, він дав зрозуміти, що повернеться до управління своїми бізнесами SpaceX та Tesla.
Виступ Надзвичайного і Повноважного посла України у Великій Британії і Північній Ірландії, Головнокомандувача ЗСУ (2021–2024) Валерія Залужного на Форумі оборонних технологій Україна – Велика Британія, організованому RUSI.Найважливіші тези з промови.ℹ️ У світі, який вже змінився і продовжує змінюватися, глобальна система безпеки також змінилася, попри бажання тих же політиків.ℹ️ Хочете ви в це вірити чи ні, підписуєте ви контракти на постачання танків і гелікоптерів на наступні 10 років чи збираєтесь їх підписувати, але природа військової сили вже змінилася.ℹ️ Шкода, що це добре розуміють в Україні, Росії та Китаї, але зовсім не розуміють в інших країнах.ℹ️ Російсько-українська війна повністю змінила характер ведення бойових дій. Розвідувальні, ударні та артилерійські безпілотники в поєднанні з системою ситуаційної обізнаності зробили поле бою повністю прозорим. Все це відкрило необмежені можливості для нанесення високоточних ударів на тактичному рівні.ℹ️ Класичні наступальні операції та наступальні дії не тільки втратили свою ефективність, але й стали майже самогубством.ℹ️ Як і Перша світова, ця війна також поступово зайшла в глухий кут. Пізніше, у 2024 році, стрімкий розвиток науково-технічного прогресу призвів до того, що дрони почали вражати цілі не лише перед лінією фронту, а й в оперативній глибині. Це унеможливило розташування техніки, вогневих засобів чи резервів - навіть за межами лінії фронту.ℹ️ Високоточні атаки на логістичні маршрути стали звичним явищем.Таким чином, можна з впевненістю сказати, що:1. Завдяки безпілотним системам і цифровим технологіям традиційні і звичні види озброєнь, які десятиліттями визначали характер війни, відходять у минуле. 2. Бронетехніка, яка складала основу наступальних операцій з 1915 року, стала вразливою для дешевих безпілотників і тому більше не може використовуватися в інших видах бою.3. Високоточна зброя, яка використовувала GPRS-відстеження, втратила свою ефективність через розвиток засобів радіоелектронної боротьби.4. Протиповітряна оборона наразі зазнає чи не найбільших змін. Поява великої кількості невеликих і дешевих дронів зробила використання надзвичайно дорогих ракет в системах протиповітряної оборони економічно невигідним.5. Повітряний простір над полем бою став недоступним для пілотованих літаків і перетворився на інструмент протиповітряної оборони. Авіація має бути модернізована і мати можливість вести розвідку і атакувати з абсолютно різних відстаней.6. Морський простір поступово заполонили морські дрони. Тепер великі потужні кораблі ховаються в захищених гаванях.Висновок: Світ потребує перегляду військової доктрини. Для наших ворогів цей процес займе не більше трьох років, а з урахуванням масштабів - п'ять. Невідомо, скільки років знадобиться Заходу.
Michael McFaul, посол США в Росії (2012-2014)✅ Зеленський багато разів дякував Трампу, Конгресу та американському народу. Але давайте будемо відвертими: коли Трамп і Венс сказали, що ВОНИ намагаються допомогти Україні прямо зараз, і їм потрібно подякувати за роботу особисто, є підстави замислитися.✅ Команда Трампа сказала Україні, що вона має віддати свою території Росії. Зеленський має подякувати їм за це?✅ Команда Трампа заявила, що якщо в Україні буде міжнародний миротворчий контингент, американські солдати не братимуть у ньому участі. Зеленський має їм за це подякувати?✅ Трамп сказав Україні, що вони не можуть вступити в НАТО. Зеленський має подякувати їм за це?✅ Команда Трампа заявила, що планує скоротити кількість американських солдатів, дислокованих в Європі. Це величезний подарунок Путіну. Зеленський має подякувати їм за це?✅ Зеленському сказали, що Україна має провести нові президентські вибори до початку переговорів про припинення війни. Зеленський має подякувати їм за це?✅ Відносини між США та Росією були формально перезавантажені без жодних попередніх умов під час зустрічі держсекретаря Рубіо та міністра закордонних справ Лаврова в Саудівській Аравії.✅ Представники Трампа розглядають послаблення санкцій для Росії.✅ Трамп не проти, щоб Росія знову приєдналася до G7.✅ Сполучені Штати проголосували "проти" резолюції ООН, яка засуджує вторгнення Росії в Україну. Цим самим Трамп розійшовся з американськими демократичними союзниками і став на бік Росії, Білорусі, Північної Кореї та інших диктаторських режимів. Зеленський повинен подякувати їм за це?✅ За ту допомогу, за яку Венс вимагав від Зеленського подякувати йому, Венс голосував проти. Республіканська партія затримала її на 6 місяців. Трамп сказав, що "дурний" Байден дав її.✅ Тож за що саме Зеленський має дякувати Трампу/Венсу? Конгрес - так. Американським платникам податків - так. Але Трамп поки що нічого не зробив для України. Все, що робить команда Трампа, - це робить подарунки Путіну. Саме від російського диктатора вони мають вимагати подяки.