Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Закарпаттяобленерго. Офіційно.
Додано 14 лип 2024

Закарпаттяобленерго. Офіційно.

@zakarpatenergyofficial
Кількість підписників: 92 409
Фото: 6,070
Відео: 404
Посилання: 3,890
Опис:
Офіційний канал ПрАТ "Закарпаттяобленерго» Новини. Оголошення. Актуальна інформація про перерви в електропостачанні. Кол-центр: 0800501620 Сайт: zakarpat.energy Fb: www.facebook.com/Zakoblenergo/

👥 Кількість підписників

92 409
Середній/День:: -67
Середній/Тиждень:: -434
Середній/Місяць:: -2212

👁️ Середній перегляд на повідомлення

16 007
Середній/День:: 19,700
Середній/Тиждень:: 14,143
ERR: 17.32%

📊 Кількість повідомлень на день

3.1
Останній день: 3
Середнє за тиждень: 3
Середнє за день: 3.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Значний крок до посилення власної енергетичної стійкості та об’єднання українського і європейського енергоринків зробила Україна. Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм європейського права з інтеграції енергетичних ринків, підвищення безпеки постачання та конкурентоспроможності у сфері енергетики».На практиці це означає, що:🔹будуть запроваджені механізми міждержавного балансування генерації та споживання електроенергії (зокрема – через європейські балансуючі платформи), що є важливим чинником підвищення надійності роботи як для НЕК «Укренерго», так і для операторів систем передачі країн ЄС;🔹«Укренерго» отримає можливість обміну та/або спільного використання резервів з іншими європейськими ОСП, що посилить нашу спільну енергетичну стійкість;🔹 передбачено розширення можливостей участі споживачів у ринку електричної енергії та розвиток розподіленої генерації, зокрема – через агрегацію, реагування попиту (demand response).🔹врегульовано правові засади сполучення ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку (market coupling) з відповідними сегментами енергоринку ЄС. Це створює передумови для зростання ліквідності та поглиблення інтеграції торгівлі електроенергією з країнами ЄС;🔹врегульовано правила призначення номінованих операторів ринку електричної енергії (NEMO) у конкурентній моделі, що є необхідною передумовою для сполучення українських сегментів РДН та ВДР з відповідними сегментами ринку ЄС;🔹передбачено впровадження передиспетчеризації як окремого механізму управління системними обмеженнями та перевантаженнями, що підвищить ефективність їхнього застосування за ринковими правилами, сумісними з європейською практикою.«Механізми міждержавного балансування та взаємного доступу до резервів суміжних системних операторів – це те, що вже давно було вимогою часу. Це підвищить нашу спільну енергетичну стійкість та позитивно вплине на вартість електроенергії для споживачів. Адже якщо у когось виникає дефіцит потужності, а у сусідів – навпаки є надлишок генерації (наприклад, через ефективну роботу сонячних електростанцій) то завдяки спільним ринковим правилам та простій процедурі доступу до міждержавних перетинів – ситуація вирівнюється. У одних зникає або зменшується дефіцит, а іншим не потрібно обмежувати власну генерацію через надлишок потужності. Наше завдання зараз – максимально збільшувати технічну можливість міждержавних перетинів та втілювати передбачені оновленим законодавством регуляторні зміни для подальшого об’єднання українського і європейського енергоринків», – зазначив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.Також варто зазначити, що ухвалення нового закону відкриває шлях для отримання Україною 500 млн євро в межах європейської програми Ukraine Facility.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨‍💼 Linkedin
Європейські держави мають враховувати український досвід протидії російським атакам на енергооб’єкти та завчасно готуватись до аналогічних загроз на власній території. Про це в інтерв’ю данському виданню The Resilient, що є частиною данської медіаплатформи Ingeniøren, розповів голова правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. «Зараз ми активно просуваємо ініціативу в рамках ENTSO-E та Єврокомісії – щодо формування додаткового запасу обладнання для всіх європейських операторів системи передачі електроенергії. Оскільки ми розуміємо, що з такими технологіями, як російські «Шахеди» або ударні FPV-дрони, у Європі немає безпечного місця», – зазначив очільник «Укренерго».Також Віталій Зайченко розповів про зміну тактики ворожих обстрілів під час минулого опалювального сезону. Наголосивши, що росіяни посилили терор проти цивільного населення і тиск на українську енергосистему за рахунок масованих ударів по електростанціях. Зокрема, по ТЕЦ, які генерують не лише електроенергію, а й тепло. За таких умов, електричні обігрівачі стали єдиною можливістю зігріти оселі під час сильних морозів. А це призвело до того, що рівень енергоспоживання був надвисоким, а можливості забезпечити необхідну потужність – лишались обмеженими, що й зумовило вимушені тривалі знеструмлення. Також Віталій Зайченко розповів про те, як відбувались аварійно-відновлювальні роботи в умовах рекордних морозів, завдяки чому заміну та ремонт пошкодженого обладнання вдавалось виконувати у рекордні терміни. І наскільки важливими для української енергосистеми були робота у складі загальноєвропейської енергомережі ENTSO-E та допомога від партнерів. Повну англомовну версію інтерв’ю можете переглянути за цими посиланнями: перша та друга частини.
📍 Головне за тиждень13-19 квітня🇺🇦🇩🇪 Німеччина - ключовий партнер України в енергетичному секторі Відбулося пленарне засідання українсько-німецьких міжурядових консультацій під головуванням Президента України Володимира Зеленського та Федерального Канцлера Німеччини Фрідріха Мерца Денис Шмигаль під час засідання озвучив виклики для енергетичної безпеки, поточні потреби українського енергосектору, а також розповів про можливості розвитку українсько-німецького співробітництва.Денис Шмигаль провів зустріч з Федеральною міністеркою економіки та енергетики Німеччини Катериною Райхе Сторони домовилися посилити взаємодію для закупівлі необхідного обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури та формування резервів напередодні опалювального сезону 2026/2027 років.🌍 Міжнародна співпрацяДенис Шмигаль провів зустріч з Послом Великої Британії в Україні Нілом Кромптоном Сторони обговорили ключові пріоритети співпраці для посилення стійкості української енергосистеми: розвиток генерації, посилення захисту об’єктів енергетики та продовження відновлювальних робіт.Анатолій Куцевол: Розвиток співпраці з Японією у сфері ядерної безпеки, екологічного відновлення та ВДЕ посилить енергетичну стійкість України Заступник Міністра енергетики України Анатолій Куцевол провів зустріч з представниками Посольства Японії в Україні, на якій обговорювалися напрямки співпраці для посилення енергетичної стійкості. 💡 Стабілізація роботи енергосистемиДенис Шмигаль провів зустріч з представниками бізнесу з розподіленої газової генерації Учасники обговорили системні рішення, що мають забезпечити стабільну та прогнозовану роботу газової генерації в Україні.Понад 13,5 тисяч працівників ремонтних бригад отримають доплату за відновлення критичної інфраструктури після російських обстрілів у березні⚛️ Роковини аварії на ЧАЕСУ Музеї Івана Гончара відкрились виставки про Чорнобильську зону відчуження після аварії і спадщину Полісся
Знову нагадуємо, хто оплачує, якщо ви вирішили перейти на дво- чи тризонний лічильник.Замовник може самостійно придбати засоби комерційного обліку (далі – ЗКО), що відповідають вимогам Кодексу комерційного обліку, Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” та іншим нормативно-правовим актам і надати їх Товариству (із копіями розрахункових документів (квитанції, товарного чи касового чека тощо), а також технічних паспортів чи інших документів, що їх замінюють).Під час купівлі ЗКО та іншого обладнання вузла обліку слід керуватися технічними рекомендаціями щодо їхніх характеристик (зокрема щодо дистанційного зчитування даних (показників) лічильника, якщо це передбачено проєктними рішеннями).Послуги зі встановлення (улаштування) вузлів обліку, заміни (зокрема монтаж/демонтаж), технічного обслуговування тощо надаються за рахунок замовника. Первинна параметризація багатотарифного лічильника для побутових споживачів здійснюється одноразово за рахунок АТ «Закарпаттяобленерго».
Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 15 квітняНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВорог продовжує дронові та артилерійські удари по енергоінфраструктурі. Знеструмлені споживачі у Харківській, Сумській, Донецькій, Київській та Херсонській областях. Енергетики роблять усе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні на 09:30 його рівень був на 1,3% вищим, ніж у цей час учора. Причина змін — хмарна погода у частині північно-східних областей, в тому - низька ефективність побутових СЕС та відповідне зростання рівня енергоспоживання із загальної мережі. Активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи СЕС — із 10:00 до 16:00. Будь ласка, обмежте користування потужними приладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватися.НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез шквальний вітер знеструмлені 7 населених пунктів у Сумській області FacebookYouTubeInstagram
Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 14 квітняНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок ворожих атак на енергоінфраструктуру знеструмлені споживачі в Одеській, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Харківській областях. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх абонентів. Через відключення високовольтної лінії, що живить тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію, ЗАЕС перейшла на роботу від дизель-генераторів. Це вже 13-те повне знеструмлення станції від початку повномасштабної війни. Причини відключення лінії з’ясовують. СПОЖИВАННЯСпоживання зросло. Сьогодні на 09:30 його рівень був на 5,3% вищим, ніж у цей час учора. Причина змін – відновлення активної виробничої діяльності після великодніх вихідних. Активне енергоспоживання сьогодні слід перенести на період найбільш ефективної роботи СЕС – із 11:00 до 15:00. Обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватися.
💪💡Залиш ці гроші для себе: енергоефективність допомагає економити щодня🔎 Щодня ми витрачаємо гроші на електроенергію, навіть не замислюючись, що можемо суттєво зменшити ці витрати. Просте рішення – замінити звичайну лампу на енергоефективну – дозволяє зекономити до 1000 грн на рік. Але це лише один із багатьох способів зберегти гроші.☝️Підвищена температура бойлера? Часто це не про комфорт, а про перевитрати. Налаштування водонагрівача на комфортні 55°C замість звичних 70°C не лише зменшить споживання електрики, а й допоможе заощадити до 1000 грн щороку. 📍А якщо ви користуєтесь старою пральною машиною – час подумати про заміну: техніка класу енергоефективності «А» споживає вдвічі менше електроенергії, ніж пристрої з рейтингами D–G.🙌 Важливо не лише використовувати енергоефективні прилади, а й змінити свою поведінку – економія починається з ваших дій.🔹 Це не про складні ремонти чи дорогі інвестиції – це про маленькі зміни, що дають результати. Дізнайтесь більше про енергоефективні рішення
Україна створює мережу «енергетичних сот» — автономних або напівавтономних кластерів, де критична інфраструктура може працювати навіть тоді, коли центральна мережа пошкоджена. Про будівництво нової архітектури енергетичної безпеки розповів під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.Нова енергетична архітектура має три рівні.📌 атомна генерація. АЕС дають стабільність, яку неможливо замінити. І тому будемо й надалі розвивати ядерну енергетику. 📌 гнучкість, балансування і нова генерація. Ідеться про маневрові потужності, накопичувачі, і нову генерацію в точках, де система має технічний дефіцит. У 2026 році стартує новий конкурс на будівництво до 1,3 ГВт нової генераційної потужності там, де вона найбільше потрібна: Полтавщина, Сумщина, Харківщина, Чернігівщина, Київщина, Одещина, Дніпро. 📌 локальна автономія. Когенерація, малі газові установки, децентралізоване тепло- і водопостачання. Це рівень, де потрібна активна залученість місцевої влади, і ми розраховуємо на продуктивну співпрацю.
Під час робочого візиту на одну з атомних електростанцій провели нараду щодо подальшого розвитку атомної енергетики.Атомна генерація стане основою нової енергетичної архітектури, оскільки дозволяє покривати базове навантаження на енергомережу. Відповідно, Україна потребує нових атомних енергоблоків, зокрема завершення будівництва 3-го та 4-го блоків на Хмельницькій АЕС. Наразі існує два варіанти добудови, фахівці працюють над визначенням найоптимальнішого варіанта. Також у планах Міністерства енергетики — включення «СхідГЗК» до складу «Енергоатома». Відповідний законопроєкт вже подано до Верховної Ради. Це дозволить створити інтегрований холдинг, який забезпечить повний цикл в атомній енергетиці.Керівництво станції зі свого боку доповіло, що працює над підвищенням потужності АЕС та посиленням захисту й безпеки. Переконались у цьому під час огляду станції, де активно йде будівництво захисних споруд.Ще один вектор роботи — модернізація потужності та будівництво додаткових резервних ліній передач, що посилить нашу енергетичну безпеку загалом. Домовились працювати в цьому напрямку.Дякую працівникам станції за важливу роботу в підтримці стабільності енергосистеми. Вдячний кожному енергетику за сумлінну працю та професіоналізм.
Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 6 квітняНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВорог продовжив ракетні та дронові атаки на об’єкти енергоінфраструктури - знеструмлення у Сумській, Харківській, Одеській та Херсонській областях. Найскладніша ситуація на Чернігівщині, де через пошкодження енергооб’єктів знеструмлено найбільше споживачів. Скрізь, де це дозволяє поточна безпекова ситуація, вже відбуваються аварійно-відновлювальні роботи.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні на 9:30 його рівень був на 3,3% вищим, ніж у цей же час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 3 квітня. Це пояснюється традиційним зростанням енергоспоживання на початку робочого тижня, а також хмарною погодою у частині регіонів, що зумовлює низьку ефективність роботи побутових СЕС. Користування потужними приладами доцільно перенести на період найефективнішої роботи сонячних станцій – з 11:00 до 15:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватися. FacebookYouTube Instagram