Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 13 травня НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок ворожих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури знеструмлені споживачі у Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Сумській, та Запорізькій областях. Скрізь, де це дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні на 09:30 його рівень був на 6,1% вищим, ніж у цей же час учора. Причина змін – хмарна погода, це зумовлює низьку ефективність побутових сонячних станцій та відповідне збільшення енергоспоживання із загальної мережі. Будь ласка, максимально обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватися.НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез дощ та сильні пориви вітру на ранок повністю або частково були знеструмлені 6 населених пунктів в Івано-Франківській області. Ремонтні бригади обленерго вже займаються відновленням пошкоджених ліній.FacebookYouTube Instagram
Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 12 травняНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез російські дронові атаки та артилерійських ударів є нові знеструмлення в Донецькій, Харківській, Сумській, Чернігівській та Миколаївській областях. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх споживачів. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зростає. Сьогодні на 09:30 його рівень був на 3,5% вищим, ніж у цей же час учора. Причина змін – хмарна погода у західних та частині центральних областей. Через це низька ефективність роботи побутових сонячних станцій та відповідне збільшення споживання із загальної мережі. Активне споживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи СЕС – з 11:00 до 15:00. Будь ласка, обмежте користування потужними приладами з 18:00 до 22:00. НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез дощ та пориви вітру частково були знеструмлені 6 населених пунктів на Закарпатті. Ремонтні бригади обленерго вже займаються відновленням пошкоджених ліній.FacebookYouTube Instagram
Європейський Союз почався з енергетики. З Декларації Шумана — рішення об’єднати енергоресурси європейських країн, щоб зробити нову війну неможливою. Об’єднана Європа постала з прагнення до миру. Об'єднана Європа сьогодні захищає мир поряд з Україною.Попри війну ми продовжуємо інтегруватися у європейську архітектуру безпеки, цінностей, правил та стандартів. Україна є невіддільною частиною енергетичної системи Європи.🔹 Після екстреної синхронізації з ENTSO-E у 2022 році наразі перетворюємо це рішення на повноцінне енергетичне партнерство. В окремі дні минулої зими саме імпорт з ЄС дозволив нам покрити близько 20% споживання електроенергії. Максимальна потужність імпорту в Україну з Європи зросла від 0 до 2450 МВт. У планах на найближчі роки — збільшення міждержавних перетинів ще на 1,5 ГВт.🔹 Наші підземні сховища вже стали стратегічним ресурсом для Європи. Лише у 2025 році до українських ПСГ закачано понад 150 млн кубометрів газу європейських трейдерів. Разом із партнерами працюємо над диверсифікацією постачання газу та розвитком Вертикального газового коридору.🔹 Окремий символ європейської єдності та нашої стійкості — Фонд підтримки енергетики. Із 39 міжнародних донорів 34 — це країни та компанії Європейського Союзу. Сьогодні увесь обсяг внесків до Фонду — майже 1,9 млрд євро.🔹 Вдячні ЄС та державам-членам і за рішення надати 90 млрд євро для нашого відновлення, зміцнення енергетики та посилення оборонної стійкості країни.Вдячний ЄС за політичне лідерство, фінансову підтримку, санкційний тиск на агресора та спільну роботу над майбутнім України і всієї Європи. День Європи — про єдність, мир і співпрацю на континенті. Сьогодні спільно з партнерами ми проходимо цей шлях не лише політично, а й через спільні рішення, спільну безпеку та спільні дії.
Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 8 травняНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез обстріли – нові знеструмлення у Харківській, Сумській, Запорізькій та Чернігівській областях. Там, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи.На Одещині оператор системи розподілу застосував мережеві обмеження. Графіки відключень при цьому не діють.СПОЖИВАННЯСпоживання зросло. Сьогодні на 09:30 його рівень був на 5,7% вищим, ніж у цей же час учора. Причина змін – хмарна погода та дощ у західних областях. Це зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних станцій та відповідне зростання споживання із загальної мережі. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватися.НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез сильні пориви вітру на ранок повністю або частково були знеструмлені 7 населених пунктів на Івано-Франківщині. Ремонтні бригади обленерго вже займаються відновленням.FacebookYouTube Instagram
Після кількох тижнів холоду та дощів – ясна і тепла погода нарешті повернулась до України. А для енергосистеми це означає зниження рівня споживання електроенергії завдяки ефективній роботі побутових сонячних електростанцій. І так само – продуктивну роботу промислових СЕС, які суттєво збільшують потужність генерації. Часто сукупність цих двох факторів спричиняє навіть надлишок потужності в енергосистемі, що призводить до вимушеного застосування обмежень для «зеленої» генерації. А оплачує кожен МВт таких обмежень НЕК «Укренерго» – як компанія, що має визначені законом спецзобов’язання перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел. Загалом – йдеться про мільярди гривень щорічно. При цьому, у години, коли сонячної генерації ще замало або вже недостатньо, а споживання навпаки зростає, в енергосистемі може виникати дефіцит потужності. Йдеться про ранкові та вечірні години – коли люди збираються на роботу або повертаються з неї. Як можна допомогти енергосистемі уникнути перевантажень в кожен час доби – може порадити відомий вам кіт Графік: 🔹у сонячну погоду користуйтеся пральними і посудомийними машинами, бойлерами, прасками та іншою енергоємною технікою у денні години – з 10:00 до 17:00;🔹не вмикайте кілька потужних приладів одночасно в періоди найбільшого навантаження: вранці (07:00 – 10:00) та увечері (18:00 – 22:00);🔹у хмарну погоду та у період очікуваної літньої спеки намагайтесь перенести енергоємні процеси на нічний час – після 22:00. Відповідальне ставлення до енергоспоживання кожним споживачем дозволить уникнути надмірного навантаження на енергосистему, додаткових витрат із тарифу «Укренерго» та ризиків аварійних ситуацій в мережі. Будь ласка, споживайте електроенергію раціонально!💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 28 квітняНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок ранкової дронової атаки – найскладніша ситуація на Сумщині. Значна частина споживачів знеструмлені. Також нові знеструмлення через обстріли у Запорізькій та Харківській областях. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні на 09:30 його рівень був таким же, як у цей час учора. Активне споживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез пошкодження повітряних ліній електропередачі внаслідок сильних поривів вітру на ранок повністю або частково знеструмлені більш ніж 100 населених пунктів у 9 областях – на Сумщині, Хмельниччині, Харківщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Одещині, Полтавщині, Херсонщині та Київщині. Ремонтні бригади обленерго роблять усе можливе для якнайшвидшого заживлення споживачів.
Українська енергосистема активно змінюється під час війни, і це пов’язано не лише з наслідками російських обстрілів, а й з технологічним прогресом та вимогами часу. Про це у своєму виступі на галузевій конференції «Energy storage day 2026: нова архітектура української енергосистеми» заявив очільник НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. «Українська «зелена» генерація зараз дуже активно розвивається. Однак, для її інтеграції в енергосистему недостатньо просто підключитись до мережі. Вже зараз ми бачимо, як у періоди ефективної роботи сонячних електростанцій ціна на їхню енергію в Європі сягає від’ємних позначок – через надлишок потужності. Нас неодмінно чекає те саме. Тому дуже важливо, щоб існуючі та нові СЕС встановлювали у себе установки зберігання енергії, мали змогу віддавати її в мережу не лише тоді, коли світить сонце, а й коли ця енергія справді потрібна. Зараз у цьому аспекті в Україні відбувається справжня «технологічна революція». Ще у 2024 році ми мали тільки 2 МВт сумарної потужності УЗЕ, а на сьогодні – це вже понад 600 МВт безпосередньо підключених акумуляторів, і 1,4 ГВт виданих технічних умов на підключення. Це той шлях, який нам потрібен», – підкреслив Віталій Зайченко. Також голова Правління НЕК «Укренерго» зазначив, що українська енергосистема стає не тільки технологічнішою, а й все більше – децентралізованою. І це продиктовано також не лише безпековими умовами, а й суттєвими змінами у структурі споживання електроенергії. «Раніше наша енергосистема була досить концентрованою. Великі об’єкти генерації будувались для покриття споживання промислових вузлів. Наприклад, Запорізька АЕС та Запорізька ТЕС сумарно генерували 10 ГВт, які забезпечували живлення місцевих підприємств-гігантів. Зараз в усьому світі тренд у споживанні міняється з індустріального на інформаційний. Основними споживачами стають не фабрики й заводи, а дата-центри. І вони не зосереджені в одному районі. Українська енергосистема – теж рухається шляхом децентралізації», – зазначив Віталій Зайченко.💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
40 років тому світ зіткнувся з однією з найбільших ядерних катастроф – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської атомної електростанції. Назовні потрапила значна кількість радіоактивних речовин. Сотні тисяч людей роками долають наслідки тієї трагедії. Щоб стримати радіацію, над зруйнованим реактором побудували саркофаг. А пізніше більш ніж 40 країн закрили його безпечним конфайнментом, щоб не допустити нових катастроф. Саме ці дві споруди є тим, що захищає від викидів радіації та забруднень. Їх утримання та захист – в інтересах кожного. Але своєю війною Росія знову ставить світ на межу техногенної аварії: російсько-іранські «шахеди» постійно пролітають над станцією, а один із них минулого року вдарив по конфайнменту. Світ не повинен допустити, щоб цей ядерний тероризм продовжувався, і найкращий спосіб – це змусити Росію припинити свої божевільні атаки.Пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя, ліквідовуючи наслідки цієї трагедії. Світла пам’ять усім жертвам Чорнобильської катастрофи.United24 Media
Від споживачів завжди надходить чимало запитань про зонні лічильники електроенергії, адже вони дають можливість економити. 📌Є випадки, коли для переходу на зонний облік, не обов’язково змінювати лічильник. Перевірити можливість програмування лічильника, який у вас уже встановлений, можна двома способами:– зателефонувати на цілодобову безкоштовну телефонну лінію за номером 0-800-50-16-20 або з 8.00 по 17.00 за номером (0312) 63-01-06;– звернутися до структурного підрозділу ПрАТ «Закарпаттяобленерго» за місцем проживання.✅Якщо ваш лічильник можна перепрограмувати і за умови, що це буде робитися вперше, – зверніться до ПрАТ «Закарпаттяобленерго» або до структурного підрозділу за місцем проживання і безкоштовно замовте послугу «Програмування (параметризація). Обов’язково потрібно вказати, на який зонний облік переходите (двозонний/тризонний) та оплатити вартість виконання робіт (опломбування/повторне опломбування, зняття приладу обліку для проведення параметризації тощо).📌Більше про це – ТУТ
Укренерго про ситуацію в енергосистемі України на сьогодні, 24 квітняНАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез російські дронові атаки – знеструмлення у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Харківській та Одеській областях.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії має тенденцію до зростання. Сьогодні на 09:30 його рівень був на 3,5% вищим, ніж у цей час учора. Причина змін – утримання холодної погоди та висока хмарність у більшості регіонів, що зумовлює низьку ефективність роботи побутових СЕС та відповідне збільшення обсягу споживання із загальної мережі. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.Увага! Ситуація в енергосистемі може змінюватися.НАСЛІДКИ НЕГОДИЧерез сильні пориви вітру повністю або частково знеструмлені більше 100 населених пунктів у Київській, Житомирській, Чернігівській, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Сумській, Полтавській, Черкаській і Миколаївській областях. Ремонтні бригади обленерго вже займаються відновленням. FacebookYouTube Instagram