Джерело
Kafidova in the artland | Відсутність галерей в Україні відчутна (читайте з першого разу)) У нас...
679 Охват/переглядів
2025-01-08 11:07
Повідомлення №1871
Відсутність галерей в Україні відчутна (читайте з першого разу)) У нас відкриваються незалежні виставкові простори, artist-run spaces, поп-апи, квартирні галереї і інші альтернативні чудові місця, які я люблю відвідувати і необхідність яких дуже висока для здорового функціонування середовища та ринку. Але сильно відчувається нестача комерційних «класичних» галерей Думаю, ви всі знаєте, що галерея це: продажі робіт художників, заробляння грошей на себе ж, щоб мати змогу робити регулярні проєкти/їздити на ярмарки/видавати друковані матеріали, задля комунікації та демонстрації мистецтва різним людям, не тільки потенційними покупцями, а і просто глядачами, галерея - це про довготривалу підтримку митців, яку не забезпечить інший тип співпраці, галерея - це бізнес✨, який має чіткі цінності (бажано). Галерея - це не тільки комерційна складова, але без комерційної складової вона не виживе просто) Довгострокова підтримка поступово стає рідким звіром, доречі. Все частіше купують ситуативно у художника, разово, хоча раніше традиційним було регулярно купувати твори у автора, щоб він міг продовжувати спокійно постійно працювати, але це офтоп теми Незалежні простори та артіст ран спейси часто отримують гроші від донатів чи паралельних джерел, наприклад, художник заробляє на продажах своїх картин і потім на ці гроші може підтримувати та виставляти інших художників, або отримати стипендію/грант і витратити її на проєкт. Галерея заробляє на комісії від продажів творів своїх авторів. Отримати грант зовсім непроста задача, але і роботу продати - не два пальці об асфальт) це різні моделі функціонуванняЗвісно, не існує «чистих» визначень і багато меж стерлося, є галереї, які працюють на донатах і артіст спейси, які продають роботи, але я говорю про брак саме комерційних галерей у цьому дописі Галереї необхідні мистецькому ринку, необхідні всім тим людям, які не хочуть і не можу менеджерити продажі самостійно, всім, хто хоче уникнути стелі ціни соц.мереж, всім, хто хоче купити, має ресурси, але не знає що і як, необхідні для виховання звички купувати загалом, необхідні для споглядання, бо саме у галереях зазвичай можна бачити культурне «зараз», через купу галерей проходить мистецтво до того, як опиниться у музейному просторі, якщо опиниться, навколо галереї вибудовується комʼюніті повʼязаних спільним інтересом, навичками, думками, галерея виступає як освітня платформа часто у непрямій чи прямій формі. І так далі)) Галерея - складний бізнес, про який часто кажуть «окупається через 10 років», який стає цінним з роками, який потребує величезної уваги і який легко може зникнути І їх все ще дуже мало у Києві, дуже мало в Україні Чекаємо на нові! Підтримуємо вже наявні ❤️