Джерело
Є Новини Хмельницького та області | У Хмельницькому хочуть роботизувати комунальну сферуУ Хмельницькому ви...
860 Охват/переглядів
2026-06-16 17:44
Повідомлення №38239
У Хмельницькому хочуть роботизувати комунальну сферуУ Хмельницькому вивчають можливість залучення та використання робототехніки для виконання певних комунальних робіт. Про це в коментарі сайту «Є ye.ua» розповів заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок.За його словами, питання автоматизації процесів у комунальній сфері порушили під час засідання виконавчого комітету міськради, коли говорили про підсумки пройденої зими та підготовку до настання наступної.«Міський голова доручив керівникам комунальних підприємств вивчати і за можливості знаходити та купувати такі машини, щоб використовувати там, де це можливо», — зазначив Василь Новачок.Проаналізувати ринок автоматизації, з його слів, доручили всім комунальним структурам міста.«Наприклад, на великих площах досить поширеним є явище використання машин для косіння, які їздять за GPS у межах потрібної зони… Оскільки мова йшла про косіння, відповідне завдання отримав «Зеленбуд». Але шукати й дивитись можливості дали усім», — пояснює заступник міського голови.Василь Новачок додає, що ініціатива з автоматизацією деяких процесів ЖКГ пов'язана з дефіцитом працівників, який під час війни відчувається гостро для всіх галузей. Наскільки швидко роботизована техніка з'явиться на вулицях у Хмельницькому — поки у міськраді не можуть сказати. Ініціатива перебуває на стадії опрацювання.