Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Ясині меми 🌿 | #УкрТґ
Додано 14 лип 2024

Ясині меми 🌿 | #УкрТґ

@yasynmemas
Кількість підписників: 449
Фото: 1,460
Відео: 123
Посилання: 115
Опис:
кафедра астрології та мемології рослин Яся з ННЦ by @yasya_b

👥 Кількість підписників

449
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -1
Середній/Місяць:: +1

📊 Кількість повідомлень на день

0.5
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.6
Середнє за день: 0.5

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Приблизно так я бачу діалоги про розсаду з людьми, у яких вони дізнаються, що треба субстрат з 4 компонентів, лампа, підігрів, достатня тара і тд:Одного разу зустрічає вовк чоловіка в лісі й просить його:– Дай мені хліба!Дав йому чоловік хліба. З’їв вовк, облизався. Дуже смачним здався йому той хліб. От він і каже чоловікові:– А що треба зробити, щоб і я завжди хліб мав? Навчи мене!– Добре,– згодився чоловік і став вовка навчати. – Спершу треба землю виорати...– А як землю виореш, то вже можна й їсти?– Ще ні. Потім треба жито посіяти.– А як жито посієш, то вже можна буде й їсти?– Ще ні. Треба почекати, поки воно виросте.– А як виросте, то можна вже й їсти?– Ще ні. Треба скосити.– А як скосиш, то можна вже й їсти?– Ще ні. Треба змолотити.– А як змолотиш, то вже можна й їсти?– Ще ні. Треба змолоти.– А як змелеш, то вже можна й їсти?– Ще ні. Треба хліб спекти.– А як спечеш, то вже можна й їсти?– Можна.Подумав вовк, подумав і каже:– Краще я хліба й не пектиму, якщо так довго треба чекати. Коли й досі без хліба обходився, то й далі проживу без нього.
Три роки тому я сказала, що у той рік ми матимемо два Різдва. Так зрештою і сталося Сьогодні зловила себе на думці, наскільки легко для мене 6 і 7 січня втратили контекст Різдва, а Різдво стало на своє логічне місце перед Новим рокомЗвичайно, нічого дивного, що ниття про незручність і неправильність повернення свята на своє законне місце іде від людей, далеких і від церкви*, і від знання історії та розуміння що таке григоріанський календар та юліанський. Щоправда, якщо Різдво загалом було приводом випить і закусить у сімейному колі, то яка принципова різниця коли це робити?Аргумент про те, що дата святкування є особистою справою кожного не приймається, бо Різдво - це церковне* свято, а церква* - це інституція, яка існує відповідно до набору певних правил, а не як кому захочеться Втім, це вже мої завищені очікування від двонейронних системТерпляче чекаю лише на зсув у колективній підсвідомості в напрямку того, що всі основні робочі справи року треба завершувати ДО 24 грудня.*упц мп - це ворожа організація, а не церква, тому думка її пріхожан не враховується
Вакцинація для дорослих: версія "базовий мінімум - розкішний максимум"1. Вакцинація від дифтерії та правцю. Обов'язково, особливо якщо ваш спосіб життя передбачає можливість наступити на іржаву залізяку чи потрапляння землі у можливу рану. Робиться кожні 10 років починаючи з 16.Базовий мінімум: АДП-М, безплатно в поліклініці. Розкішний максимум: Бустрикс, робиться за ваші гроші, дає додатковий захист від кашлюку. Всі наступні вакцини можна зробити лише за власний кошт. Суттєво здешевити процес можна, якщо купити вакцину в аптеці і принести в термобоксі до сімейного лікаря. 2. Вакцинація від гепатитів. Всім хто народився до 2000 року, щеплення від гепатиту В не робили. Базовий мінімум: Енджерикс. Потрібно три дози. Захищає від гепатиту В. Розкішний максимум: Твінрикс. Теж три дози. Захищає від гепатиту В та гепатиту А. Ще є Хаврикс, який захищає тільки від гепатиту А, якщо ви вже вакциновані від В. 3. Вакцинація від вірусу папіломи людини - ВПЛ. Профілактика онкологічних захворювань, які викликані різними штамами цього вірусу. Базовий мінімум: Церварикс, захищає від найбільш онкогенних штамів 16 і 18. Розкішний максимум: Гардасил 9, захищає від 9 штамів відповідно. Також у категорію розкішного максимуму можна віднести вакцинацію хлопчиків і чоловіків. 4. Вакцинація від грипу. Знаючи, які наслідки для здоров'я можуть бути від грипу, для мене це однозначно базовий мінімум. Є дві вакцини - Ваксігрип та Джисі Флю. Склад ідентичний. Щорічно змінюються штами, від яких захищають ці вакцини залежно від циркуляції різних штамів на планеті. Є певні дані, що завдяки наявності ад'ювантів вакцина надає певний крос-імунітет до штамів, які не входять до переліку цільових.За суб'єктивним досвідом деяких вакцинованих, знижується також частота ГРВІ. Це не підтверджується науковими дослідженнями, бо віруси, які викликають ГРВІ, не дуже схожі на грип. Утім, можна перевірити на собі. Шанси зловити грип з ускладненнями точно достовірно знижуються.Взагалі всю цю інформацію вам має повідомляти сімейний лікар, як і оглянути перед вакцинацією і встановити що у вас немає протипоказань. Але буває по-різному, у нас досі є генії, які відмовляють вагітних робити щеплення від кашлюку або просто замовчують необхідність цього щеплення. Тому проактивність у питаннях власного здоров'я точно зайвою не буде.
Деякі робочі зустрічі беруть за серце 💔Сьогодні виступала на одному з ключових польових заходів в українському агро - УКАБ Агротехнології. Розповідала про механізми дії чудового гриба Trichoderma. І після цього підійшла одна зі слухачок, щоб ми їй порадили найкращу Триходерму для її умовРозпитуємо з колегою, що ж в неї за умови. Дніпропетровська область, 100 км до окупантів. Дуже сухо, за цей вегетаційний період - близько 200 мм опадів. А людина приїхала на Київщину вчитися, переймати досвід і придумувати рішення, як їй далі бути, бо все дуже скрутно. Каже, що хоче працювати з рослинними рештками, робить регулярні аналізи ґрунту, хоче правильно впроваджувати біологію і працювати з живленням, що намагається розібратися в агрохімії, хоча за освітою економіст. І що вода в них тече такого кольору, як наші футболки, тільки темніша. А в нас футболки кольору кави. А в них ще й тваринництво, розводять коней і займаються іпотерапією. Не буде рослин - не буде ні коней, ні своєї справи. Розповідає це все і плаче.А я стою і думаю як би самій не заплакати і головне - як би їй допомогти. Досі не можу вкласти в голові, як люди в таких умовах знаходять сили і натхнення вчити що таке Триходерма, як балансувати в ґрунті кальцій і магній, як зберігати і покращувати власну землю.Мабуть, ось це все разом - це і є те, за що такі люди тримаються. А ми всі разом тримаємося, бо такі люди є серед нас.
Раз вже тема здоров'я відкрита, хочу поговорити про реальні імуностимулятори 😁ВАКЦИНАЦІЯ ДЛЯ ДОРОСЛИХ ГепатитиНе всі про це знають, але в Україні до 2001 року немовлят не вакцинували від гепатиту В. Це хвороба, яка викликає цироз та рак печінки.Тому всі, хто народилися раніше: вітаю, ви не зумери, і треба йти й вакцинуватися самостійно за свій кошт. Вакцина називається Енджерикс-В, потрібно зробити три дози. Також є варіант одночасно вакцинуватися і від гепатиту А вакциною Твінрикс (теж 3 дози), яка захищає і від В, і від А. Гепатит А - це теж хвороба, у якій приємного мало, проте вакцинація не входить в календар щеплень і робиться теж за власний рахунок. Обидва віруси вражають печінку, гепатит В може призводити до цирозу та раку.Гепатит В передається через кров та статевим шляхом, гепатит А - фекально-оральним. Після вакцинації імунітет пожиттєвий.Вірус папіломи людини (ВПЛ)Мені дуже сумно, що всі жінки знають що таке дайсон, але дуже багато хто не знає, що таке ВПЛ. А це вірус, який викликає рак шийки матки.А також рак вагіни, ануса, пеніса та глотки. Вакцинуватися потрібно всім!Дівчатам і хлопцям, чоловікам і жінкам. Вакцин є декілька, різниця в кількості штамів вірусу, від яких вони захищають. Найбільш небезпечні штами - 16 і 18.Церварикс захищає від 16 і 18, Гардасил 4 захищає від 16 і 18, а також штамів 6 і 11, які викликають кондиломи, але не рак. Гардасил 9 захищає від 9 штамів.Для повної вакцинації потрібно 3 дози вакцини, з них найдешевшою є Церварикс, одна доза коштує 2500-3000 грн. Найдорожчим і найменш доступним є Гардасил 9. Тільки починає з'являтися в Україні, вартість однієї дози - 12-13 тисяч грн.Дифтерія і правецьСтрашні хвороби, ревакцинація від яких потрібна кожні 10 років - у 16, 26, 36, 46, 56, і тд. Якщо від попередньої вакцинації минуло вже більше ніж 10 років - вакцинуватися треба прям зараз. Вакцина називається АДП-М. Якщо зробити Бустрикс, буде ще додатковий захист від кашлюку. Вакцину від кашлюку ПОТРІБНО робити ВСІМ вагітним жінкам в кожну вагітність на 16-32 тижні, а також всім, хто буде контактувати з немовлям, бо кашлюк особливо небезпечний для маленьких дітей. Грип Щороку випускають вакцину проти штамів, які найбільш імовірно будуть циркулювати цього сезону. Тому вакцинуватися потрібно щороку у вересні-жовтні, але можна і пізніше, бо сезон грипу триває до травня, а імунітет після щеплення утворюється за 7-14 днів. Вакцин є дві - Ваксігрип та Джисі Флю. Коштує вакцинація до 1000 грн. Як на мене, набагато краще, ніж навіть один день з грипом. Вітряна віспа Хто не хворів у дитинстві - можна і треба вакцинуватися, бо дорослі часто хворіють вітрянкою у важкій формі. Вакцина називається Варілрикс, потрібно робити 2 дози. До речі, більшість вакцин поєднуються між собою, що дозволяє скоротити кількість походів до лікаря. Спитайте про це у свого. Всім бажаю у новому 2025 році вколотися тим, чого вам не вистачає
Чому жовтіє листя восени? 🍁Ніхто не питав, а я відповідаю Насправді жовто-помаранчеві пігменти - каротиноїди - присутні у листках рослин протягом всього періоду вегетації. Вони необхідні для процесу фотосинтезу, бо теж поглинають світло і передають його енергію на хлорофіли, а також захищають фотосистеми від пошкодження активними формами кисню (коротше, антиоксиданти). Окрім цього, із каротиноїдів синтезується рослинний гормон абсцизова кислота, який відповідає за стресостійкість рослин та перехід насіння і бруньок у стан спокою. Отже, каротиноїди присутні в листках весь час, але маскуються хлорофілами. А от наприкінці вегетації, хлорофіли у листках руйнуються, а каротиноїди залишаються, тому листки стають жовтими. А ось червоний та багряний колір утворюються завдяки антоціанам, які масово синтезуються у листках восени. Антоціани теж є чудовими антиоксидантами і в процесі фотосинтезу теж поглинають "зайві" фотони, захищаючи фотосинтетичний апарат. Вони продовжують його існування наприкінці вегетації, дозволяючи рослинам максимально "витягнути" поживні речовини з листків у стебла. Тому однорічні рослини восени не червоніють, бо нічого не запасають у стеблах та коренях. Тому чим погода восени сонячніша, а ночі холодніші (але без сильних морозів), тим більше накопичується антоціанів у листках і тим яскравіші виходять барви. Це, до речі, стосується і забарвлення яблук - для утворення найчервоніших плодів потрібні такі специфічні умови, тому в одного й того ж сорту колір яблук може відрізнятися залежно від умов конкретного року
У мене сьогодні день подрібнення рослинного матеріалу 🤓З самого ранку я подрібнювала свої експериментальні рослини в гомогенну масу. Це дуже веселе заняття, бо робиться вручну маленьким металевим товкачиком у пластикових пробірках на 1.5 мл. Вправа тренує біцепс, трицепс, квадрицепс, дрібну моторику рук і посидючість 🤣Після таких вправ подрібнювати ягоди в блендері - саме задоволення. Пересідаю з механіки на автомат 😁Щоправда, ягоди обліпихи подрібнити не вийде, бо в неї плід кістянка. А так як всередині кістянки є кісточка (сюрпрайз), яка заважає пити чай з комфортом, то подрібнену масу обліпихи я протираю через ситечко. Теж на ізі після моїх регулярних тренувань 😆А тепер осінні рецепти:Обліпиховий чай: обліпиху в блендер, якщо нічим зайнятися, протерти через сито на пюре, додати цукор. Зберігати в холодильнику, чудово заморожується. При заварюванні можна додати аніс зірчастий (бодян), вийде казково ароматно Журавлиновий чай: 0.5 л банка ягід журавлини, один лимон зі шкіркою, цукор за смаком. Якщо зробити без лимона, то ще чудово смакуватиме до м'яса і сиру з пліснявою.
Якщо чесно, то я дуже сподівався на те, що ця історія вигадана. Або все перевернули з ніг на голову, переплутавши фото та події. Або ще щось. Що завгодно окрім того, що можна підкреслити однією фразою… «Та це ж якийсь ПИЗД@ЦЬ». Відкрив сайт Офісу президента. Подивився офіційні фотографії. І стало зрозуміло, що ні… не вигадано нічого. Сидять хлопці на візочках. Закутані в ковдри бо на вулиці на травень місяць і слухають потужну річ найвеличнішого полководця сучасності. Скільки вони в тих візочках чекали, коли приїде, а потім вже прийде ВІН, можна тільки здогадатись?!Військові.На візочках.Сидять. Чекають.Коли їм двинуть потужну річ.Хер його знає, як до цього відноситись. У мене з нормальних слів, тільки «в» і «на». Цікаво просто, а хтось з цих, поважних та потужних сидельців Банкової в курсі, про щоденні побутові умови в яких лікуються бійці? Мається на увазі ті, хто не може пересуватись без сторонньої допомоги? Чи є в їх відділеннях зручні інклюзивні душові? Із гарячою водою? Ну щоби можна було ПРОСТО помитися. І не просто також. Хоч щодня приймати душ, тому що це люди! Живі люди. Які на війні прикривали та прикривають вас. Підніміть свої потужні дупи, приїдьте в шпиталь без попередження, та зазирніть в кожну шпарину кожного відділення. Щось мені підказує, хтось буде, мʼяко кажучи здивований. А у когось можуть захитатися погони… І за це, хлопці вам скажуть, дякую. Саме це важливо! Надважливо, бл@дь! А не ваші виступи а-ля постсовкове 9 травня. Бо за день до свята ветерани нах@й нікому не були потрібні. І наступного дня після свята, також! p.s. На коліно перед хлопцями, (як кривлявся на стадіоні), хоч став? Чи всі понти так і залишились на тому стадіоні?