Статистика telegram каналу - @yankiv_law

Логотип телеграм спільноти - YANKIV Bogdan 2024-07-14

YANKIV Bogdan

Кількість підписників:
15978
Фото:
833 
Відео:
25 
Посилання:
912 
Категорія:
Право
Опис:
Керівник - https://YANKIV.com 🔸 Адвокатські та бухгалтерсько-юридичні послуги 💬 http://t.me/YankivBogdan

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала YANKIV Bogdan - @yankiv_law

🏋️‍♀️ Податки на найманого працівника у 2025 році
Мінімальна зарплата - 8000 грн
1️⃣ 22% ЄСВ платить роботодавець поверх зарплати - 1760 грн
2️⃣ 18% ПДФО утримується із працівника - 1440 грн
3️⃣ 5% ВЗ утримується із працівника - 400 грн
Разом витрати при МЗП - 3600 грн
🍀 Роботодавець загалом на 1 працівника потратить - 9760 грн
Працівник на руки отримає - 6160
4000
24-12-31 14:13
Благодійна допомога: як підтримати постраждалих від війни та уникнути оподаткування? 🇺🇦
🤝 Підтримка фізичних осіб під час війни є надзвичайно важливою. У цьому дописі зазначимо, що потрібно врахувати при наданні такої допомоги і як вирішити проблеми з оподаткуванням.
📜 Що говорить закон?
🔹 Благодійна допомога, відповідно до п. 170.7 ПК України, не входить до оподатковуваного доходу за умови дотримання певних вимог.
🔸 Зокрема, не оподатковується допомога:
1️⃣ Без обмежень у сумі:
▫️ Для закупівлі засобів індивідуального захисту, технічних засобів спостереження, ліків, продуктів харчування та інші товарів для фізичних осіб, які постраждали від війни (пп. 165.1.54 ПКУ).
▫️ Оплати медичних послуг, засобів реабілітації та санаторно-курортного лікування.
2️⃣ У межах 500 мінімальних зарплат (станом на 1 січня звітного року) для задоволення побутових та соціальних потреб фізичних осіб:
▫️ станом на 2024 рік – до 3 550 000 грн.
▫️ станом на 2025 рік – до 4 000 000 грн.
❗️ Сума, що перевищує цей ліміт, оподатковується за ставкою ПДФО 18 % (п. 167.1 ПК України).
⚠️ Важливо! Благодійна допомога на підтримку бізнесу (для ФОП чи ТОВ) оподатковується, адже вона не включена до переліку соціальних потреб, затвердженого постановою КМУ.
Як організувати надання допомоги?
🔹 Отримайте від постраждалої особи лист-прохання із зазначенням потреб та підтвердженням її статусу (ВПО, втрати майна тощо).
🔹 Оформіть наказ про надання допомоги, де зазначте:
- ціль, вид та розмір допомоги;
- реквізити отримувача.
🔹 Передачу допомоги зафіксуйте:
- платіжним дорученням (грошові кошти);
- актом приймання-передачі (обладнання).
💡 Таким чином, враховуючи вищезазначені умови, Ви можете надавати благодійну допомогу фізичній особі, яка не буде оподатковуватись.
4700
24-12-30 16:11
ФОП 2025: податки та ліміти
📌 Заголовки всіх новинних стрічок майорять 2025 роком, ми теж не будем виключенням.
Плануємо діяльність ФОП на 2025 рік. Яка остаточна сума податків, які ліміти на 2025 рік.
☑️ У відео конкретні та чіткі цифри, щоб спланувати наступний рік
Всього 5 хв, переглядайте та діліться з друзями 🔗 https://youtu.be/e7ufj1mmTgA
Зображення до поточного посту у каналі "YANKIV Bogdan" - @yankiv_law
6300
24-12-28 14:03
Розглянемо ще одну позицію ДПС щодо прийняття оплат у системі Payoneer. Найцікавіші питання ⤵️
1️⃣ Яка дата буде датою отримання доходів ФОПом: дата надходження в Payoneer, чи дата надходження на валютний рахунок ФОП?
Payoneer – це міжнародна платіжна система, а отже рахунки відкриті у вказаній системі не вважаються рахунками, відкритими у банківських установах. Отже, датою отримання доходів є дата надходження коштів на валютний рахунок ФОП. (На нашу думку, хоча податкова вважає інакше, як у питання # 2)
2️⃣ Яку суму ФОП повинен включати у свої доходи: суму що надійшла від замовника на рахунок Payoneer, чи суму, що надійшла на валютний рахунок ФОП?
У разі отримання суми переказу за інвойсами, на підставі яких здійснюється розрахунок в іноземній валюті за надані послуги, доходом ФОП є сума, визначена в інвойсі, перерахована у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання валюти коштів на акаунт виконавця, відкритий у системі Payoneer.
👀 Однак, мусимо уточнити, що на практиці це неможливо перевірити (оскільки змусити надати виписку з Payoneer неможливо).

3️⃣ Чи буде вважатись, що ФОП виконав свій обов’язок щодо перерахування коштів з рахунку Payoneer на валютний рахунок ФОП до закінчення «звітного податкового періоду», якщо вони будуть списані із рахунку в Payoneer в останній день «звітного податкового періоду», а на валютний рахунок ФОП надійдуть вже в наступному податковому періоді?
Якщо кошти залишаються на кінець звітного податкового періоду на рахунку, відкритому у системі Payoneer, тобто не зараховуються на рахунок, відкритий у банківській установі України для здійснення підприємницької діяльності, або зараховуються на рахунок в Україні, який відкритий для власних потреб, то такі кошти оподатковуються як іноземний дохід за правилами, встановленими для платників податків – фізичних осіб.
Текст ІПК №5192/ІПК/99-00-24-03-03 прикріплюємо в коментарях 🖇
Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.
7600
24-12-27 10:49

Чи платити військовий збір до 20 грудня? ↪️ Суть проблеми полягає в тому, що згідно пп. 1.1 п. 16-1 підр. 10 Р. ХХ ПКУ (ага, дійсно дурна назва статті) військовий збірплатимо з 1 жовтня 24 р. по 31 грудня того року, коли скасують воєнний стан. Проте, законопроектом…

7800
24-12-26 06:47
Чи має право спадкоємець повернути надміру або помилково сплачені суми ЄСВ у разі смерті ФОП? 🧐
🔖 Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 ЦКУ).
Згідно з частиною першою ст. 4 Закону України № 2464-VI платниками ЄСВ є, зокрема, ФОПи, у тому числі ФОПи, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів).
📍 Обов’язковою умовою повернення надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ є заява платника про таке повернення, що подається до контролюючого органу, на рахунок якого сплачено суми ЄСВ, у випадках, встановлених п. 5 Порядку (п. 6 Порядку).
Отже, у разі смерті ФОПа (крім електронних резидентів (е-резидентів) – платника ЄСВ його спадкоємець не має права на повернення надміру або помилково сплачених сум ЄСВ, оскільки у розумінні Закону № 2464 спадкоємець не є платником ЄСВ і на нього не розповсюджуються права та обов’язки платника 🙅‍♂️
Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.
8900
24-12-23 13:50
Мене не взяли в клуб білого бізнесу, а Вас? 🤔
У новому ролику обговорюємо платників податків із високим рівнем дотримання податкового законодавства (саме так юридично вірно називається клуб білого бізнесу)
📌 Обговоримо чому я не зміг попасти у клуб білого бізнесу
📌 Показую як перевірити себе чи є Ви у списку
📌 Обговорюємо детально критерії, яких треба дотриматися, щоб попасти в клуб білого бізнесу
📌 Обговорюємо що дійсно дає включення в клуб білого бізнесу і чи дійсно це комусь потрібно?
Переглядайте та діліться з друзями (10 хв) ↪️ https://youtu.be/r8CdsTcyIVM
Список учасників клубу білого бізнесу - https://tpd.tax.gov.ua/registry
Зображення до поточного посту у каналі "YANKIV Bogdan" - @yankiv_law
10700
24-12-21 17:22
💇‍♀️ Чи може ФОП на 1 групі надавати послуги з нарощення вій?
ФОП 1 групи може здійснювати виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадити господарську діяльність з надання побутових послуг населенню згідно з п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 ПК України.
Перелік побутових послуг визначений у п. 291.7. ст. 291 ПК України, зокрема, до них відносяться послуги перукарень.

🔶
Відповідно до КВЕД ДК 009:2010 послуги перукарень відносяться до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси».

🔶 З аналізу опису КВЕД 96.02 ФОП - платник ЄП 1 групи, який здійснює діяльність з надання перукарських послуг, що належить до КВЕД 96.02, також має право надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу обличчя без використання праці найманих осіб.

Проте, для отримання більш детальної інформації з питань визначення КВЕД ДК 009:2010 та віднесення послуг «нарощення вій» до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» податкова рекомендує звернутися до Державної служби статистики.
✔️ При підготовці використано ІПК 5556/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК.

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Ярута Ірина.
10500
24-12-20 15:11
📑 Чи можна подати уточнюючу декларацію під час/після камеральної перевірки?
Під час проведення контролюючим органом камеральної перевірки платник податків має право подати уточнюючу декларацію (розрахунок) за звітний (податковий) період, який перевіряється контролюючим органом, лише до отримання ним акта камеральної перевірки 📩
⚠️ Однак, якщо за результатами камеральної перевірки контролюючим органом виявлено заниження податкового зобов’язання та вручено платнику податків акт такої перевірки (незалежно від дати отримання платником ППР), то платник не має права подавати уточнюючу податкову декларацію за звітний період, що був охоплений такою перевіркою, оскільки контролюючим органом вже встановлено факт заниження податкового зобов’язання, про що зазначається в акті камеральної перевірки та донарахована сума за результати такої перевірки буде автоматично відображена в інтегрованій картці платника після вручення ППР за умови (!) відсутності інформації про початок процедури адміністративного або судового оскарження.
Нагадуємо, що предметом камеральної перевірки є вся податкова звітність платника податків суцільним порядком 🕵️‍♂️📊
📌 Згідно з п. 76.1 ст. 76 ПКУ камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.
При цьому, згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.
Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.
8900
24-12-19 10:45
Чи може юрособа – платник ЄП надавати фінансову допомогу фізособі? 🧐
💸 Фінансова допомога – допомога, надана на безповоротній або поворотній основі (пп. 14.1.257 п. 14.1 статті 14 ПКУ). 
Поворотна фінансова допомога – сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення 🔁
🚩 Не можуть бути платниками ЄП 3 групи суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними ЗУ № 1909-ІХ «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III ПКУ (підпункт 6 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 ПКУ).
Відповідно до «Класифікації видів економічної діяльності», надання фінансової допомоги належить до коду 64 «Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення». Тому, платник податку, який має код 64 не може застосовувати спрощену систему оподаткування.
Отже, надання фінансової допомоги (поворотної або безповоротної) фізичній особі не є діяльністю у сфері фінансового посередництва, а отже не суперечить вимогам підпункту 6 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 ПКУ.
Водночас, діяльність юридичної особи – платника ЄП 3 групи з надання безповоротної та поворотної фінансової допомоги на постійній основі може розглядатися як надання фінансових послуг ☝🏻
Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.
8300
24-12-13 14:31