Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Open Wine
Додано 14 лип 2024

Open Wine

@wineandspirithack
Кількість підписників: 2 096
Фото: 5
Посилання: 1,110
Опис:
Дегустації🍷та Винні і Гастро Тури 🚌
Джерело

Open Wine | ​​Magnum VS Standard Bottle ⚔️Якщо ми говоримо про тихі (не ігристі) в...

Логотип телеграм спільноти - Open Wine Open Wine @wineandspirithack
1 100 Охват/переглядів 2025-01-24 11:23 Повідомлення №934
​​Magnum VS Standard Bottle ⚔️Якщо ми говоримо про тихі (не ігристі) вина, то різниці між вмістом пляшок 0,187л, 0,375л, 0,75л, 1,5л і т.д. одного й того ж вина з однаковим роком збору врожаю в моменті його виходу на ринок - НЕМАЄ. Тобто, грубо кажучи, все вино розливається з одного чану, питання лише в тому - в яку саме за обʼємом пляшку? До речі, про різні обʼєми пляшок я вже тут якось писав. А от що відбувається після виходу на ринок, залежить від того: а) Чи має відповідне вино потенціал до розвитку і б) Який саме обʼєм пляшки. Якщо потенціалу до розвитку у вина немає - по великому рахунку без різниці, який це буде формат: 0,375л, 0,75л чи 1,5л (це найбільш популярні обʼєми на ринку) - його треба якомога швидше випити чи комусь подарувати. А от якщо потенціал до розвитку все ж є - чим менший обʼєм, тим швидше буде відбуватися еволюція вина у пляшці. Тобто хочете пити зараз більш готове Бароло - пошукайте його в обʼємі 0,375л. Хочете довше зберігати вино - беріть формат 0,75 або краще 1,5л. Чим більша пляшка, тим повільніше та, за свідченнями багатьох експертів, краще (з точки зору результату) відбувається старіння вина. Це пояснюється співвідношенням радіусу горлечка до обʼєму вина у відповідній пляшці - чим воно (співвідношення) менше, тим довше відбувається розвиток, при всіх інших рівних умовах. Якщо ми говоримо про ігристі вина, що виробляється традиційним методом, то ситуація трохи складніша: нам треба враховувати «життя вина» у пляшці під час вторинної ферментації та наявність вуглекислого газу. І ось які відмінності ми маємо: 1. Магнумам зазвичай довше (ніж 0,75л) витримують на осаді в пляшці після завершення другого бродіння. Як правило ми говоримо про + 1-3 роки. Це означає, що магнум буде зніматися пізніше з осаду («дегоржажуватися») і, відповідно, пізніше виходити на ринок, якщо ми говоримо про той самий мілезим чи ту ж саму партію вина в обʼємі 0,75л. 2. Сама витримка на дріжджовому осаді («аутоліз») проходить більш активно саме в магнумі, оскільки більший обʼєм пляшки сприяє більшій поверхні взаємодії вина та осаду. Це призводить до того, що магнуми мають набагато більшу округлість в процесі подальшого розвитку та складність. 3. Наявність вуглекислого газу в пляшці вина. За свідченнями головного винороба Champagne Veuve Clicquot Сіріля Брюна, в магнумі навіть трохи вищий тиск СО2, ніж у пляшці 0,75л. По суті, вуглекислий газ працює, як антиоксидант, уповільнюючи старіння вина та збільшуючи його потенціал до розвитку. Якщо тиск у магнумі трохи вищий, то і супротив оксидації буде трохи більший. 4. Ручний ремюаж (тобто зведення джіжджового осаду на горлечко пляшки) у випадку магнумів і механізований та прискорений ремюаж (проводиться в металевих gyropalette) у випадку стандартних пляшок 0,75л. Тут експерти розходяться в думках: хтось каже, що ручний ремюаж краще і дає цікавіші вина, а хтось - що в смаку ігристого вина це не має відчутної різниці. Слід відмітити, що ігристі вина, що виробляються за традиційним методом та виходять на ринок в будь-якому форматі крім 0,75 і 1,5л, - зазвичай не проходять вторинну ферментацію саме в цій пляшці, це так званий метод «трансферажу», коли після завершення другого бродіння в пляшці 0,75л, вино переливають у інший формат і далі вже випускають на ринок.