Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com

Статистика telegram каналу - @wikimedia_ua

Логотип телеграм спільноти - Вікімедіа Україна 2024-07-14

Вікімедіа Україна

Кількість підписників:
384
Фото:
743 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Книги
Опис:
Підтримуємо і розвиваємо Вікіпедію в Україні, займаємося розвитком інших вікіпроєктів, популяризуємо вільні знання. ▪️Про нас — http://ua.wikimedia.org/ ▪️Новини — https://blog.wikimedia.org.ua/ ▪️Написати нам — info@wikimedia.org.ua

Кількість підписників

День: 0
Тиждень: -3
Місяць: +5
Всього:
384

Середній перегляд на повідомлення

День: +136
Тиждень: +182
ERR: 39.27%
ERR (24): 35.42%
Середній за 30 днів:
151

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Вікімедіа Україна - @wikimedia_ua

💡Чи може бути Вікіпедія інструментом для навчання?
Минулого тижня ми провели офлайн-тренінг разом з ГС «Освіторія» у Києві — розповіли учасницям, як влаштована Вікіпедія, і як можна використовувати її в освітньому процесі.
Крім періодичних тренінгів, маємо постійний онлайн-курс «Вікіпедія для навчання» на платформі Prometheus. За результатами курсу освітян(к)и можуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 15 годин.
▪️Пройти курс
▪️Детальніше про проєкт
48
25-04-16 08:07
​​🇸🇪 Нещодавно ми вже трохи розповідали про робочу зустріч партнерів спільного шведсько-українського проєкту “Open GLAM in Ukraine” у Стокгольмі.
Зараз консультантка проєкту «Вікімедіа Україна» Світлана Вислінська підготувала детальний звіт про те, як пройшла зустріч, про виступи учасників та учасниць та багато цікавого.
🔗Прочитати його можна у блозі за посиланням
100
25-04-14 10:29
👩‍🎨Перші підсумки марафону «(Не)відомі жінки у Вікіпедії. Мисткині»

З 12 по 30 березня 2025 року в українській Вікіпедії тривав марафон «(Не)відомі жінки у Вікіпедії. Мисткині». Його мета — висвітлення досягнень жінок у мистецтві та популяризація їх внеску в історію та культуру світу. Учасники й учасниці створювали та покращували статті про видатних мисткинь, допомагаючи зменшити гендерний дисбаланс у Вікіпедії.
Зараз триває оцінювання статей, а поки ми можемо поділитися з вами загальними результатами.
У марафоні взяли участь 35 учасників та учасниць, які разом створили або суттєво доповнили майже 100 статей.
Щоб підтримати якість конкурсних статей, ми ввели важливі оновлення:
▪️Кожен учасник міг подати на конкурс не більше п'яти нових статей, але доповнювати вже наявні статті без обмежень.
▪️За статті, які отримають статус «Доброї» до 30 квітня, передбачена додаткова нагорода.
▪️Для отримання сувенірів потрібно було створити або суттєво доповнити принаймні дві статті.
▪️Статті з невичитаним машинним перекладом не допускалися до участі.
Наприклад були створені статті про Світлану Луців (позивний «Відьма») — українську мисткиню, громадську діячку, учасницю російсько-української війни та Маргариту Білокіз — українську оперну та камерну співачку, мецо-сопрано.
А також статті про мисткинь з інших країн — Джун Луїз Сквібб — американську акторку, одна з найстарших номінанток на премію «Оскар» в її історії, вона здобула номінацію у 84-річному віці та Лорен Джарегі — американську співачку та авторку пісень, яка здобула популярність як учасниця жіночої групи П'ята гармонія, яка стала однією з найбільш продаваних жіночих груп усіх часів.
У межах марафону відбулися три вебінари:
🔹16 березня — запис
🔹20 березня — запис
🔹27 березня — вебінар про створення «добрих» статей — запис
Нам важлива не лише кількість, а й якість створених статей. Тому ми запрошували патрульних до перевірки конкурсних статей, щоб забезпечити їхню відповідність правилам Вікіпедії.
Дякуємо всім, хто долучився, вже за кілька тижнів ми будемо готові назвати найкращі статті! Ваша участь допомагає зробити інформацію про жінок у мистецтві більш доступною та помітною.
141
25-04-11 11:47
​​📊Підсумки Тижня психічного здоров'я у Вікіпедії 2025
З 17 по 30 березня 2025 року пройшов Тиждень психічного здоров'я у Вікіпедії — ініціатива, спрямована на покращення якості та кількості статей, пов'язаних із психічним здоров'ям, психологією та психіатрією. Цей тематичний тиждень об’єднав небайдужих людей, та дозволив розширити доступ до достовірної інформації українською мовою.
Протягом двох тижнів 22 учасника та учасниці активно створювали та покращували статті, що висвітлюють психічні розлади, методи терапії, профілактику та інші аспекти психічного здоров'я. Завдяки їхній роботі Вікіпедія поповнилася 102 новими або значно доповненими статтями.
Наприклад, статті про книги на тему психічного здоров’я «Чому варто жити далі» — книга британського письменника та журналіста Метта Гейґа, яка посіла першу сходинку у списку бестселерів за версією газети «The Sunday Times» та була в топ-10 кращих видань Великої Британії протягом 46 тижнів та книга «Дива на Кленовій горі» — роман Вірджинії Соренсен, який отримав медаль Джона Ньюбері за видатні досягнення в американській дитячій літературі.
Також створена стаття на тему «Токсичний позитив» — це стан коли людина знецінює та пригнічує свої справжні емоції, потребує від себе та близьких завжди посміхатися та «триматися», зміщуючи фокус з вирішення проблем та проживання різних емоцій — від щирої радості до горя. Це може призводити до власної незадоволеності, постійного вигорання, панічних атак, депресії тощо.
«Фантомна кінцівка» — це відчуття, що ампутована або відсутня кінцівка все ще прикріплена. Люди з ампутованими кінцівками іноді відчувають, ніби вони жестикулюють, відчувають свербіж, посмикування або навіть намагаються підняти речі.
У межах Тижня психічного здоров’я ми провели вебінар, присвячений редагуванню статей про психічне здоров'я, де учасники та учасниці отримали корисні поради та підтримку.
Також до Тижня психічного здоров’я долучились випускниці курсу редагування Вікіпедії для нейровідмінних людей.
Тематичний тиждень проходив за підтримки громадської організації «Вікімедіа Україна» та проєкту «Психічне здоров'я для України».
За результатами Тижня планується створити постійний проєкт у Вікіпедії «Психічне здоров'я», що дозволить і надалі розвивати цю тему та залучати нових редакторів та редакторок.
Попереду ще багато роботи, тож запрошуємо всіх охочих продовжувати редагувати Вікіпедію та робити інформацію про психічне здоров'я доступнішою для кожного!
136
25-04-10 12:00
🥈🇺🇦 Друге місце міжнародного етапу «Вікі любить пам'ятки» здобула українська світлина з видом на червоний корпус КНУ ім. Тараса Шевченка!
Автор — Олександр Рижков. Фото датоване 12 січня 2022 року
🔸 «Відкритий план фотографії робить її дуже вражаючою, рівень різкості, симетрія та робота з кольором, що ідеально підкреслює червону будівлю посеред порожнього та засніженого міста», — прокоментувало журі міжнародного етапу.
🔹 «До цього Україна вже потрапляла до топ-3 міжнародного конкурсу: у 2014 році світлина Костянтина Брижниченка із зображенням Святогірського монастиря (Донецька область) посіла 1-ше місце; у 2021 році панорама блакитної кімнати у палаці Самчики (Хмельницька область), авторства Сергія Зиська посіла 3-тє місце. Нам як організаторам дуже приємно, що світлина із українського етапу отримала міжнародне визнання. Ми дуже сподіваємося, що 2025 року ще більше учасників та учасниць візьмуть участь, адже українська культурна спадщина тепер постійно під загрозою російських ракет та дронів, тож нам потрібно і привертати увагу світової громадськості, і документувати наші пам’ятки», — поділилася Ольга Мілянович, прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна», членкиня організаційного комітету «Вікі любить пам’ятки».
🏆 Світлина також перемогла в українському етапі, повний список переможців української частини стане відомим у квітні—травні. Ця робота стала переможцем у номінації «Найкраще фото Києва 2024 року» в українській частині конкурсу, і це вперше фото КНУ перемагає у Києві
Чекатимемо ваших фото памяток України вже цієї осені на конкурсі!
Детальніше про все розповідаємо у блозі за посиланням
115
25-04-09 10:50
​​Війна невпинно забирає життя найкращих. 25 березня 2025 року під час виконання бойового завдання у Донецькій області загинув дописувач Вікіпедії Автоном Бунтар (позивний — Юзеф).
Автоном редагував Вікіпедію під власним іменем. На його сторінці користувача вказано, що він народився 11 вересня 1990 року, у Вінниці.
За словами дописувача Вікіпедії, знайомого Автонома, той був «талановитим музикантом, любив панк-рок. Чоловік мав активну громадську позицію, учасник Євромайдану. Він одразу після революції долучився до Антитерористичної операції. А з початком повномасштабного вторгнення деякий час волонтерив, після чого служив у 120 бригаді територіальної оборони. А опісля долучився до 12 бригади спеціального призначення “Азов”...
Автоном не був дуже активним дописувачем, його першу створену статтю про вінницький гурт “The NiNeYa” взагалі вилучили, але він продовжував редагувати статті про музику. 1 лютого 2022 року він створив статтю про вигадану расу популярної рольової системи Dungeons & Dragons… А вже 24 лютого розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну. Ми ніколи не будемо знати й не зможемо оцінити всього того, що не зроблять, не напишуть, не досягнуть усі наші військові та цивільні, яких забрала війна чи її наслідки».

Бунтар Автоном Максимович загинув поблизу села Новоспаське Бахмутського району Донецької області.
Висловлюємо свої співчуття рідним та близьким.
У Автонома залишилася дружина Весна та син Аскольд, для підтримки яких друзі організували збір коштів
140
25-04-08 14:31
💃 Долучайтеся до марафону з нагоди Міжнародного дня ромів!
З нагоди Міжнародного дня ромів, який відзначається 8 квітня, Вікімедіа Сербія та Wikimedia CEE Hub запрошують долучитися до створення та поліпшення статей у Вікіпедії, присвячених історії, культурі та ідентичності ромських спільнот.
Попри багату культурну та історичну спадщину, роми досі стикаються з дискримінацією у сфері освіти, працевлаштування, охорони здоров’я та соціальних послуг. Цей марафон має на меті підвищити видимість ромських спільнот у вікіпроєктах і сприяти більшій рівності.
Окрім Вікіпедії, ви також можете долучитися до редагування Вікіданих та Вікіцитат.
Щоб взяти участь у міжнародному марафоні, вам потрібно в період до 15 квітня перейти на сторінку з запропонованими темами та обрати тему, яка вам цікава: наприклад, люди, музика кіно і т.д. Після цього створіть або покращіть статтю в українській Вікіпедії. (Дізнатися, чи є стаття у Вікіпедії українською із списку пропонованих, можна в колонці «uk» справа у табличці). Також можете додати себе до списку учасників та учасниць марафону.
💡 Минулого року понад 200 учасників створили 903 нові статті та покращили 92 статті в понад 20 мовних розділах Вікіпедії, а також доповнили 260 елементів у Вікіданих.
Запрошуємо вас долучитися та зробити свій внесок!
Марафон триватиме до 15 квітня
📎 Детальніше про марафон читайте на його сторінці
🔸 Зверніть увагу: «Вікімедіа Україна» не організовує цей марафон і не відзначатиме активних учасників та учасниць. Якщо маєте запитання чи потребуєте додаткової інформації, звертайтеся до міжнародних організаторів, наприклад, на сторінці обговорення проєкту.
131
25-04-08 08:33
🏛️Зустрічайте наступних переможців у номінації «Найкраще фото регіонів України» в українській частині «Вікі любить пам’ятки» за 2024 рік.
🏅Найкращою світлиною Одеської області 2024 року стало фото наріжного еркера палацу Абази в Одесі. Автор — Павло Шубарт
🏅Світлиною-переможцем Полтавської області стало фото Покровської церкви у селі Плішивець. Автор — Андрій Мозговий
🏅Найкращим фото Рівненської області 2024 року стала світлина з видом на замок князів Острозьких-Любомирських у Дубно. Автор — Роман Бречко
🏅Найкращою світлиною Севастополя 2024 року стало фото комплексу некрополя Херсонесу Таврійського. Автор — Анатолій Джигир
🏅Світлиною-переможцем Сумської області стало фото інтер’єру обласної філармонії (колишня будівля Дворянського зібрання). Автор — Андрій
🏅Найкращим фото Тернопільської області 2024 року стала світлина з видом на Василіянський монастир у Бучачі. Автор — Роман Бречко
Вітаємо переможців!
Зображення до поточного посту у каналі "Вікімедіа Україна" - @wikimedia_ua
Зображення до поточного посту у каналі "Вікімедіа Україна" - @wikimedia_ua
Зображення до поточного посту у каналі "Вікімедіа Україна" - @wikimedia_ua
Зображення до поточного посту у каналі "Вікімедіа Україна" - @wikimedia_ua
Зображення до поточного посту у каналі "Вікімедіа Україна" - @wikimedia_ua
Зображення до поточного посту у каналі "Вікімедіа Україна" - @wikimedia_ua
188
25-04-04 17:35
​​📚 Беріть участь у міжнародній акції «Кожній книзі — свій читач» 2025
До 30 квітня 2025 року у Вікіпедії триває міжнародна кампанія «Кожній книзі — свій читач» (#EveryBookItsReader), спрямована на покращення статей про книги, літературні твори, письменників та письменниць, літературні нагороди тощо.
В українській Вікіпедії ми зосередимось на покращенні статей про все, що пов’язано з літературою. Наприклад, статті про книги, їх авторів та авторок, літературні премії тощо.
Щоб взяти участь в акції до опису редагування обов’язково додайте гештеґ #КожнійКнизіСвійЧитач або #EveryBookItsReader.
👩‍💻На сторінці конкурсу ви знайдете невеликі списки коротких статей до покращення про письменників та письменниць, поетів та поетес, українські та інші книги. Також окремо винесено списки авторів(-ок), творів та персонажів(-ок), статті про яких ви можете створити.
Обирайте тему, яка вам подобається, і робіть свій внесок!
Також ми запланували два вебінари, де ми розповімо, як створювати та редагувати статті:
🔹9 квітня о 16:00
🔹17 квітня о 19:00
Зареєструватись можна за посиланням
Але щоб почати, не треба чекати вебінару; поки ви можете випробовувати свої сили, ознайомившись з відеоінструкціями з роботи у Вікіпедії, які допоможуть на всіх етапах: від реєстрації до написання статті.
Усі, хто суттєво покращать принаймні дві статті, отримає сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна».
🔸Детальніше на сторінці кампанії
166
25-04-03 12:26
​​📘 Долучайтеся до вичитки творів Еміля Золя
З 2 по 22 квітня долучайтеся до тематичного тритижневика у Вікіджерелах присвячений Емілю Золя.
Цього року Еміль Золя святкує 185-річчя від свого народження. Цей французький письменник став засновником натуралізму у літературі. Золя прагнув відтворити життя з науковою точністю, досліджуючи вплив спадковості та середовища на людину. Його твори мають соціально-критичний характер, адже він відкрито показував проблеми суспільства, зокрема нерівність, бідність і моральний занепад.
✍️ Стиль Золя відзначається документальною точністю, детальними описами й натуралістичною образністю, що включає навіть фізіологічні деталі. Його головний жанр — натуралістичний роман, часто у формі великих серій, як-от цикл про Ругонів, у якому він через покоління однієї родини відтворив історію Франції XIX століття.
У 1930-ті роки його твори активно перекладало Державне видавництво України. Але також є і переклади українською початку XX століття. Ми ж підготували ті твори, які перебувають у суспільному надбанні України та США.
📚 До вичитки спільноті пропонуються: «Жерміналь», «Гроші», «Доктор Паскаль», «Людина-звір», «Люрд», «Мрія, Плодючість», «Провина абата Муре», «Радість життя», «Розгром», «Сторінка кохання», «Щастя Ругонів», «Смерть Олівіє Бекайля», «Повінь».
Тритижневик проходить за підтримки та сприяння Вікімедіа Україна.
Усі найактивніші учасники отримають приємні нагороди.
📎 Детальніше про акцію на її сторінці
156
25-04-02 13:29