Фахівці дослідили характер ушкоджень, зокрема, обладнання обʼєкта критичної інфраструктури, який був однією із цілей ворога під час атаки на столицю 3 лютого. Йдеться про Дарницьку ТЕЦ. Ця ТЕЦ забезпечувала теплопостачання, зокрема, у частину будинків у Дарницькому та Дніпровському районах — у понад 1100 багатоповерхівок. У цих будинках уранці 3 лютого злили воду в системах опалення, щоб уникнути розмерзання. Наразі висновки фахівців такі, що обʼєкт отримав критичні ушкодження і на відновлення його систем та обладнання знадобиться не менше двох місяців. (Якщо не буде наступних нищівних ударів ворога). Зі списком будинків, яким до відновлення пошкодженої ворогом Дарницької ТЕЦ теплопостачання подати, на жаль, неможливо, можна ознайомитися тут: https://kyivcity.gov.ua/budynok_ta_komunalni_posluhy/budinki_de_vidsutnye_teplopostachannya_cherez_poshkodzhennya_darnitsko_tets/ Місто розгорнуло додаткові опорні пункти обігріву в школах мікрорайонів, будинки яких залишилися без тепла. Додаткових пунктів, які підключили до мобільних котелень, і де можна перебувати і вдень, і вночі, зокрема, в Дарницькому районі наразі 5, у Дніпровському — 4. (Окрім тих, які там працювали раніше).Також 36 додаткових пунктів обігріву розгортає ДСНС у Дарниці та 27 пунктів — у Дніпровському районі.З адресами пунктів можна ознайомитися на офіційних ресурсах РДА, міської влади та ДСНС. Зокрема тут: https://kyivcity.gov.ua/bezpeka_ta_pravoporiadok/blekaut/punkti_obigrivu_scho_rozgornuti_u_stolitsi/ Зазначу, що ДТЕК організовує максимально лояльні в нинішній ситуації графіки подачі електрики для будинків без тепла в Дарницькому і Дніпровському районах.
Віталій Кличко: Київ визначив у кожному районі міста опорні пункти обігріву (незламності) У них, у разі потреби, зможе залишатися ночувати велика кількість людей. У пунктах облаштують місця для ночівлі, забезпечать їх пристроями обігріву (мобільними котельнями), харчуванням, засобами гігієни.Столиця, у звʼязку з дуже складною ситуацією в енергетиці, і розуміючи, що ворог, з великою вірогідністю, продовжить атакувати критичну інфраструктуру міста і країни, готується до реагування на різні сценарії розвитку подій.До мешканців я звертаюся і говорю чесно: ситуація вкрай складна і це може бути ще не найскладніший момент.Зробіть запас продуктів, води, необхідних ліків. Хто ще має варіанти виїхати за місто, де є альтернативні джерела живлення й тепла, не відкидайте їх. А до роботодавців: організувати гнучкі графіки роботи і, за можливості, перевести працівників на дистанційну роботу.У кожному районі міста перша ланка реагування, яка оперативно збирає інформацію, організовує роботу на місці в координації з міським штабом, – це районна держадміністрація. Райони на місцях зараз повинні чітко зосередитися на складних, але життєво важливих для людей питаннях, які ми розвʼязуємо спільно, всі разом! І повинні всі працювати злагоджено. Плани й алгоритми дій у різних можливих ситуаціях зараз обговоримо на штабі з головами районів. Підкреслю, сьогодні всі міські служби, департаменти КМДА працюють 24/7, щоб забезпечити життєдіяльність міста в умовах надзвичайної ситуації. Цілодобово продовжують працювати комунальники, щоб забезпечити киян необхідними послугами. Працюють лікарні і соціальні заклади.Ми вистоїмо! Як би складно не було!
⚡️Через похолодання та можливі ворожі обстріли енергосистеми просимо киян завчасно подбати про власну безпеку та комфорт✔️Міські та комунальні служби вже працюють у посиленому режимі й підготували додаткові алгоритми реагування на випадок перебоїв з енергопостачанням.✔️Житловим організаціям надали рекомендації щодо стабільної роботи будинкових систем теплопостачання в разі позаштатних ситуацій у період морозів.✔️Також до роботи підготували 69 мобільних котелень. За потреби вони забезпечуватимуть автономне теплопостачання лікарень, пологових будинків, закладів соцзахисту та інших критично важливих об’єктів.🫶Водночас просимо й кожного з вас підготуватися заздалегідь – це допоможе легше пройти можливі позаштатні ситуації.📍Знайдіть на мапах найближчі укриття, пункти обігрівутабювети й збережіть собі адреси, щоб у разі потреби швидко зорієнтуватися.🔋Перевірте заряд павербанків і портативних зарядних станцій, підготуйте ліхтарики, лампи на батарейках або акумуляторах, свічки, сірники, запасні батарейки.🧥Подбайте про теплі домашні речі й ковдри, а також про утеплені місця для ваших домашніх улюбленців🐕🐈⬛💦Зробіть запас питної, технічної води та їжі тривалого зберігання, яка не потребує електроенергії для приготування.🏠За можливості утепліть оселю: заклейте стики вікон, перевірте ізоляцію та розмістіть теплоізоляційний матеріал між стіною й батареєю.🙏Будь ласка, слідкуйте за офіційними повідомленнями міської влади та бережіть себе й близьких.↪️Більше рекомендацій, як підготуватися до можливих знеструмлень – на kyivcity.gov.ua.
Активно йде дискусія, навіть у моєму оточенні, чи провалив ЄС перевірку суб'єктності на саміті?Моя позиція — ні, і я аргументую, чому так думаю:Межею провалу було б перенесення розгляду фінансування на наступний саміт. Це б теж, насправді, не стало б катастрофою, але стало б перешкодою/нереалізацією можливостей і демонстрацією з боку європейських партнерів нерозуміння положень справ, потреб і наслідків від зволікань. Але цього не сталось.Не сталось, також, різкого зменшення об’ємів фінансування. Для прикладу: до об’єму «підтримання трусів», де було б достатньо в такому разі 18 млрд євро на 2026 рік з урахуванням вже погоджених старих програм на той рік, а не 90 млрд на 2026–27 роки.Репараційний кредит як ідея виник же в середині року на тлі неможливості через блок таких, як Угорщина, знайти необхідне фінансування для України на наступні роки. Плюс, нагадаю, грає фактор у 2026 році як відсутність макрофінів від США. А ще потреба Європи компенсувати об’єми відсутності прямої військової допомоги від США (де Європа успішно впоралась в цьому році теж).Тоді було вирішено спробувати радикальний крок, який не потребував би одностайності, але мав низку інших ризиків. І то, нагадаю, що технічно це була не конфіскація, а заміна готівки на гарантії (цінні папери) країн ЄС.Так, у разі реалізації цієї ідеї були б більші об’єми — до 90 млрд додавалось технічно ще 100 млрд на військово-технічні замовлення у наступні 2–3–5–10 років. Мінус такої ж ідеї теж є: таке провернути можна лише раз, і це позбавить коштів на відбудову чи можливості наступних запозичень під ліквідність цих коштів, якщо буде чергова потреба. І головне — це ризик політичної кризи в ЄС (чого адекватні українці не мають воліти), плюс підставитись під удар США, бо Кремль гарно і вчасно спрацював з ідеєю «продати» активи американцям.Але готовність Брюсселя (в плані Єврокомісії) і провідних країн, у першу чергу німців, йти до кінця і спровокувала саме те, що Орбан і Ко зняли блокування для інших механізмів підтримки України. Ймовірно, через отримання рекомендацій із США і Кремля з розумінням, що «таки можуть, і що більша частина ЄС таки піти на це».Зі зняттям блоку Орбаном (готовністю знову вийти із зали під час узгодження спільного боргу) відпала і потреба в ризику вищої категорії.Тож якраз ЄС продемонструвало суб’єктність у трьох проявах:Перший — розуміння, що рішення фінансування для України треба тут і зараз. І це відображається в заявах про можливість «продовжити саміт наскільки треба».Другий — готовність більшої частини ЄС йти на ризик і йти до кінця, що і стало зрештою причиною зняття Орбаном блоку із механізму запозичень, які як альтернативний варіант були заблоковані до цього. Навіть попри те, що за спиною угорського прем’єра був Кремль та Вашингтон, що втручався у процеси.Нагадаю, що першочергова ідея Кремля була в тому, щоб Орбан блокував спільні запозичення, які потребують одноголосності, а вагомість ризиків мала б заблокувати репараційний механізм в ЄС. Але готовність більшості таки йти на ризик з репараційним на ділі й спровокувала необхідність «відкрити Орбана», бо тиск на «закриті двері» став критичним. Це ж у процесі і стало можливим завдяки прояву суб’єктності/характеру ЄС, а не відсутності.Третій — збереження розширених бюджетів. Технічно весь тягар наданих кредитів лягає на ЄС. Але попри це рішення ЄС не скорочує об’єм Україні до мінімально необхідних 18–20 млрд, а фіксує розширені потреби у 45 млрд на рік, які включають розширені військові потреби України та контрактування початку року.Тож у підсумку, якраз для мене, насправді саміт є проявом процесу світоглядної зміни в Європі, де у разі потреби й досягнення результату готові йти на ризик, тиск, юридичні хитрощі з розумінням вищої стратегічної мети. Тож рішення є балансом між обґрунтованою потребою, можливістю та межею доцільності ризику.Resurgam ➰ Приєднуйся
🤔НЕ ІНЦИДЕНТ З БПЛА В ПОЛЬЩІ?! А російські БПЛА атакували територію Польщі, ЄС і НАТО❗️👉Бажаю нашим партнерам скорішого переходу від ЗАПЕРЕЧЕННЯ до кожної з наступних з пʼяти стадій прийняття неминучих змін!👉Тому що інцидент з БПЛА, це коли один дрон, можливо розвідувальний, випадково опинився на території на відстані кілька кілометрів, метрів, відповідно, на вашій території. А не Коли це... майже десяток бойових дронів з начинням бойовим, які мають відповідну можливість нести ураження. 👉Якщо я правильно пам'ятаю, зі ЗМІ була вже новина про те, що постраждав як мінімум один будинок в Польщі, точно було влучення. Тому про який можна говорити інцидент, про яке можна говорити випадковість. 👉Тут більше мова йде про те, що робить НАТО для того, щоб на їхню територію не проникали відповідні дрони, ворожі об'єкти і, зокрема, наскільки ефективно працює ППО Польщі та авіація. Як ми зрозуміли, що Польща змушена була залучати навіть союзну авіацію, союзників, для того, щоб збити всього з десяток дронів.
⚡️Дії центральної влади зменшують доходи Києва на близько 8 мільярдів гривень,які мали б бути спрямовані на потреби киян — зокрема, укриття в навчальних закладах,зарплати освітянам чи добудову об’єктів інвесторами "Київміськбуду"❗️👉Це черговий вибірковий підхід уряду. Держава і так залишає Києву лише 40% ПДФО,замість 60%,а тепер ще й забирає 10% податку на прибуток банків. Ми не розуміємо, куди підуть ці кошти. Чи підуть вони хоча б на оборону,якою держава має в першу чергу опікуватися,ось питання👉Такі рішення не лише послаблюють столицю фінансово,але й фактично згортають реформу децентралізації,яка передбачає більшу фінансову автономію місцевого самоврядування👉Таке рішення є недружнім кроком щодо столиці,її мешканців та місцевого самоврядування загалом.Воно підриває основи фінансової незалежності міста,яку було досягнуто в межах децентралізаційної реформи,й фактично нівелює саму ідею децентралізації як гарантії самостійності міст та територіальних громадhttps://vechirniy.kyiv.ua/news/117277/
🫡 951-ий день… Вітаю з Днем Захисника і Захисниці України! Зі святом всіх причетних! Героям слава❗️👉Ми всі прагнемо свободи та незалежності. Захисники і Захисниці їх щоденно виборють, ціною власного життя.👉Сьогодні я хочу поділитися своєю історією - це передувало моєму добровільному вступу до тероборони ЗСУ.👉Ще з юності історія козацтва вплинула на моє прийняття патріотизму та захисту рідної землі. Їх цінності та ідеї поступово стали й моїми! Я організовував націонал-патріотичні вишколи, став активним учасником обох Революцій: Помаранчевої та Гідності.🇺🇦Нині я служу в Збройних Силах України. Я гордий, що можу бути частиною великої команди. З 2022 року були і передова, і навчання інших керувати дронами, і планування стратегії аеророзвідки. 😎Сьоголні в лавах механізованої бригади. Завжди прагну залишитися сильним і вірним своїм обов’язкам.👉Вітаю всіх Захисників і Захисниць України зі святом! Слава Героям! Вічна пам’ять тим, хто на щиті!Підписуйтеся на телеграм канал👇https://t.me/+auj7sato4sc0YjFi