🔥Десант із гелікоптерів ― воїни ГУР нищать загарбників на Харківщині Ексклюзив від бійців “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України з Куп’янського напрямку фронту ― за час весняної операції, спрямованої на руйнацію спроб російських окупантів переправитися через Оскіл та розширити плацдарм на правому березі річки, спецпризначенці воєнної розвідки знищили та уразили близько 600 ворожих підземних укриттів, 9 польових складів БК і 8 переправ. 💥Серед знищеної техніки загарбників ― 49 гаубиць і гармат, 17 автомобілів і мотоциклів, 3 човни, 2 артилерійські установки та 2 танки. Завдані московитам втрати особового складу ― 439 вбитими та пораненими. Шестеро загарбників взято в полон. 🎥У відео ― ключові епізоди бойової місії “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України: • повітряний десант, штурм і зачистка ворожих позицій; • “вогненні” кадри від артилеристів та мінометників; • віртуозна ліквідація окупантів від майстрів FPV; • епізоди диверсій в тилу ворога: засідка, знищення, поповнення обмінного фонду; • робота водіїв та бойових медиків у “червоній зоні”. 💪Комплексну операцію здійснюють воїни підрозділів “Юнгер”, “РДК”, “Братство”, “Nobody”, “Стугна”, “Химера”, “Paragon”, “БДК”, “Сибірський Батальйон”, “Аратта”, “1514”, “Art Division”, “First Line”, “Raven Group”, які входять до складу “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України. Збройна боротьба триває! 🇺🇦Слава Україні! ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
🇺🇦Група з чотирьох штурмовиків 2-ї механізованої роти «Hydra»🇺🇦2-го механізованого батальйону🔰3-ї ОШБр вирушає проводити зачистку позицій противника в посадці, ймовірно поблизу села Надія (Луганська область).🪖 Русня одразу ж намагається обстрілювати бійців з мінометів, артилерії, а також скидами з «пташок». 🔫 Обережно просуваючись двійками, штурмовики прострілюють і закидують ворожі «нори» гранатами, ліквідуючи окупантів. З командного пункту кваплять і попереджають, що ворог починає активніше застосовувати дрони, — і невдовзі один із штурмовиків отримує поранення від скиду. 🚀 Перша двійка продовжує зачистку, над нею знову кружляють ворожі дрони зі скидами. Згодом ворожий FPV-дрон прилітає в район іншої двійки, але наслідки удару залишаються невідомими. Після цього автор відео отримує поранення внаслідок мінометного обстрілу і поспіхом повертається назад, у той час як ворог знову намагається вразити його скидом. 🚫 Урешті-решт бойове завдання було виконано — позиції у ворога вдалося відбити, і група змогла на них закріпитися.🎞 Дивитися на YouTube (4К)🇺🇦 Підписатися | Донат | Чат
86 днів оборони. 1096 днів полону.Три роки тому, 20 травня 2022 року, Маріупольський гарнізон виконав наказ вищого командування і вийшов у полон.Перед цим — майже три місяці оборони в повному оточенні, без сну, без достатньої кількості медикаментів та їжі, під постійним вогнем.Це більше, ніж оборонна операція. Це був момент, коли існування держави висіло на волосині. Коли російська армія розраховувала захопити країну за кілька тижнів — Маріуполь тримався майже три місяці. Відтягнув сили. Зламав темп наступу. І змусив ворога змінити плани.Це була одна з найжорстокіших битв повномасштабної війни. І одна з найважливіших. Маріупольський гарнізон став стіною, яку не змогли проломити ані ворожі танки, ані авіабомби.20 травня — день, коли битва за Маріуполь перейшла у нову фазу. Фазу полону. Боротьби без зброї.За ці три роки багато чого змінилося. Фронт перемістився. «Азов» виріс, зміцнів, загартувався. Незмінним лишається одне: ми щодня приймаємо бій на фронті заради них — наших полонених побратимів.«Азов» був, є і завжди буде силою, яка не залишає своїх.Ми пам’ятаємо кожного. Боремось за кожного.І ніколи не назвемо цю історію завершеною, поки останній наш боєць не ступить на вільну землю.
#фільм😉 Частина №1. Документальний фільм «Волат. Життя на нулі» присвячений білоруському добровольцю з батальйону імені Кастуся Калиновського Павлу Суслову, який брав участь у російсько-українській війні з 2016 року й загинув 16 травня 2022 року, підірвавшись на міні ПОМ-2 під час визволення українського села від російських окупантів.🎥 З цього фільму ви зможете побачити п’ять днів життя, записані на GoPro та телефон іншого білоруського добровольця — «Руха» — перед підготовкою активної фази контрнаступу на Херсонщині. Групі «Руха» було поставлено завдання утримувати позиції на території залізничної станції Калініндорф, у той час як «Волат», будучи командиром роти, ходив зі своїми бійцями в пішу розвідку до позицій противника. Також ви побачите трохи побуту бійців на позиціях, кілька розмов з українськими військовими та те, як білоруські добровольці перечікували ворожі обстріли в окопах. 🫡 На жаль, «Бреста», якого також можна побачити в цьому відеоматеріалі, більше немає серед живих. Він загинув 26 червня 2022 року в битві за Лисичанськ на Луганщині. 🇺🇦 Натомість «Жерар» нині є командиром білорусько-українського підрозділу «Тур» у складі 🇺🇦 225-го ОШП. Події, показані у відео, відбувалися поблизу села Зелений Гай Херсонської області з 7 по 12 травня 2022 року.🎞 Дивитися на YouTube (4К)🇺🇦 Підписатися | Донат | Чат
🔍 Складнощі верифікації: падіння ролі OSINTу та боротьба з ворожою пропагандою. Кейс Багатир🔎 Останнім часом стає все складніше верифіковувати просування ворога, оскільки кацапи поставили на конвеєр захід груп з 2-3 осіб противника виключно для встановлення прапора. Звісно, для цих груп це часто акція з єдиним кінцем. Саме така група зайшла на підстанцію на північно-західних околицях Багатиря.🇷🇺 Кацапи намагаються за рахунок пропаганди та подання вивішеного прапора, підтвердити об'єктивний контроль над тією чи іншою територією. Коли таких акції десятки за день, то перевірити кожен не реально. В більшості — це просто заходи в тил і вивішування, але само собою є факти реального просування противника.🔄 Відповідно все частіше роль OSINTу зводиться до сигналу перевірки того чи іншого просування кацапа. Іноді на це йде пару хвилин, а іноді цілі дні чи тижні. Є випадки, коли противник дійсно бере під контроль якусь ділянку, але вже за пару днів його вибивають дронами, а наші сили не проводять закріплення.🏚 Інший момент — це контроль над населеним пунктом. Ворог намагається дійти до околиць і заявити про окупацію, а наші ховають в підвалі дві людини і подають нагору про "не втрату села". Нам якось розповідали як за два місяці після окупації Новогродівки, до наших вийшло два солдата Сил Оборони, які весь час були в Миколаївці, що східніше міста, і через голод вже вирішили пробиватися до своїх.📋На даному прикладі в нас чимало підтверджень відсутності контролю противника не просто над Багатирем, а й над якоюсь його частиною. Але це не заважає кацапу прямо в ці хвилини зайти в село, сховатися за стіною і зняти відео власної присутності. Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
Ворог готувався до цього штурму близько 3 тижнів. росіяни накопичували техніку та особовий склад для масованого удару. Застосувавши 13 одиниць броньованої техніки ворог не отримав жодного результату та не зсунув лінію фронту ні на сантиметр👊Протягом всього активного періоду штурмових дій 27 березня з 06 по 10 ранку противник здійснював активне вогневе ураження артилерією, мінометами, РСЗВ, скидами, ФПВ та КАБ. Близько 13:00 здійснив повторні спроби ШД без використання техніки. Орієнтовані втрати противника: 60 – 200, 28 – 300, 12 броньованих бойових машин та 1 танк.Не забувайте, що в кожному FPV з цього відео є частинка ваших грошей! Частинка, яка зберегла життя. Тому не забувайте ставати друзями ДШВ та підтримувати 77 бригаду за посиланням: https://druzi.mil.gov.ua/?directions=77-okrema-aeromobilna-brigada Відбити наступ ефективно вдалося завдяки постійній планомірній праці. Навіть коли не відбувається активних дій з боку ворога - усі підрозділи в бойовій готовності та роблять планові завдання!
По Курской областиПока россияне бегают по Судже-2 (мы так прозвали часть города с жд-станицей за мостом от рынка), читал тут намедни статью от ISW о том, что причиной падения украинских позиций в Курской области является отключение американской помощи в плане спутниковой разведки. Ну, надеюсь это ИПСО направленное в сторону наших партнеров(неимеющее под собою почву, так как на такой короткой дистанции было бы сложно реально оценить ущерб от данного действа - и это каждый понимает), так как основной причиной провалов на Курщине является нарушение нашей логистики и этой проблеме уже далеко не неделяКонечно, куда большие проблемы начали с падения Свердликово, но и останавливать штурмы, когда все наши основные расчеты FPV на данном направлении были выведены на территорию Сумской области – очень сложно, учитывая, что FPV ключевое оружие данной войны по обе стороны фронта. В ситуации пораженной логистики подвозить дроны и БЧ к ним становилось практически нереально. Это уже не говоря за пехоту, которую никто никуда не выводил и не менял по месяцу. Неудивительно, что россияне, бросившие большие силы (в том числе корейской пехоты) на разные направления сомнительного выступа с одной лишь, едва живой, дорогой для логистики - имели успех в штурмахПроблемы наверняка начались еще раньше, когда не получилось расширить зону вклинения, оставив ее изначально достаточно узкой. Коренево-2, Глушковский район, Новоивановка, Свердликово, Борки… но это уже историяВыводить многие наши силы, благо, начали не вчера. От того мы сегодня не наблюдаем видео со стороны россиян с сотнями наших пленных в Малой Локне. И в целом мы пока не наблюдаем масштабного взятия в плен наших бойцов, что уже хорошо. Но это не отменяет тот факт, что многим пришлось выходить пешком, пройдя по 20-30км под постоянным контролем вражеских дронов. Впрочем, даже сегодня получалось вырваться даже колоннам техникиНазывать это окончанием Курской операции или ее сворачиванием пока весьма рано. Называйте это маневренными действиями, и если парни выходят живыми - значит они проходят успешно. Не удивляйтесь позже кадрам с десятками нашей сгоревшей техники, в большинстве случаев парней спасала броня, а сама техника - всего лишь груда металла. Отдельной проблемой наряду со взорванными мостами, еще и стала картина, как на приложенной мною фотографии - где некоторые дороги в Курской области получились заблокированными нашей пораженной техникой. Стоит ли переживать жителям Сум? - живя у границы с россией не переживать не получится. Будут ли россияне через две недели в Сумах? - нет, не будут. Есть ли там полное окружение? - нет, группировка все еще не отрезана, парни сражаются 24/7, чтобы этого не допустить. Вырывались ли наши бойцы из окружений? - увы, местами до этого дошло. Бои продолжаются, еще ничего не закончено.
🔥Ранкове “САФАРІ” в Часовому Яру: Мінус 16 одиниць техніки росіян!Вранці 6 березня рашисти вирішили прорватися колоною бронетехніки. Понад два десятки одиниць техніки, серед яких бойові машини десанту, дружно висунулись одна за одною у бік позицій 24 ОМБр імені короля Данила.Зустрічали їх «тепло»: піхота, артилерія та дронові екіпажі зробили все, щоб подорож загарбників стала незабутньою. У підсумку російська колона в якийсь момент загрузла в “заторі” — скупчення підбитої техніки заблокувало переправу через Канал. Ті, хто залишився в живих, натиснули “задній хід”, але не всі встигли втекти.Щонайменше 14 одиниць техніки згоріли або залишилися на полі бою, інші вирішили не випробовувати долю та відкотились. Декому з окупантів вдалося спішитися, але це лише відтермінувало їхній квиток у пекло. Прямо зараз над цим працюють наші пілоти FPV. В цифрах: • окупантами задіяно близько 25 одиниць техніки (разом з інженерними машинами);• знищено 11 одиниць техніки, ще п’ять машин були пошкоджені;• попередньо, втрати ворога в живій силі - щонайменше 33 бійця вбитими та пораненими. Ще раз - це все лише за один ранок!Королівська бригада тримає фронт! Окрема подяка суміжним підрозділам за підтримку. Слава Україні!Слідкуй за нами. 🦁24 ОМБр🇺🇦 | Facebook | Instagram | YouTube | Twitter | TikTok | Рекрутинг
⚔️ Новим командиром 33-ї окремої механізованої бригади призначено Дмитра Палісу — брата колишнього комбрига ⚔️ 93-ї ОМБр «Холодний Яр» Павла Паліси.⚔️ Він змінив на цій посаді Юрія Гупалюка (нинішнього комбрига 156-ї ОМБр), який очолював 33-тю ОМБр із серпня 2024 року.🇺🇦 Дмитро Сергійович Паліса 21 червня 2014 року випустився з Академії сухопутних військ, а 23 червня вже прибув у 138-й центр спеціального призначення протидії диверсіям і антитерористичним актам 🇺🇦 Військової служби правопорядку ЗСУ на посаду офіцера відділення спеціального призначення.🇺🇦 З 2014 року виконував різноманітні завдання із супроводження колон, охорони важливих об'єктів, представників ОБСЄ і Генерального штабу.🇺🇦 На початку повномасштабного вторгнення працював начальником навчального курсу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.🇺🇦 Брав участь у формуванні 71-ї окремої єгерської бригади ДШВ ЗСУ. Згодом воював під Щуровим біля Лимана в 71-й ОЄБр у складі приданого підрозділу 🇺🇦 79-ї ОДШБр. Брав участь у Слобожанському контрнаступі та був командиром 4-го загону спеціального призначення 71-ї ОЄБр.🇺🇦 З 2024 року обіймав посаду заступника комбрига 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького.🇺🇦 Підписатися | Support | Чат
Архів, 2024. Червень.🇺🇦Кадри з GoPro спецпризначенців 5-го ОЗСП «Омега», які разом із розвідниками🔰12-ї БрСпП «Азов» НГУ проводили спільну операцію в Серебрянському лісі, у так званій густій ділянці — «Українському В’єтнамі».🔫 Завданням масштабної операції для нацгвардійців було вийти на визначений рубіж, відбивши позиції окупантів. На відео показано один день штурму в «зеленці»: непроглядні джунглі, болота та замасковані в хащах новостворені ворожі позиції змушували наших розвідників діяти окремо один від одного. Таким чином, «азовці» та «омегівці» заходили до ворога з флангів.🇷🇺 Метою для розвідників було взяття під контроль перехрестя, щоб відрізати частину сил противника та створити плацдарм для просування наших підрозділів на північ, вирівнюючи лінію фронту.💀 У ході штурму спецпризначенці знищили одного окупанта, ще двоє зазнали поранень.🇺🇦 За результатами півторамісячних штурмів у Серебрянському лісі силами НГУ було відбито понад 10 позицій та знищено 30 окупантів.🇺🇦 Підписатися | Донат | Чат