Джерело
ВО «Свобода» ● «Легіон Свободи» | ВО «Свобода» на Майдані: хроніка подій — 10 грудня 2013 року📣 Народні ...
568 Охват/переглядів
2025-12-10 16:57
Повідомлення №5769
✊ ВО «Свобода» на Майдані: хроніка подій — 10 грудня 2013 року📣 Народні депутати свободівці боронять барикаду на Лютеранській // ВІДЕО 👇Згадує Алла Федорченко: 4 години на барикаді промайнули наче 20 хвилин. Народні депутати-свободівці та активісти мужньо відстояли навалу внутрішніх військ і техніки, яка була пригнана для повалення барикад. Під час одного із багатьох наступів на укріплення, вв-шники почали штовхати, а потім і бити народних депутатів, які закликали припинити виконувати злочинні накази влади. Русланові Кошулинському затисло ногу між зламаними щабелями дерев"яного укріплення та ще й придавило залізним щитом... Напевно, саме тим щитом отримала по голові і я, бо стояла позаду... Та ще й упала із укріплення під час штурму і сильно забила коліно...Згадує Андрій Куча: Вечір розпочався з того, що всі гуртом укріплювали барикади на Лютеранській. Були поставлені завдання, ми виконували, носили піддони для підсилення. А через пару годин на Лютеранську під'їхали ВВшники, які почали оточувати активістів. Самі ж півні у формі просили не провокувати, хоч самі стискали своє кільце і натякали, що скоро почнеться. Довелося забрати в них трохи щитів. Як тільки ментушки почали шевилитись, одразу ж підбігло з десяток наших нардепів, зокрема і лідер "Свободи" Олег Тягнибок, які були в першій лаві сутички. Не пам'ятаю хто, але прибігли разом із технікою (трактори, вантажівки) на бік ментів і депутати ригів. Точно не згадаю: або Яценко, або Шуфрич. Звичайно, барикади зачистили, частина активістів сховалась у церкві, яка поряд стояла, більша ж частина повернулась на Хрещатик. Після зачистки повернувся в Київраду. Почали укріплювати приміщення із середини та підключати пожежні рукава, які через кілька днів стали в нагоді. Згадує Валерій Скрипченко: Пам'ятаю ту ніч. Вертаюся з Києва на Вінницю змінити одніх свободівців на інших. Раптом десь по Житомирський трасі дзвінок від побратима Сергія Барчука з нашого останнього блокпоста на Лютеранській: "Валера, мабуть нам капець тут. Нагнали техніки, будуть нас згортати ! А всі на Майдані під Русланині танці ліхтариками машуть, ніхто сюди не йде нас підтримати, але.....(пауза)....хтось вгору до нас піднімається.....(пауза)......Тягнибок валить до нас!!!! ....Значить ще побуцаємося !!!!!"Згадує Андрій Мохник: Після зачистки, коли нас витіснили з перехрестя, ми зайшли в кірху. Був поранений, якому Олег Тягнибок - він же освітою лікар – надавав допомогу. https://www.youtube.com/watch?v=OA35PnNSXkU