Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Віталій Кличко
Додано 06 вер 2021

Віталій Кличко

@vitaliy_klitschko
Кількість підписників: 185 565
Фото: 3,290
Відео: 580
Посилання: 776
Опис:
Про #твійкиїв і його мера
Джерело

Віталій Кличко | Також сьогодні Київрада має ухвалити рішення про залучення місцевого з...

Логотип телеграм спільноти - Віталій Кличко Віталій Кличко @vitaliy_klitschko
146 000 Охват/переглядів 2026-06-18 08:47 Повідомлення №6928
Також сьогодні Київрада має ухвалити рішення про залучення місцевого запозичення до бюджету столиці. Йдеться про кредит Державного Ощадбанку України у 2,5 млрд грн. Та кредиту від ЄБРР у 50 мільйонів євро. Для «Київтеплоенерго». Це кошти, які підуть на забезпечення заходів Плану стійкості Києва. Хочу зазначити, що місто готується до зими. Наразі в межах наших можливостей і можливостей, які знаходимо додатково. Коли держава, замість того, щоб допомагати, постійно підкидає якісь шаради і створює перешкоди. То план не такий, то уточніть, то переуточніть… То договорилися вже до того, що план стійкості Києва, нібито, не затверджений! Так його схвалила Київрада! Місто здійснило роботу щодо формування саме того переліку заходів, які б максимально враховували виклики минулої зими та ризики наступної. Провели експертні консультації на рівні уряду, профільних міністерств, а також міжнародних партнерів. На основі аналізу перших етапів реалізації план уточнили та удосконалили. Він має чітку структуру критично важливих пріоритетів. Із відповідальними виконавцями та реалістичними обсягами фінансування. Держава обіцяла і Київ має домовленість з урядом стосовно пріоритетності заходів з енергостійкості. – Втілення яких коштуватиме близько 30 млрд грн. А також, що фінансування заходів і роботи здійснюватимуться у пропорції 50/50 – містом і державою.  Тепер уряд нам заявив, що йдеться тільки про фінасування. А до робіт відношення практично не матиме. Державне Агенство відновлення та розвитку інфраструктури України займатиметься створенням резервного теплопостачання тільки в зоні ТЕЦ-4. А все інше – будівництво когенерації, систем резервного живлення, системи резервного теплопостачання – має робити місто самотужки. Ми сьогодні робимо, що можемо. Зокрема, вже встановили три дизель-генераторні установки потужністю понад 15 МВт, які працюватимуть для безперебійного живлення об’єктів водопостачання. Загалом цьогоріч плануємо забезпечити близько 40 МВт резерву для систем водозабезпечення.Завершене будівництво нових об’єктів розподіленої когенерації потужністю 45 МВт. Іще понад 100 МВт потужності — в роботі. Загалом цього року повинні отримати близько 200 МВт додаткової когенераційної потужності. Але, ми розуміємо, що для Києва цього замало. І що все зробити місту, без участі держави, — нереальноІ І ми наполягаємо на виконанні урядом попередніх домовленостей. Бо має бути державницька позиція. А не політична тяганина!Ми внесли зміни, які ще більш деталізують заходи плану, оптимізують вартість проектів. Із пріоритетом саме на наступний опалювальний сезон. А також, що важливо, містять фіксацію участі міста і держави,  як в фінансуванні так і в проведенні робіт — 50/50.І сьогодні пропонуємо Київраді підтримати таке рішення.