Статистика telegram каналу - @vidtrevog
Їжа від тривог
Кількість підписників
Середній перегляд на повідомлення
Історія змін лого
Історія змін назви
Історія зміни типу аккаунта
Історія зміни статуса
Стіна канала Їжа від тривог - @vidtrevog
Не пишеться. А як пишеться, то шось таке тяжеловєсне, шо й не піднімеш.
Тому сьогодні пораджу канал, авторка якого пише легко, дотепно і цікаво, кожен пост як свято.
Fish&chips про нове життя в Новій Зеландії, а зараз і трошки про Японію.
Далі цитую:
якщо тобі не принесли відро фейхоа чи не підклали то фейхоа під двері, у тебе немає родичів
(там багато про обсессію фейхоа, навіть попкорн зі смаком Feijoa Cider є)
На вихідних, як я це називаю, «ми були на селі» (Олег Скрипка входить в чат, озирається і виходить)... іноді з кущів на тебе визирає, припустимо, альпака чи вилітає павич. Але частіше за все проста православна коза.
Двічі мотала до України, але це був прямо classic забіг емігранта “друзі-пломби-АТБ»
Ти в Японії схудеш, Ань, стільки ходити будеш. Шукайте дурних.
Відтепер "дати ляща" заграло для мене новими перспективними барвами.
Я взагалі не експертка в смаках, я ваш найгірший гастрономічний гід з рейтингом від "я переїв" до "я ригав"
Мала щастя відвідати відкриту репетицію фольклорного гурту Муравський шлях. Більша частина аудиторії прийшла після їх виступу в Трипічча, за що ресторану додаткова зірочка, як і за їх плейлісти.
Заспівали разом козацьку “За вгородом нам случилася біда”, жартівливу “Як орав мужик край дороги”, “Ой, там на горі, ой, там на крутій”, розбавили жартівливо-застольною “Івановна наливає Ігоровна випиває” і завершили рухливою ігровою про Дріхмана і його семерих дітей. Було супер! Пісня підтримує, гуртовий спів дає терапевтичний ефект, та і широка публіка готова більше контактувати з народною музикою.
Я радію українській естраді в добірках кафе і ресторанів і сподіваюсь чути більше фольклорних пісень в тій чи іншій формі. Пам’ятаєте пісню про Чорноморця в енергійному виконанні Тартака?
Ось так її записав і каталогізував Муравський шлях (учасники їздять в дослідницькі експедиції по селах і містечкам Слобожанщини, щоб вивчити та зберегти культурну спадщину і це велика частина їх просвітницької роботи):
Назва: Чорноморець, маменько, ой чорноморець
Жанр: Пісні з особистого та родинного життя
Дата запису: 1 липня 1985 р.
Місце запису: с. Басове, Золочівський район, Харківська обл., Україна, Слобожанщина
Виконавиці:
Двойченко Ольга Кузьмівна (1912),
Тимченко Меланія Кузьмівна (1921),
Новомлинська Євдокія Кузьмівна (1920)
(Три сестри родом з с. Киселиха Шишацького району Полтавської обл.)
Збирач: Віра Осадча
👉зверніть увагу на куряток на задньому плані🥹
де слухати: доданий файл
Більше про колектив на фб, в матеріалі Ukrainer про Коляду у Харкові та на каналі Муравського шляху на YouTube (особливо раджу Фольклор і війна - відеоматеріали, записані з носіями місцевих фольклорних традицій, хто дбав про культурну спадщину в період окупації, 2022р)
Велика добірка пісень з пошуком за жанром, назвою твору, місцем та датою запису (частина з текстовими та нотними записами) тут https://folklore.kh.ua/
Давно чекала нагоди сказати як мені подобається Столик біля вікна й глибина Ї: конспекти розмов про їжу й не тільки та все, над чим працює Марія Банько. Маша фантастична!
В свій день народження авторка розігрує 11 навкологастрономічних призів, щоб зібрати кошти для Центру навчання БПЛА Альони Вишницької та Олени Самойленко, яка допомагає на Херсонському напрямку.
Бажаю чудового збору!
https://send.monobank.ua/jar/3BzFksziAG
* бажаний крок від 150грн
https://send.monobank.ua/jar/7EmBHcSRUZ
За відчуттями лишилась 1/5 ринка, особливо безлюдно зі сторни XXI століття, більше всього людей на Свояку (воно і зрозуміло, там будматеріали і 🕌 ).
Азійські магазини переїхали ближче до Амурської, втім асортимент значно менше і звичайно жодної зелені та мʼяса.
На Афганському ринку, своєрідному фудкорті лише Азія, придивилась-в Phố Việt лагідна українізація☺️
Їжа така ж чудова і бюджетна: за 2 нема, салат, смажені яйця, ужасну каву і стаканчик бульйону 110 грн. Сніданок чемпіонів.
Тільки дізналась про дубайську шоколадку. Це плитка люкс сегменту, в якій поєднується ніжний фісташковий крем та підсмажений катаіфі.
Її придумали в компанії Fix Dessert, власницею якої є британо-єгипетська підприємиця Сарі Хамуді. Певний час батончик можна було купити лише в ОАЕ за нєпрілічні 25$. Але потім случилось ASMR-відео TikTok інфлюенсерки Марії Вегери і понеслось. На сьогодні контент, де жіночка їсть батончик у машині, набрав 85,5 млн переглядів.
Великі корпорації та маленькі компанії, професійні шоколатьє та любителі, шахраї та ще бозна-хто почали робити копії або твісти на продукт.
Якщо говорити про Україну, то це Масло Том (шоколадка стала хитрим компліментом при замовленні від 400 грн), YandMe (200г-540 грн) і чисельні кав’ярні, серед яких харківські Bourbon і LiveLoveAvocado.
Але є аспект, про який неможливо забути: Дубай нині потужно асоціюється з мацква-сіті і від географічної прив’язки багатьох українців тіпає.
Давно хочу порадити молодий канал Як не з’їм, то понаписую.
Аня Прокоф’єва веде замітки з США, де зараз проживає, вони неймовірно цікаві. Тут і роботи-кур’єри від Tinymiles, з якими працює UberEats, і рослинні яйця з нутового чи кукурудзяного борошна та рослинного протеїну, експансія пребіотичних содових, безумні історії про термоси Stanley, сухе гуакамолє просто-додай-води, і ще багато чого. Я, наприклад, вперше почула про тренд на забарвлення продуктів чорним кольором і дитячу пюрешку, перепаковану в перекус для спортсменів. Десятки ідей!
Ще Аня вибирається на величезні продуктові виставки, куди з’їжджаються виробники та імпортери з різних країн і розповідає про враження, як про нещодавню Lengua 2024.
Не менше уваги приділяє бізнесам з українським корінням, вже є матеріал про наш кемп на Burning man, а скоро 🤞 розкаже про перший ресторанний саміт поза Україною UBF restaurant&hospitality business forum у Нью-Йорку.
Бажаю розвитку каналу і гарної аудиторії, бо хороший матеріал є!
Відкрили Tachinomi.
Шукаєм кухарів.
Холодний цех, гарячий цех, ліпка-всі. Несеться.
Гостям подобається, комусь дуже подобається, а хтось недовольний-все як годиться.
Шеф молодий і вмєняємий, меню інтерактивне, проєкт самобутній.
Сьогодні поставили лєтку.
Тож. Шукаєм кухарів!
Заходила Маша Банько і зробила про нас такий допис.
Заходьте і ви-хто на співбесіду, хто в гості. Обійняла!
Ось їх сайт, але раджу саме фізичне відвідування.
З мінусів переморожена заморена морозильна камера. Але плюсів значно більше! Гриби і тофу десятків видів, цукерки на вагу, японський Kewpie з кунжутною пастою і багато БАГАТО іншого.
Ще одна історія про те, що все відбувається не миттєво, проте головне, що відбувається. Під час Ukrainian Gastro Show я познайомилась з представниками центру Superhumans. І ще тоді поговоривши із ними зацікавилась та запропонувала допомогу. А вони мене своєю чергою покликали в гості в центр. Потім у всіх все закрутилось і нарешті до центру з проєктною менеджеркою Superhumans Ксенією ми потрапили разом пару тижнів тому.
Так, в цьому дописі буде про їжу. І саме на цьому ми зійшлись із центром.
Я дуже вражена роботою, яку роблять члени центру та їх підопічні. Якщо ви незнайомі з Superhumans - то це ультрасучасний центр реабілітації, протезування та реконструктивної хірургії для постраждалих від війни. Тут опиняються не тільки військові, а й люди, які постраждали від військових дій. Центр - результат неймовірної наполегливості та відданості людей, які щодня долають перешкоди та працюють над тим, щоб досвід та результат реабілітації покращував якість життя людей.
🍽️ На базі Superhumans була створена ергокухня - місце, де суперлюди відновлюють навички піклування про себе. Досвід роботи з протезами на кухні дуже сильно відрізняється. Проте ерготерапевти центру роблять неймовірну роботу. Тому після реабілітації випускники можуть не тільки подбати про себе, дехто з них навіть вирішує відкрити бізнес, пов’язаний із їжею. Так, один із них найближчим часом планує відкрити піцерію.
Один з важливих елементів ергокухні, який істотно спрощує роботу людей з інвалідністю - спеціальні адаптивні кухонні дошки. Їх зараз виробляє українська компанія Ukrainian Kitchen Crafts. Ці дерев’яні дошки важкі, що забезпечує їхню статичність та полегшує роботу. А також на них є спеціальні штирі, за допомогою яких людина може зафіксувати продукт. Людям без травм легко оперувати двома руками. Людям з протезом або інвалідністю набагато важче виконувати звичні дії.
Ці дошки UKC робила за свої кошти та дарувала людям, які їх потребують. Проте одній компанії важко це робити самотужки. Тому наразі вже сформувалась черга у 24 людини, які очікують на свою адаптивну дошку.
🏷️ Собівартість дошки 1500 грн. UKC відкрила банку на 50 000 грн, це допоможе закрити нагальні потреби, виготовити дошки для тих, хто на них очікує й тих, хто прийде наступним.
Я знаю, що Галушку читають багато шефів, рестораторів та кухарів. Давайте разом допоможемо закрити банку? Це наша рука допомоги людям, які хочуть почуватися на кухні комфортно і незалежно. Бути самостійним у побуті важливо для всіх.
🫙 Банка monobank + банка Приват.
📖 А ще маю окремо інформацію для рестораторів. Знаю, що багато закладів готується до відкриття. Центр Superhumans проводить за донат тренінг про доступність просторів і безбар’єрну комунікацію з людьми з інвалідністю. Він триває орієнтовно 5 годин, включає як теоретичну, так і практичну частину.
Зробити заклад однаково комфортним для всіх відвідувачів означає трохи більше, ніж просто пандус та одна інклюзивна вбиральня. Концепт безбар’єрності охоплює також чутливу комунікацію з людьми з інвалідністю. Разом з командою центру ви зможете пропрацювати зміни, які потрібні та можливі на робочих місцях та у спільних просторах. Також матимете нагоду познайомитись ближче із суперлюдьми, краще зрозуміти їх досвід та щоденні виклики.
Можу сказати, що відвідування центру підсвітило мені багато маленьких деталей, які легко змінити, проте вони істотно змінюють комфорт людей з інвалідністю. І хоча загалом адаптація простору до потреб маломобільних груп означає в середньому +30% до вартості ремонту - можна рухатись маленькими кроками та сприймати ці додаткові витрати як відповідальність та вдячність за можливість продовжувати працювати тут, а не на бойових позиціях.
Тренінг для команд у центрі під Львовом Superhumans проводить за донат. Контакт для запису education@superhumans.com
✨ Давайте разом допоможемо закрити потребу суперлюдей у адаптивних дошках. І звісно закликаю вас цікавитись центром. Якщо ви кухар, то сміливо можете пропонувати свою допомогу в роботі на ергокухні.