Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Вернадський 🇺🇦 Антарктида 🇦🇶
Додано 06 гру 2025

Вернадський 🇺🇦 Антарктида 🇦🇶

@vernadsky_antarctica
Кількість підписників: 2 312
Фото: 1,880
Відео: 166
Посилання: 80
Опис:
Амбасадори України в Антарктиці ❄️ Закохані в науку🔬 Проводимо антарктичні експедиції на станцію «Академік Вернадський» 🐧 Маємо свій криголам 😎 Офіційна сторінка Національного антарктичного наукового центру https://linktr.ee/antarcticcenterua
Джерело

Вернадський 🇺🇦 Антарктида 🇦🇶 | Красивий та унікальний момент — повня над «Вернадським» 🌕Побачити її в...

Логотип телеграм спільноти - Вернадський 🇺🇦 Антарктида 🇦🇶 Вернадський 🇺🇦 Антарктида 🇦🇶 @vernadsky_antarctica
6 660 Охват/переглядів 2026-05-17 08:57 Повідомлення №2030
Красивий та унікальний момент — повня над «Вернадським» 🌕Побачити її в районі станції можна нечасто, адже більшість часу тут хмарно, а в літній період ще й майже постійно світло, тож навіть на чистому небі зорі й Місяць не видно. Але коли вдається спостерігати повний диск — це фантастичне дійство 😍 В Антарктиці він здається яскравішим з кількох причин.Насамперед, атмосфера над крижаним континентом — дуже чиста. Прозоре повітря робить зображення світила максимально чітким.Через відсутність пилу, диму та інших часточок у повітрі тут не буває червоного чи глибоко помаранчевого Місяця на горизонті. Але якщо атмосфера насичена переохолодженими краплями води 💧 чи крижаними кристалами 🧊, то навколо Місяця з'являються цікаві оптичні явища. Приміром, вінець або гало, які ми показували раніше.💡 По-друге, в Антарктиці відсутній світловий смог. Тут немає висотних будинків, вуличного освітлення, промислових об'єктів, які «засвічують» небо.У повню антарктичний ландшафт стає гарно видимим, неначе вдень. Все тому, що великі білі простори криги й снігу відбивають місячне світло. Тож надвір можна виходити без ліхтарика:) До речі, як і в випадку з зірками, в Антарктиці наші полярники бачать Місяць не так, як ми в Україні. У нас повний диск видно його північним полюсом, молодик нагадує літеру Р, а старик — літеру С. В Антарктиці ж повний диск спостерігають його південним полюсом, а молодика і старика — розвернутими в інший бік.📹 Олександр Мацібура