Джерело
Ваша Рієлторка Маргарита Погосбекова, Київ | ПОКУПЦЮ] Бійтесь консультантів, які відмовляють від покупкиЗнаєте, хто...
235 Охват/переглядів
2026-02-09 15:21
Повідомлення №378
[ПОКУПЦЮ] Бійтесь консультантів, які відмовляють від покупкиЗнаєте, хто найчастіше зриває угоди? Не продавці, які передумали, і не покупці, у яких раптом не вистачило грошей. Найчастіше це "дбайливі" консультанти. Ті самі, що діють нібито з найкращою метою.Історія з життя.Квартиру мого клієнта, яку я продавала, купує жінка. Серйозна, пропонує швидку угоду, але ставить жорстку умову: оформлюємось тільки у мого нотаріуса. Аргумент залізний - вона мене минулого разу врятувала від страшної халепи, тепер довіряю тільки їй.Ну ок, покупець має право обирати нотаріуса. Угоду провели, все добре. І вже потім, коли вже збирались прощатися, вона розповіла мені ту історію порятунку.Виявляється, до нас вона знайшла іншу квартиру. І вона їй реально подобалась більше, ніж наша! І планування краще, і ціна дешевша. Але власницею там була жінка 80 років. Продавати допомагали дві доньки - документи збирали, показували, казали, що маму до себе забирають.І ось ця "супер-нотаріус" категорично відмовила клієнтку купувати. Логіка така: продавець стара, може не розуміти, що робить. А доньки - це ж спадкоємиці! Вони потім можуть судитись і визнати угоду недійсною.Я не витримала і спитала нотаріуса: "А ви ту бабусю бачили? Ви з нею говорили?""Ні, - каже, - у нас до цього навіть не дійшло. Я одразу попередила!"Тобто, розумієте? Угоди не було. Покупець живе в тій квартирі, що купила (яка їй подобається менше) і, можливо, згадує ту втрачену з біллю. Бабуся з доньками далі шукають покупця, замість того, щрб забрати маму та жити спокійно. Зате нотаріус ходить у героях.А насправді вона просто не схотіла працювати. Їй було ліньки чи страшно брати на себе відповідальність, перевіряти дієздатність, просити довідку від лікаря. Їй простіше було налякати клієнта і зарубати угоду.Особливо мене вразило, що вона доньок назвала "спадкоємницями". При живій і притомній матері - яка спадщина? Вона може ще всіх нас переживе. Люди часто тому і продають майно за життя, щоб потім між дітьми війн не було.Життєвих ситуацій маса. Але деяким консультантам простіше сказати "ні" і виглядати рятівником, ніж допомогти зробити перевірку, підстрахуватись і дати людині купити те, про що вона мріє.Не люблю таких "героїв". І це не єдина подібна історія, про інші розкажу наступним разом.