Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Varvara Perekrest
Додано 06 січ 2025

Varvara Perekrest

@varvaraperekrest
Кількість підписників: 521
Фото: 122
Відео: 3
Посилання: 30
Опис:
Особисті повідомлення @printrovert Актуальні набори https://varvaraperekrest.com/study Особистий канал незалежної дизайнерко-ілюстраторки та викладачки, яка бореться з власною професійною депресією і тому багато бухтить і рефлексує.

👥 Кількість підписників

521
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: -2

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-01-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 185 25-02-04 09:14
Одна з речей, які мене страшенно виснажували минулого року -- це набір курсів. Я обожнюю викладати і кайфую від усіх процесів взаємодії, але набрати групу -- це клятий страшний стрес. Він подекуди настільки великий, що доводить мене майже до загострення тривожного розладу (з яким ми наче вже домовились про розлучення) і тоді я починаю навʼязливо думати про те, щоб кинути взагалі викладання, просто щоб не треба було більше ніколи-ніколи-ніколи набирати групи ))))Але це було б дуже сумно, тому я весь час шукаю шляхи як це робити легше для себе та зручніше для учнів. Поки тестуватиму різне на практиці.Але є і хороше. На диво всім дуже зайшов формат інтенсивного порційного практикуму (уникаю слова «марафон» як можу ггг).Тому я підготувала для вас ще кілька таких упродовж цього року. Перший вище присвячений всьому і одразу ))) Тіпа "стань крутим професійним ілюстратором за три тижні з нуля", але не зовсім ) Хто був на великих курсах з проектами, я там часто даю свій так званий "Композиційний чек-ліст" — або практично нагадую про всю композицію оглядово за 30 хв. По суті це список логічних рішень, які можна прийняти ще до того, як сідати малювати, якщо ви вже приблизно вирішили про що і навіщо буде ваша картинка. Це дуже скорочує час пошуку, надає впевненості та послідовності. Це як зібрати легенький рюкзак в дорогу, в якому буде все корисне та приємне, він не буде заважати насолоджуватись пригодою, але підтримає в моменти втоми, голоду і складнощів.Для кого він? Я майже всі свої курси намагаюсь робити одночасно і для новачків, і для профіків, і для тих хто ще не визначився або не дозволив собі апгрейднутись до профіків ))) Для новачків завжди є база та зрозуміле пояснення як це працює та регульоване завдання, яке зможе зробити навіть дитина. Для профіків — система взаємозв'язків та погляд ззовні, про який часто забувають, певні нюансні речі, приклади корисного робочого застосування, ну і звичайно завдання самі я придумую такі, щоб мозок поворушився. Тож не бійтесь, що це занадто просто — в кожному моєму курсі ви завжди знайдете щось під новим кутом або якийсь важливий паззл, який ви раніше не помічали і його дуже не вистачало. Так що "aha moment" гарантований.Хочеться також провести кілька воркшопів онлайн і офлайн в Києві.Зібрати людей на довгу "групову терапію" з пошуку та аналізу своєї візуальної мови, з якою буде добре, щоб знайти своє місце в ілюстрації та безкінечний гнучкий цікавий шлях на роки. Хоча б на пів року з зустрічами раз на тиждень чи два.Щодо довгих фокусних курсів поки найскладніше, але буду пробувати набирати їх шляхом бронювання і запускати набори вже після того, як збереться необхідна кількість бажаючих.В усьому цьому мені дуже важливий ваш зворотній зв'язок, пишіть будь-ласка про ваші бажання та потреби. Не хочеться кричати в порожнечу )Бронювання місць на довгі курси я поступово додаю на сайт, щоб це було зрозуміло, легко та автоматизовано.Ну і все тепер можна оплатити через сайт без всяких там ібанів, навіть з-за кордону, якщо ваш банк дозволяє такі транзакції. Я дуже старавсь і намучився із цим.
👁 387 25-01-17 15:27
Завершені позитивні циклиЄ багато тверджень про формування звичок, мотивацію та ефективність, які з часом були спростовані або не підтверджені додатковими дослідженннями.Але є одна річ, яка в усіх доказових сферах продовжує підтверджуватись — це наша схильність до адаптації в регулярних часових проміжках (простіше «біологічний годинник», але який працює не лише для того щоб легше прокидатись, а для дуже багатьох інших процесів).Якщо ви дивились мою лекцію про навчання, я вже згадувала там про ефективність регулярних повторень в один і той самий час. Наше тіло дуже розумне (і дуже ліниве економне). Воно з часом навчається встановлювати певні свої таймери і запускати інтенсивні біохімічні та нейробіологічні процеси тоді, коли цей таймер спрацьовує і приносить користь. Ще цікавіше, що подібний принцип працює не лише для рівнозначних повторень, а для цілих ланцюжків від початку до фіналу. Тут вже не таку важливу роль відіграє біологічний час, а певна схема повторення послідовних етапів, процесів, періодів. Наша психіка програмується не лише на погане (паттерни та травми), а й на корисне.Цей пост про важливість для мозку та психіки отримувати регулярний досвід успішно завершених циклів. Сучасна дитяча психологія вже стривожена недостатністю цього у дітей та підлітків, які "завдяки" соцмережам і кліповому мисленню не готові зосереджуватись на тривалій роботі, особливо якщо вона викликає певні труднощі. Складно — тоді це не для мене, краще спробую щось інше або почну інший новий проект. А далі це стає паттерном поведінки — десятки початих і кинутих справ, невміння стикатись та переборювати труднощі, бо успішних досвідів такого плану просто не було. Дуже важливо "записати" в мозок пам'ять про складні завершені цикли з результатом, в яких ви напружились, подолали перешкоду і все класно вийшло. Тоді наступного разу ви не уникатимете їх і не боятиметесь, а як відомо, все класне в житті вимагає зусиль )Ще одна складність із цими циклами, що вони не відбуваються послідовно, а переплітаються та накладаються в часі, підвисають або розриваються. Через це доволі важко відслідкувати весь цей ланцюг від початку до кінця. Тому окремо важливим є навчитись та виділити час для святкування результату. Моменту, коли ви даєте своїй свідомості сприйняти та зафіксувати вдале закінчення циклу. Я зробив/ла, була важко, але я впорався/лась, мої зусилля були варті результату. І далі в ідеалі мати паузу.Ілюстратор-фрілансер зазвичай не має такого розкошу. Все то несеться хаотичними циклами, то роботи немає і це найгірше. Куди там вибудувати якусь послідовність та паузу (та ще й відпустку без компа/айпаду). Але це насправді дуже потрібно, хоча б в невеличкому та можливому масштабі. Помічати та позначати завершення та їх святкувати: роздруковувати цифрові роботи, робити фотосесії та збирати красиві кейси на біхенсі ) Та хоч б просто зупинитись на хвильку та похвалити себе, за те що впорався. Фух! Несіть мені ігристе і шоколадний торт )У викладанні наприкінці минулого року я прям поставила собі за мету намагатись створювати завершені цикли в рамках тих освітніх "продуктів", що я роблю. Щоб курс або воркшоп закінчувався результатом, в ідеалі щоб його можна було фізично відчути та взяти в руки, і трошки відсвяткувати. Поки пробую різне та придивляюсь як воно працює. Не всім зрозуміла цінність цього, але нічо, я намагаюсь пояснювати та вмовляти)
👁 371 25-01-09 15:11
Вітаю всіх у новому році! Бажаю всім нам його витримати )Ви мене трошки знаєте, я завжди оптимістично налаштована (принаймні дуже намагаюсь) і хочу вірити в хороше. Зараз я готуюсь до дуже складного року в усіх сенсах -- в особистому плані, психологічно, ідеологічно, економічно, в роботі, в житті на мікро і макро рівнях. Якось минулого року мені було легше мріяти про якісь плани, зараз я повністю змінила фокус на теперішній час, бо все менше контролюю що буде завтра.Важливо подбати про себе і свій ресурс, щоб зустрічати проблеми та кризи в повній бойовій готовності. Тому я ще з більшою увагою ставлюсь до свого стану та думок.Що мені дуже допомагало минулого року і я хочу взяти з собою в цей, втримати та за можливості покращити:1) Здоров'я та фізичний стан в пріоритеті -- багато збалансованого та нетравматичного спорту під наглядом тренерів, рухливий спосіб життя, хороше якісне відновлення та харчування2) Вибудувана безальтернативна рутина, навколо найважливіших справ (і це не робота ггг) -- це прям моє улюблене, я залишаю мінімум простору для сумнівів про важливі хороші речі, навіть якщо мені дуже лінь (а лінь майже завжди)3) Завжди мати можливість відмовитись / скасувати / передумати -- навіть якщо я ніколи цим не користуюсь, але я можу це зробити з будь-чим4) Фокус на собі -- в мене є схильність дуже багато робити для інших (і доволі чужих мені) людей (яким це або не треба, або вони цього не цінують). Коли мені погано або дискомфортно в роботі, я питаю себе: це я зараз роблю для себе чи для когось? Якщо там немає значної частини "для себе", отже я знову в пастці.Чого мені не вистачає та дуже хочеться опрацювати:1) Працювати над стратегічними та довготривалими ідеями -- прям вигризти на них час, не закопуватись в усьому "на сьогодні"2) Подружитись із грошима та вибудувати з ними нормальні стосунки -- і тут я не про те щоб заробляти прям багато, просто хочу не гойдатись і заспокоїтись, в ідеалі почати відкладати3) Менше емоційно залучатись в роботу з людьми, які цього не цінують або які використовують мене не за призначенням4) І як результат всіх цих пунктів -- збільшити КПД всього що я роблю, менше нервів більше результатуРозкажіть про свої професійні висновки/запити на новий рік?