👨🏻🍳 Чому податкова звернула увагу на Баша кухню та хто ще в зоні ризику?Спочатку передісторія звідки все почалось:https://t.me/getmantsevdanil/10796Бізнес завжди буде шукає способи як витрачати менше, а заробляти — більше. Це нормально і так є у всіх країнах світу. Дуже багато бізнесів в Україні використовують ФОП для мінімізації податків: «оформлення працівників» як ФОП та/або відкриття кількох ФОПів замість повноцінної ТОВки.Це настільки вже стало звичним, що коли я кажу на консультації, що так не можна і за це можуть бути проблеми, люди щиро дивуються і не розуміють чому не можна відкрити ФОП на маму, чоловіка, брата і тд і самому користуватися їхнім ФОП у своїх інтересах. Хтось може сказати, що «Нова пошта працює через ФОПів і ніхто їх не чіпає». Їх чіпати через це ніхто і не буде, оскільки у них правильно все організовано: є ТОВка, яка все контролює і відкриває відділення, а також продає франшизу і кожен бажаючий може купити і працювати під брендом Нової пошти. При цьому, франчазі не просто «ганяє кошти», а безпосередньо організовує роботу, сплачуючи за це початкові внески (паушальний) та регулярні платежі (роялті). Тому, якщо ви чесно працюєте і не хочете попасти в зону ризику, тоді маю для вас кілька порад:1. Особисте майноЧи можуть кілька ФОПів працювати в одному приміщенні — звичайно, можуть. Але ніхто ж не буде здавати власне приміщення іншому бізнесу безкоштовно. Тому, договір оренди обов’язковий.Аналогічно з іншим обладнанням та майном: кожен бізнес повинен мати свій термінал, касовий апарат і тд. 2. Логіка діяльностіНе може просто так інша людина продавати ваші курси, товари і тд, при цьому не платячи вам (або ви їй) за це. Дозволяєте іншим ФОПам продавати товар/послугу через ваш сайт — без проблем, але ж потрібно це належним чином оформити як підписку чи щось інше. Навряд ви кожному другому дозволите також розмістити товар/послугу за безкоштовно у вас на сайті/соцмережах.3. Окремий персоналЧасто це можна побачити у кафе, де один офіціант приймає замовлення на страви (по ФОПу 2 групи) та на алкоголь (по ФОП/ТОВ на загальній системі). Не можна щоб один працівник одночасно працював на два бізнеси. 4. Власні витратиДуже дивно виглядає, коли в одному приміщенні працює кілька ФОПів і 1 ФОП платить 80-100% витрат (сировина, матеріали, товар і тд), а в інших ФОПів — в кращому випадку, оплата оренди, а інколи — взагалі без витрат. Даний список можна ще довго продовжувати, але те, що «масштабуватись» через ФОП буде складно — це факт!
🚦Декларації за 2025Уже з 1 січня стартує чергова кампанія з декларування доходів ФОПів та громадян.🎯 Кого стосується:- ФОП 1-3 групи;- ФОП 1-2 групи, які зареєструвалися у 2025 році і яким потрібно відзвітувати за місяць на загальній системі;- громадян, які купляли/продавали акції, отримували дивіденди;- продавали кілька обʼєктів рухомого/нерухомого майна;- отримали спадщину і тд.🗓️ Терміни подачі Декларацій:- для 1-2 групи — до 2 березня 2026 р.- для 3 групи — до 9 лютого 2026 р.- для громадян — до 30 квітня 2026 р.Не знаєте, яку Декларацію потрібно подавати? Заповніть анкету — і я напишу, яку саме потрібно подати та узгодимо всі деталі. Посилання на анкету: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeKeZy_EXMX2L6YN9CpeCg5ogS7Wg8EcsX94InRWlXHnGnxKA/viewform?usp=headerДля подачі звітності є достатньо часу і по всіх бажаючих встигнемо подати декларації вчасно. Це я можу обіцяти. Анкета створена для того, щоб зекономити ваш час та не пропустити нічого важливого, що було за рік. 📋 Що входить у вартість послуги?- правильний підрахунок доходу; - перевірка нарахування податків та відсутності боргів;- подача декларації та відстеження, щоб її 100% було прийнято;- перевірка наявності пільг щодо можливості не платити ЄСВ;- надання реквізитів для сплати податків у 2026 році;- отримання електронного підпису (за потреби).⚠️ Що НЕ входить у вартість послуги? ❌ аналіз виписки на предмет відповідності отриманого доходу наявним КВЕДам;❌ консультація щодо діяльності або ж інших питань; ❌ подання або виправлення звітності за минулі періоди.💰Яка вартість?Вартість визначається індивідуально від обсягу роботи, оскільки у когось лише надходження на IBAN, а в когось — IBAN, way for pay, продаж трьох авто і тд.Якщо залишились ще питання — пишіть у коментарях і я відповім на них!
🤨 ЄСВ платиш вчасно, а переплата висить?Для лінивих одразу коротка відповідь: це нормально і помилки немає, якщо ви вперше почали платити ЄСВ у 2025⬇️ А тепер детальнішеЄСВ (пенсійний внесок) це квартальний платіж, який сплачують ФОПи до 19 числа після закінчення кварталу. На відміну від єдиного податку і військового збору, нарахування з ЄСВ «не падають»автоматично щомісячно/щоквартально.Ставка ЄСВ — мінімум 22% від мінімальної заробітної. У 2025 р. це — 1760 грн/міс. Зазвичай, ФОПи так і сплачують мінімальний внесок 1760 грн, але бувають і винятки коли підприємці обирають платити більше ніж 1760 грн (наприклад, щоб отримати більше декретних або ж пенсії), відповідно у додатку з ЄСВ вкажуть більшу суму ніж 1760 грн. Оскільки, додаток з ЄСВ подається за підсумками року, то переплата з ЄСВ зникне після подання річної декларації з додатком ЄСВ, тобто після 1 січня.Якщо ви платили ЄСВ у 2024 і подали правильно декларацію з додатком ЄСВ, тоді у вас буде висіти «нараховано». Це все окей, так і має бути.