Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - uzh_mag
Додано 06 гру 2025

uzh_mag

@uzh_mag
Кількість підписників: 291
Фото: 4,420
Відео: 279
Посилання: 2,390
Опис:
Uzhhorod Magazine No bullshit — just culture Створено задля сприяння ідейній генерації, взаємодії та колаборації. Chat — https://t.me/uzh_mag_chat IG — https://instagram.com/uzh_mag?utm_medium=copy_link

👥 Кількість підписників

291
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: 0

👁️ Середній перегляд на повідомлення

84
Середній/День:: 70
Середній/Тиждень:: 85
ERR: 28.87%

📊 Кількість повідомлень на день

1
Останній день: 2
Середнє за тиждень: 1
Середнє за день: 1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 87 26-06-03 09:38
| До ужгородського скансену повертається Літня школа гончарства |Новина, на яку ви так чекали – вже зовсім скоро стартує Літня школа гончарства! Запрошуємо дітей та дорослих від 8 років поринути у світ одного з найдавніших ремесел – гончарства. У музейній майстерні ви зможете дізнатися більше про традиції закарпатської кераміки та власноруч створити свої перші вироби з глини.🗓 Старт: 20 червня, субота🕚 11:00📍 Гончарна майстерня, Закарпатський музей народної архітектури та побуту (м. Ужгород, вул. Капітульна, 33а)💰 600 грн/заняття + вхідний квиток до музею👥 Кількість учасників: до 10 осібКурс складається з 4 занять. Проходитимуть вони щосуботи. Протягом цього періоду учасники пройдуть повний шлях гончара – від підготовки глини до готового виробу:🔸 Вступ: традиційна кераміка України та Закарпаття. Знайомство з глиною, ліпка та основи роботи на гончарному крузі.🔸 Обробка виробів та шліфування.🔸 Техніки декорування, розпис і глазурування.🔸 Завершальна робота та фінальні вироби.Після завершення школи кожен учасник отримає два власноруч створені вироби:🏺 традиційний (автентичний)🎨 авторськийНавчатиме учасників відомий ужгородський майстер гончарства – Андрій Зубенко / Andrew Zubenko.🔗 Для реєстрації заповніть, будь ласка, анкету за наступним покликом. Під керівництвом майстра ви навчитеся працювати на гончарному крузі, дізнаєтеся про випал, декорування та створите унікальні керамічні вироби, які залишаться вам на згадку.📩 Про результати відбору повідомимо персонально 18 червня.Не втратьте можливість опанувати мистецтво гончарства та створити власну історію з глини! 🤍___📱 При виникненні питань телефонуйте за номером +380 (95) 907 96 93 (Вікторія Симкович).
👁 164 26-03-25 12:31
​​📢 Кабінет Міністрів України заявив, що спростив особливості реалізації планів стійкості регіонів та процедури будівництва, містобудування і землевідведення. Мета зрозуміла.❗️Проте ми сьогодні отримали відповідь від Міністерства розвитку громад та територій, яке прямо написало, що в план стійкості Закарпатської області включено будівництво вітряків у горах! 🤷 Які саме і де — нам відмовилися повідомити.📑 А сам проєкт постанови щодо спрощення реалізації планів стійкості, розроблений тим самим Міністерством розвитку громад та територій, передбачає, що ⚠️ будівництво всього, що включено в план стійкості, може проходити без процедур ОВД та СЕО.От просто можна буде будувати там, де хочеться, і те, що хочеться.🚫 Ми вважаємо такі дії ганьбою.Уряд мав би зосередитися на тих проєктах, які мають підтримку суспільства і можуть бути реалізовані швидко, — як-от, наприклад, будівництво 💨 ВЕС та ☀️ СЕС на рівнині. У першу чергу — відповідно до розробленої профільним європейським органом, Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, карти. Такі проєкти не потребують будівництва нових лісових доріг у гори чи рубок сотень гектарів лісів під лінії електропередач.🏭 А не користуватися важкою ситуацією, аби лобіювати інтереси певних бізнесів, які хочуть забудувати унікальні Карпатські гори вітряками і перетворити їх на промзону!Ставлячи під загрозу не лише природу, але й євроінтеграцію🇪🇺.Бо такі дії прямо суперечать рекомендаціям ЄС щодо необхідності дотримання процедур ОВД і СЕО при розбудові інфраструктури і не створювати нових винятків із цих процедур.Нагадуємо: наш колега, ветеран і біолог Андрій Тупіков створив петицію до Президента про захист Карпат ⛰️.🙌🏻 Станом на зараз зібрано вже більше ніж 22 000 голосів із 25 000 потрібних.
👁 67 26-03-14 12:02
​​Вчора і позавчора ми брали участь у комісії з обстеження ділянок під рубку в Свалявському надлісництві.Це обстеження — фактично фікція. ❗️Бо ще раніше Закарпатська ОДА спільно з лісівниками встановила сервітут на прокладання ЛЕП через ліс на Руну і Пікуй.40 гектарів лісу, всупереч запевненню міністра економіки Олексія Соболєва, що будівництво ВЕС не передбачає рубку, буде знищено найближчими днями.🌱 І хоча в частині лісу досі ще лежить сніг, ми зафіксували наявність червонокнижних лунарії і підсніжника.Яких лісівники «не помітили», коли надавали погодження на трасування ЛЕП.👀 Тому зовсім не дивно, чому обстеження спеціально робляться в період, коли неможливо або дуже важко побачити охоронювані види рослин.Бо інакше всі побачили б, що рубати і будувати там не можна! 🪓🔸Як і в минулий раз, допомагав готувати документи на рубки лісу Ужанський національний парк. Установа, яка мала б охороняти Карпати, а не знищувати їх.Допомагає знищувати Карпати і Держлісагентство з ДП «Ліси України», які спочатку побудували на Руну лісову дорогу, а зараз примушують лісівників на місцях готувати завідомо незаконні документи і робити незаконні рубки. • Також готують документи на будівництво лісових доріг для вітряків на інші полонини.🤔 Виходить, їх керівники Віктор Смаль та Юрій Болоховець теж підтримують забудову гір?
👁 85 26-03-11 09:11
Багата художня спадщина видатного представника закарпатської школи живопису Володимира Микити (1931–2025).Видатний український живописець, один із класиків закарпатської школи живопису Володимир Васильович Микита народився 1 лютого 1931 року в селі Ракошино Мукачівського району в селянській родині на Закарпатті (на той час – Підкарпатська Русь у складі Чехословаччини).У 1950 році він закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва. Його наставниками були корифеї закарпатської школи живопису – Адальберт Ерделі, Йосип Бокшай, Федір Манайло, Ернест Контратович та інші. Особливо близькі творчі стосунки поєднували митця з Адальбертом Ерделі, якого Микита вважав своїм головним учителем.Після завершення навчання працював методистом у Будинку народної творчості. У 1951–1954 роках проходив службу в Радянській армії на Сахаліні. Повернувшись на Закарпаття, багато років працював у Закарпатських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду, де творив аж до виходу на пенсію у 2001 році.З 1962 року – член Національної спілки художників України. У 1964–1991 та 1996–1999 роках очолював Закарпатську організацію Спілки художників. Також викладав малюнок у коледжі Закарпатського художнього інституту імені Адальберта Ерделі (1999–2003).Митець активно брав участь у виставковому житті: обласних виставках – із 1950 року, всеукраїнських – із 1957-го, всесоюзних – із 1961-го, міжнародних – із 1966 року. Його роботи експонувалися в Угорщині, Чехословаччині, Румунії, Франції, Італії, Японії, Канаді та інших країнах. Серед знакових подій – участь у бієнале в Гельсінкі (1963), Кошице (1974) та Венеції (1984). Протягом життя художник провів десятки персональних виставок в Україні та за кордоном.Володимир Микита – заслужений художник України (1975), народний художник України (1991), академік Національної академії мистецтв України (2004). У 2005 році став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка. Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2006) та IV ступеня (2011). У 2010 році отримав звання почесного громадянина Ужгорода. Також відзначений Золотою медаллю Національної академії мистецтв України (2006, 2025) та багатьма іншими преміями й нагородами.Майстер відійшов у засвіти 16 липня 2025 року в Ужгороді на 95-му році життя, залишивши по собі величезну мистецьку спадщину.Темна Академія ✺
👁 50 26-02-14 10:21
​​Вчора Міністр економіки Олексій Соболев дозволив знищення полонини Руна в Українських Карпатах.❗️Проігноровано понад 500 офіційних звернень громадян України, рішення двох комітетів Верховної Ради України, звернення 17 народних депутатів, а також зауваження українських і закордонних експертів.У своєму дописі Міністр запевняє, що підстав для занепокоєння немає: рішення нібито стосується лише Руни, а не інших хребтів Карпат; вирубок лісу під вітроелектростанції не було і не планується; а Мінекономіки забезпечуватиме контроль за дотриманням екологічних вимог під час будівництва.⁉️ Чому ми в це не віримо?🔸 Бо на Красній, Свидовці та Гострій уже сформовані земельні ділянки й встановлені вимірювальні вежі для майбутнього будівництва вітроелектростанцій. Фактично своїм рішенням міністерство дозволило бізнесу спочатку нищити природу — будувати дороги та фундаменти, — а вже потім, постфактум, отримувати необхідні дозволи.🔸 Бо за останні чотири місяці Мінекономіки видало лише один (!) дозвіл на проведення перевірки Державна екологічна інспекція України — зокрема щодо дотримання вимог висновку з оцінки впливу на довкілля. Мешканці Негребівки вже два місяці не можуть дочекатися обіцяного міністерством контролю.🔸 Бо заради будівництва вітроелектростанцій не просто вирубали праліс — просто зараз, поки ви читаєте цей текст, рубають вікові буки для прокладання ліній електропередач на полонину Руна та полонину Гостра.🔸 Бо масштабне будівництво у високогір’ї апріорі не може бути дружнім до довкілля.Бо підпорядковане Мінекономіки Державне агентство лісових ресурсів України вже розробило проєкт змін до законодавства, які повертають масові суцільні рубки в Карпати та фактично ліквідовують механізми збереження червонокнижних рослин і тварин.Вже наступного тижня стане зрозуміло, чи це окреме рішення, ухвалене під політичним тиском, чи цілеспрямований курс на знищення Карпат.Чи дозволять проводити перевірки екоінспекції?Чи відхилять пропозиції лісівників? Чи розпочнуть роботу над створенням заповідних територій на решті полонин?Ми обов’язково повідомимо про рішення, які ухвалить міністерство.🫶 Щиро дякуємо всім, хто писав звернення та поширював інформацію в соціальних мережах. Боротьба за Руну і за Карпати триває.
👁 114 26-02-05 12:19
| В Ужгороді відкриється виставка Романа Пилипа «Вертикалі» |Усе, що в цьому світі існує, має сенс та цінність. Творіння, до котрих торкнулася людська рука, повсякчас прагнуть донести свою важливість до глядача. Полотна Романа Пилипа — це живописна притча про стійкість та світло. Вже наступного тижня кожен охочий зануриться у світ митця завдяки персональній виставці «Вертикалі». Експозиція об’єднує 25 живописних творів, створених художником протягом кількох років.📅 10 лютого, вівторок🕓 16:00📍 Верхня виставкова зала Закарпатського музею народної архітектури та побуту (м. Ужгород, вул. Капітульна, 33/а)Центральним образом проєкту є сосна – дерево, що постає не просто частиною пейзажу, а живою архітектурою стійкості. Через ритми стовбурів та гру світла у кронах митець досліджує складну «архітектуру природи» та проводить паралелі з людськими долями.🗣️ «У часи війни образ сосни набуває особливого значення. Це символ незламності. Сьогодні ми всі шукаємо свою точку опори, і ця виставка – спроба знайти її через погляд вгору», – зазначає автор.Виставка покликана стати «тихою зоною» для мешканців та гостей міста, де кожен зможе сповільнитися, знайти власний «спокій у кронах» та відновити внутрішні сили. Проєкт також підкреслює глибоку вдячність захисникам України, які тримають головну «вертикаль» нашої країни на передовій.Зупиніться. Відчуйте. Проживіть.Запрошуємо до музейного простору!___👤 Роман Пилип – живописець, кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв. З 2023 є членом Національної спідки художників України ЗО. Випускник Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі та Львівської національної академії мистецтв (МДЖ). У творчості поєднує художню практику з науковою діяльністю. Творчий метод ґрунтується на багатошаровому олійному та акриловому живописі, де через складні фактури й лісирування переосмислюються образи природи, сакральна тематика та етнографічні мотиви краю. Як дослідник і лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, є автором монографії та понад 40 наукових праць, присвячених народній вишивці, писанкарству та народному мистецтву міжвоєнного періоду. Для автора живопис – це не лише відображення реальності, а спосіб осягнення глибинних смислів через колір та форму.
👁 62 26-01-29 14:55
​​Витратьте 5 хвилин, аби зберегти Карпати! 🏔️Цього тижня Мінекономіки вирішує, чи дозволити знищувати Карпати вітряками.⚠️ Якщо міністр Олексій Соболев видасть позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля щодо проєкту забудови полонини Руна, це означатиме не лише знищення Руни. • Рішення стане зеленим світлом для знищення вітряками інших полонин Карпат — Свидовця, Боржави, Гострої, Красної, Апецької.Схема, коли спочатку вирубують праліси, нищать гірські ландшафти під фундаменти, тиснуть на активістів, а потім узаконюють це свавілля, може отримати підтримку з боку держави. 🚜 І навесні екскаватори та трактори поїдуть на інші гірські хребти Закарпаття.Можливість це зупинити є. У міністра є всі юридичні підстави відмовити у схваленні будівництва.Ми вже бачили і знаємо: коли суспільство не мовчить — влада дослухається ✔️✍️ Тому просимо вас витратити 5 хвилин часу і відправити до неділі, 1 лютого, включно звернення до Олексія Соболева. 🔗 Інструкція — за посиланням. Чим більше людей долучаться, тим більше шансів, що нас почують.🏔️ І обов’язково напишіть у соціальних мережах, чому ви проти забудови Карпат і за їх збереження, тегаючи міністра та Мінекономіки.
👁 52 26-01-22 11:31
​​Вчора відбулося «обстеження» ділянок, на яких планують рубати ліс для будівництва ЛЕП на полонину Руна.Чому в лапках? Ну тому що це фарс, а не обстеження. Бо що можна побачити під таким снігом?🧐❄️На цьому постійно і наголошував наш представник, який брав у цьому участь.🔸Тому, обстеживши частину ділянок, група повернулася в контору Свалявського надлісництва. Як ми думали — для того, аби зафіксувати в акті, що визначити доцільність рубки неможливо за такої погоди.🫣 Але ні, члени комісії вирішили, що все ок — про що і написали у відповідних актах. Нашу думку — проігнорували.Прикро, що крім лісівників — ДП «Ліси України», Західного управління лісового господарства, у цьому фарсі взяли участь і представники Ужанського національного природного парку.⚠️ Установа, яка мала б охороняти природу Закарпаття, — допомагає її нищити.І хоча формально Свалявське надлісництво є самостійною структурною одиницею, ми розуміємо, що рішення приймаються на рівні вищого керівництва ДП «Ліси України» — у Києві.❗️Тому саме вони, включно з бездіяльними членами Наглядової ради ДП «Ліси України», теж мають нести відповідальність за знищення Карпат!P.S. Ми, звісно, вже направили звернення 📄 щодо неприпустимості видачі лісорубних квитків на ці ділянки через фейковість обстеження. Але виглядає так, що на законодавство лісівникам, коли йдеться про забудову полонин, — чхати.
👁 70 26-01-15 11:31
​​Восени ми вже писали про спроби ДП «Ліси України» допомогти у знищенні полонини Руна шляхом вирубування лісів під прокладання ліній електропередач під вітряки.Тоді, завдяки розголосу, вдалося це зупинити. 🌱 Логічно такі обстеження проводити навесні–влітку — коли можна оцінити наявність чи відсутність червонокнижних видів рослин.Але ні. ДП «Ліси України» пропонує 50 ділянок обстежити під рубки… через тиждень, 19–20 січня.🌨️ За такого снігу, як зараз, за ці 2 дні 50 ділянок неможливо навіть нормально обійти фізично. Не кажучи вже про якісь там обстеження.📝 Ми написали лісівникам і запропонували включити до складу комісії нашого представника, як того вимагає законодавство. Відповіді поки не отримали.А ще законодавство вимагає обов’язкову участь у комісії представників заповідних установ області.📢 Тому ми закликаємо Національні парки: «Ужанський, «Синевир» та «Зачарований край» і Карпатський біосферний заповідник не брати участь у цій афері й не підписувати документи для знищення полонини Руна.
👁 91 25-12-09 15:59
​​Багато разів ми чули, що будівництво гігантських вітропарків на Руні, Свидовці, Гострій, Вододільному, Красній та Апецькій на Закарпатті здійснюється, зокрема, з метою постачання зеленого водню до Словаччини, зокрема на металургійний завод у Кошице.Що ж, маємо підтвердження цьому👇📄Уже три тижні в реєстрі з оцінки впливу на довкілля є повідомлення про плани будувати завод з виробництва зеленого водню шляхом електролізу в межах Сюртівської громади Ужгородського району, біля кордону зі Словаччиною. ⚡️Електроспоживання заводу планують до 278 МВт.Водень буде вважатися «зеленим» лише тому, що для його виробництва використовуватиметься енергія вітру 🌬️ чи сонця☀️Попри те, що ціною цього стане фактичне знищення карпатських високогірних хребтів…Незабаром керівник Мінекономіки Олексій Соболєв вирішуватиме, чи надавати висновок ОВД на будівництво ВЕС на Руні. Чи виступити за збереження Карпат⛰️, чи за їх перетворення на промзону 🏭.• Стаття Тетяни Рихтун для журналу "Країна" • Процедура ОВД по будівництву заводу з виробництва зеленого водню