🎲Трохи офтопу. Інформація для гравців та майстрів НРІ. Або тих, хто завжди хотів спробувати.Останні роки дуже радію, спостерігаючи за тим, як розвиваються українські локалізації настільно-рольових ігор. І хоч ті ж Wizards of the Coast не поспішають з українським перекладом Підземель та Драконів, світ побачили вже десятки локалізацій інших, не менш цікавих ігор: Поклик Ктулху, Кіберпанк РЕД, Шалені Світи, Весен, Вампіри: Маскарад (ще не релізнулись, але, сподіваюсь, скоро, скоро). І ось одним з першопроходців став Олександр Тріфан з його студією М87. Вони не лише перекладають класичні ігри, а й створюють оригінальні українські НРІ — наприклад, Yippee Ki-Yay 2 та Камехамеха. Вище - пост від Олександра, де він детально розписує про поточні справи його студії, і це не може не викликати сум, так як та ж гра Дельта Грін особисто для мене вирвалася в фаворити серед усіх НРІ і те, що вона не вийшла навіть в 0, може означати, що в майбутньому її як мінімум можуть перекладати не так активно. Що я закликаю цим постом? Все просто. Зайти на сайт М87 і купити собі одну чи декілька (або ж всі) з представлених у них рольовок. Звісно, бажано друковану версію, але можете й цифрову. Більшість з них можна купити, заплативши стільки, скільки ви самі забажаєте. Дельта Грін раджу особисто.А також не забувайте про інших, як Гікач, Boardova. Саме завдяки їм ми можемо грати в наші улюблені ігри рідною мовою, і чим більше ми будемо гривнею підтримувати ці переклади, тим більше ми отримаємо їх в майбутньому.Всім дякую за увагу, і сподіваюся, що завдяки нашій підтримці індустрія настільних рольових ігор в Україні буде зростати й розвиватися.
А поки в мене знову бракує часу для того, аби сісти і щось нормально пофарбувати, ловіть відео про те, як створити простенький терейн для варгеймів та настолок швидко і дешево, так би мовити, з гівна і палок 😃Кілька уточнень по матеріалам:1. Щодо бочок - шукаємо 15мм сантехнічні муфти. Знайшов ось такий прекрасний варіант, але, думаю, дешевше буде купити в місцевому магазині сантехніки (не доведеться платити за доставку).2. Барикада - всяке сміття типу залишків двп, паличок для морозива (чи розмішування кави - вони трохи тонше, але теж підійдуть), москітної сітки, гофрованого паперу (просто розпоріть картонну коробку, лол), і взагалі всього, що ви знайдете у себе в закромах.3. Якщо цікавлять промислові доріжки - то шукаємо донні фільтри для акваріуму (знайшов ось такий, але повторюсь, чекніть краще в місцевих зоомагазинах).4. Місток - палички для морозива чи кави і сірники.5. Руінка з пвх пластику, тут все просто.6. Труби - або дитячий конструктор з труб (як у автора), або краще, як на мене, купити 15-20-30 (які вам треба) мм труби, коліна і трійники в тому ж магазині сантехніки. Дивіться, що дешевше чи красивіше.
Ukrainian Telegram Warhammer Alliance презентує підбірку молодих україномовних ваха-каналів!@ugolok_khorna - щітпости від берсеркера бога крові@adeptusmemasus - кузня мемів і шітпостингу ім. Габріеля Ангелоса.@Terpincho_workshop - міньки Гвардії ворона, Тім янкі; огляди юнітів і анбокси коробок, батлрепорти по варгеймам@AhrimansCatalog - Свіжі меми західного ваха-ком'юніті, перекладені з душею на солов'їну@ua_warhammer - Йой курва , новини та авторський контент, мініатюри, гайди для початківців , правила і бекграунд@Illiatada_home - Мініатюри, пиво, дварфи, гра в ТТС і блог старого Кâрла @esgal_lybНовини з всесвіту настільних ігор@marcus_morr - студія пофарбуваня, террейни та всяке-таке.@WargamesTranslations - переклад статей та літератури по різним варгеймам@mylittlekuttyfantasy - галерея фентезі артів, огляди на ігри, фільми, комікси фентезійної тематики.@chthonicheathen - - Ой лихо знов арти по вахі, але в цей раз авторськи, та ще і не тільки по вахі. Одним словом, жахи, малюнки технопацюків та залізо@myhereticsketchbook — Скетчі і єресь. Тут час від часу робляться замальовки, арти персонажів впізнаваних і не дуже, просто так чи по заявках учасників.@nostramo2007 — арти, замальовки, меми по Вархаммер(і не тільки) з різними персонажами@ajaxsis_painting - фарбування мініатюр і таке інше@lock_stock_2unpaintedminis - канал про пофарбування ДнД, 40к і так далі@moyapolitsya - проект присвячений настільним іграм, варгеймам. Warhammer, MTG, і т.д.@Sorokove - Огляди коробок , конверсії , міньки Альфа легіону , Kill Team@BattleReadyUA – інформаційно-розважальний канал по настільним іграм та воргеймам в Україні і всесвіті.
До речі, ось і мої хлопаки-інфернуси, яких я виріших пофарбувати швидко (бо реально, витрачаючи на кожну модель по 5 годин - задовбешся фарбувати всю армію).Так от, використовував я метод з цього відео, а саме - фарбування спонжем. Єдине - стикнувся з малеееенькою проблемкою.На відео - термінатор, у якого повно кутів, що не межують з іншими елементами міні; це і дозволяє наносити висвітлення теж спонжем. У інфернусів же трохи інша ситуація, тому всі висвітлення довелося робити драйбрашем (щоб зберегти основну ідею - швидкість покрасу). Хоча, кому я брешу, я майже усіх не-героїв висвітлюю драйбрашем 😁Але свого дредноута я, скоріш за все, буду фарбувати саме так. Або аерограф куплю.На відео червоний колір, але можна замінити майже на будь-який. У мене перший шар - Deep blue від АР, базовий - Macragge blue від Citadel, висвітлення і ультрависвітлення - Calgar blue i Fenrisian grey від Citadel.Отже, на нанесення базового шару, проливку, повернення кольору і висвітлення пішло трохи більше 2 годин для всіх п'ятьох хлопаків. Так, довелося пожертвувати якістю, так як метод нанесення фарби спонжем не зафарбовує впадини і заховані частини міньки взагалі (залишиться просто чорний колір грунту). Але якщо хтось спитає - робіть надмінне лице і кажіть: "Чел, ти шо, не шариш? Це ж грімдарк!"Як пофарбую деталі - доповім, шо там вийшло по часу в цілому.
Текс. Частково зібрав. Склею повністю вже як пофарбую все. Є дві умови:1. Авто має бути в стилістиці Шаленого Макса.2. Повинен бути присутнім український колорит.Що ж. Як базу візьму шматок ПВХ-пластику, на який нанесу пасту Agrellan earth від Citadel, що дасть ефект потрісканої землі в безлюдних пустках. Скло приклею також в кінці: з ним трохи попрацював, так як в пустці воно навряд чи залишилося б новеньким і неушкодженим надовго. Можливо, надрукую захисні решітки для скла.Якщо вийде - спробую зробити посилений зовнішній каркас зі спруїв, і на нього навісити щось типу бронепластин з того ж ПВХ, або роздрукувати їх на 3Д. Само собою, в хід підуть роздруковані посилені бампери, ліхтарі, можливо, щось на капот.В багажнику вирізав отвір, там буде стояти кулеметник, сам кулемет розміщу на даху. На місце водія також когось роздрукую.Тепер щодо української тематики. Само собою, роздрукую декілька прапорів, гало з гербом, саму машину пофарбую в оливковий колір і полакую матовим.Водія і кулеметника роздрукую з бітсів Кадіанського корпусу Імперської Гвардії, але голови їм прироблю козачі.Ну, якось так. Може, щось забув дописати, і згадаю вже під час роботи, а від чогось можу і відмовитися, якщо мені не сподобається в процесі. Само собою, буду лише радий вашим ідеям в коментарях, самі цікаві можливо також потраплять до фінального результату.
Друзі, оголошуємо БЛАГОДІЙНУ ЛОТЕРЕЮ. Наш близький друг проходить службу у бригаді "Спартан" та приймав участь у боях за звільнення Харківської області. Наразі його бригада виконує завдання на Запорізькому напрямку та потребує нашої допомоги. Оголошуємо збір коштів на авто для хлопців з бригади "Спартан".Вартість лотерейного квитка 300грн (більше квитків = більше шансів).Призи: 1х Grand Prize (на вибір):- "Warhammer: The Horus Heresy – Legions Imperialis" (коли буде доступний в Україні)- Wilds of Eldraine Set Booster Box- Color Forge від Scale75- сертифікат на суму 7000 грн.3х призів:- будь-який набір мініатюр на суму 1250 грн- пререлізний набір Wild of Eldrain + 2 Set boosters- будь-який набір з 8 фарб Scale75.- сертифікат на суму 1250 грн.10х втішних сертифікатів на суму 250 грн.Для участі потрібно:- зробити репост цього повідомлення (хоча б 1 особі);- долучитись до одного з наших каналів https://t.me/fishka_shop_warhammer або https://t.me/fishka_shop_mtg- перейти за посиланням https://send.monobank.ua/jar/5nedNNxtmj- вказати суму (кратну 300), вказати своє ПІБ та зробити переказ. Скрін з донатом та з підтвердженням репосту скидайте в дірект @fishkashop_cheОголошення підсумків - 05.09.23 о 20.00Всі зібрані кошти з лотереї, будуть передані на закупівлю авто. Будемо вдячні всім за участь та репости! Разом до перемоги🇺🇦#Благодійна_лотереяFishka Shop. Warhammer. - Підписатися
Сьогодні – особливий День Державного прапора України. Сьогодні в серці України ми підіймаємо особливий прапор. На ньому – особливі слова й підписи, залишені особливими людьми. Це наші воїни, наші захисники й захисниці, наші герої, які б’ються за свободу для українців, за незалежність, за Україну, наші кольори та цей прапор.Після сьогоднішньої церемонії кожен охочий зможе його побачити в Національному музеї війни за незалежність України. І настане час, коли цей особливий прапор зможе побачити вся наша вільна й мирна Україна. Вся.З Днем Державного прапора України! Слава Україні!🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦——Today is a special Day of the National Flag of Ukraine. Today, in the heart of Ukraine, we are raising a special flag. Special words and signatures are on it. They are left by special people. These are our warriors, our defenders, our heroes who are fighting for freedom for Ukrainians, for independence, for Ukraine, our colors and this flag.After today's ceremony, everyone will be able to see it at the National Museum of the War for Independence of Ukraine. And the time will come when our entire free and peaceful Ukraine will be able to see this special flag. All of Ukraine.Happy National Flag Day of Ukraine! Glory to Ukraine!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Порада #2 Облаштуйте робоче місце і забезпечте комфорт.Спростіть собі фарбування наскільки це можливо.Слідкуйте за пальцями: хочете ви пофарбувати. Прийшли додому, повечеряли, і перед вами постає вибір:1. Піти в коридор, відкрити шафу, дістати коробку з фарбами, стійку з пензлями, мініатюрку, долити води в вологу палітру, налити води в стаканчик для полоскання, принести це все в кімнату, знайти потрібні фарби в коробці, виставити їх на стіл, а на стіл все не влазить, тому віднести частину фарб, що залишились в коробці, назад. А це лише етап підготовки, ви ще навіть пензлик в фарбу не вмочили, а вже встигли задовбатися. А попереду ще найважчий процес, після якого доведеться повторити все в зворотньому порядку.2. Сісти катати в Дотан (підставте будь-що, за чим ви проводите вільний час).Чим більше кроків нам треба зробити, щоб сісти фарбувати, тим більший шанс, що ми відмовимося від цього (с) Гай Юлій ЦезарЖартую, звісно, але це факт. Якщо в вашому розпоряжженні немає цілого вільного дня, є великий шанс, що ви не захочете готувати стіл до роботи заради годинки мазні. Отже, робимо так, щоб підготовка майже не займала часу.По суті, все, що нам треба, це просторий стіл з поличками для фарб, пензлів і іншого інструментарію (або окремі полички), а також гарне освітлення. Якщо все стоятиме на своїх місцях завжди готове до використання - частота ваших сеансів покрасу збільшиться.Також, хотів би сказати декілька слів про фарби. Ними ми також можемо спростити процес, проте це вимагатиме від нас додаткових фінансових витрат. Можна постійно змішувати фарби для отримання певного відтінку, а можна купити додаткові відтінки, які ми найчастіше використовуватимемо. Тут все залежить від вашого бажання і фінансових можливостей. Особисто я мішати фарби не люблю, так як вічно промахуюсь з пропорціями, а тому моя колекція фарб постійно поповнюється. Хоча, щоб повністю від цього відмовитися, доведеться витратити цілий статок.І наостанок про комфорт під час покрасу. Аби сам процес асоціювався для вас з чимось приємним, є сенс під час роботи вмикати на фоні якусь музику/подкаст/відео/аудіокнигу, тощо. Будь-що, що викликає в вас приємні емоції, допомагає розслабитися, і разом з тим не відволікає. Це також вплине на ваше бажання повертатися до фарбування знову і знову.Якщо у вас є що додати - чекаю в коментарях. Чао.
Доброго вечора. Поговоримо про прокрастинацію? 😀Хто вже фарбує мініатюри, чи займається схожим хобі, вже, певно, стикався з цією проблемою. Якщо ні - моя повага, хочу мати таку ж дисциплінованість.Коли ти наче і хочеш фарбувати міньки, і на роботі (чи навчанні) в думках обираєш колір для обладунку, і хатніх справ немає. Але коли приходиш додому - ти або залипаєш на ютубі чи в якійсь грі-сервісі, або просто листаєш телеграм весь вечір, так і не доторкнувшись до фарб. Знайомо, м? Мені точно знайомо. І я планую цикл постів про те, як же з цим боротися.Насправді, ідею цього я побачив в якомусь відео на ютубі, яке мені скинув якийсь користувач в діскорді. І з цим пов'язана порада #1.* Оточіть себе контентом, пов'язаним з мініатюрами і їх покрасом.На Ютубі і в Тік-тоці, в Телеграмі, Інстаграмі і на Редіті, зробіть так, щоб в кожній соцмережі в вашій стрічці постійно мелькали приклади робіт і гайди по пофарбуванню.Це буде як маякувати вам "егей, а чи не час дофарбувати ту міньку, яку я почав тиждень тому?", так і дасть поштовх до вашого розвитку - без нової інформації кожен рано чи пізно починає вовтузитись на одному місці і стагнувати.Якщо не можете нічого знайти - пишіть в коментарях, я накидаю контентмейкерів, яких дивлюся особисто я.Звісно, одного цього не достатньо, але це вже перший крок, який я раджу зробити кожному. В подальших постах опишу й інші поради, які в купі точно зможуть допомогти вам перебороти небажання брати пензль в руки. Але лише допомогти. Будете ви це робити, чи ні - залежить лише від вас. Чао.
Тепер щодо помилок. Вони неминучі, просто змиріться з цим. Усі час від часу роблять помарки, навіть майстри, що займаються цим не перший десяток років. Здригнулася рука, коли ми ставили цяточку на оці, чи зробили невдалий мазок при пофарбуванні дрібної деталі. Страшного в цьому немає нічого, так як виправляються вони досить легко, при умові, що ми дотримуємося правила про тонкі шари. Отже, для того, аби виправити помилку, варто зрозуміти, на якому ми зараз етапі:1. Якщо ми зробили кривий мазок буквально пару секунд тому, в нас є час, щоб взагалі його анулювати. Швидко хапаємо чистий пензлик, вмокаємо його у воду, і змиваємо свіжу фарбу. Звісно, чим швидше ми відреагували, тим чистіше вийде змити - можна взагалі не залишити ані сліду від невдалого мазку. Але навіть якщо пройшло вже секунд 5-10, ми все ще можемо змити хоча б частину фарби. 2. Якщо ми не помітили помарку, або дуже довго шукали чистий пензлик, і частина фарби вже встигла засохнути - не біда. Якщо ми робимо тонкі шари - нічого не станеться, коли ми дозволимо помилково нанесеній фарбі висохнути, а потім нанесемо зверху шар або два базового кольору. Все дуже просто.Ось хороше відео від Дункана Роудса на цю тему, якщо вам цікаво.Головне - не ставитись до помилок як до катастрофи. Зі мною раніше таке було, тому я знаю, про що кажу. Пам'ятайте: усе можна виправити. На крайній випадок - гальмівна рідина, і погнали по новій 😁